Skocz do zawartości

elektryka


dareklkr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze mowiac o module myslisz o ukladzie CDI.

Najbardziej prawdopodobne ze kondensator tego ukladu sie skichal i wzwiazku z tym czeka cie wymiana "modulu".

 

 

koledzy mam problem ,psiadam skutera aprila beta 50 ,gdy go odpalę i włączę światła to wszystko śię świeci ,kierunkowskazy ,lampka od oleju,,kierunki wcale nie migają tylko się świecą non stop ,co to morze być pszyczyną proszę o poradę dziki z góry.

 

koledzy mam problem ,posiadam skutera aprila beta 50 ,gdy go odpalę i włączę światła to wszystko śię świeci ,kierunkowskazy ,lampka od oleju,,kierunki wcale nie migają tylko się świecą non stop ,co to morze być pszyczyną proszę o poradę dzięki z góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, bez watpienia nie masz gdzies masy w tej instalacji, albo przelozone kabelki.

Niestety dojscie do tego co jest nie tak spoczywa na tobie - musisz zdobyc schemat el. i miernik i sprawdzac wszystko, albo wydac na elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam! Ostatnio (2tyg temu) przywiozłem cały w skowronkach swoje Suzuki DL 1000 (2002r.) na przyczepce do domu. Podczas odbierania moto odpaliło bez problemu, wszystko sprawdzone i działało, niestety po powrocie przestały działać mi światła główne tj, mijania i drogowe. Poza tym reszta działa bez zarzutu a nawet przy sygnalizacji długimi także jest ok. Czy przyczyną może być wilgoć która mogła się dostać podczas transportu? Dodam jeszcze, iż wymieniłem akumulator, który był już zasiarczony. Pytanie drugie, jak mogę się dostać do żarówek pozycyjnych(jednej brakuje), nie widzę żadnego dogodnego dostępu :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio (2tyg temu) przywiozłem cały w skowronkach swoje Suzuki DL 1000 (2002r.) na przyczepce do domu. Podczas odbierania moto odpaliło bez problemu, wszystko sprawdzone i działało, niestety po powrocie przestały działać mi światła główne tj, mijania i drogowe. ....

 

Widzisz .... Suzuki nie mają najlepszej elektryki, a 6 lat robi swoje - ja miałem notoryczne problemy z przerywaniem zapłonu (GS750), zwarciami wszelkiego rodzaju. Problem masz podobny jak ja miałem a mianowicie poprzedni właściciel coś tam grzebał i nie bardzo wiedział co: piszesz że nie ma żarówki tzn że ktoś już to rozkręcał, może coś próbował podpiąć, nakrochmalił no i sprzedał jak nie doszedł ładu. Sprawdź wtyczki w okolicy lamp czy nie są zawilgocone, może wiązka kabli gdzieś przyciera o ruchome części przedniego zawieszenia :icon_rolleyes: Powodów może być wiele.

zrób rozeznanie, a jak nic nie wyjdzie to schemat, miernik i trochę cierpliwości :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ostatnio (2tyg temu) przywiozłem cały w skowronkach swoje Suzuki DL 1000 (2002r.) na przyczepce do domu. Podczas odbierania moto odpaliło bez problemu, wszystko sprawdzone i działało, niestety po powrocie przestały działać mi światła główne tj, mijania i drogowe. Poza tym reszta działa bez zarzutu a nawet przy sygnalizacji długimi także jest ok. Czy przyczyną może być wilgoć która mogła się dostać podczas transportu? Dodam jeszcze, iż wymieniłem akumulator, który był już zasiarczony. Pytanie drugie, jak mogę się dostać do żarówek pozycyjnych(jednej brakuje), nie widzę żadnego dogodnego dostępu :banghead:

Sprawdź połączenia przewodów przy przekaźnikach załączających światła. Najprawdopodobniej któraś kostka lub nawet pojedynczy pin poluzował się, wysunął i teraz nie ma zamkniętego obwodu. :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za podpowiedzi :flesje: po robocie zabiorę się za ten temat i opiszę moje wzloty i upadki :icon_mrgreen: .

Skoro Suzuki posiada takie problemy z instalacją nie dobrze by było jakoś zabezpieczyć połączenia? posiadam lakier do elektroniki, który właśnie zabezpiecza elementy przed wilgocią, lub koszulka termokurczliwa... co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pannonia, moze opiszesz swoje zycie z GSem w weteranach, motocykle japonskie ?

:biggrin: :clap: :flesje:

 

Jak widzisz nie tylko ja mam takie zdanie o Suzi.

 

...

Skoro Suzuki posiada takie problemy z instalacją nie dobrze by było jakoś zabezpieczyć połączenia? posiadam lakier do elektroniki, który właśnie zabezpiecza elementy przed wilgocią, lub koszulka termokurczliwa... co wy na to?

 

Koszulka nie bardzo bo jak przełożysz przez wtyczkę :icon_biggrin: :icon_eek:

Lakier skutecznie utrudni ci późniejszą naprawę.

 

Po prostu sprawdź wszystkie gniazda i wtyczki czy już nie na tam wody i ew. użyj czegoś w rodz kontakt-spray. Połączenia rozłączne często posiadają uszczelnienia gumowe O-ring - sprawdź czy któregoś nie brakuje. Jeżeli wiązka kabli jest w koszulce ochronnej to czasem może być ona przetarta lub pęknięta co daje odwrotny skutek: magazynuje wodę i podciąga po przewodach do wtyczek (różnica poziomów cieczy, zjawisko kapilarne)

Jak już to taśma izolacyjna ale nie przesadzaj bo jak coś to rozzłościsz elektryka który będzie coś tam naprawiał :rolleyes: :evil: :banghead:

 

Edytowane przez pannonia75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wreszcie...!!! po wielu bojach zadziałały :buttrock: jak mi radzono przejrzałem wszystkie kostki jakie udało mi się napotkać na swej drodze i rzeczywiście odnalazłem kilka zaśniedziałych styków a jedną wręcz zalaną płynem chłodniczym ;/ (kolejny nieprzewidziany problem :banghead: ) światła działają, pozostaje tylko poskładać to wszystko do kupy :rolleyes: różnie może być... Dzięki wszystkim za podpowiedzi :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...