Skocz do zawartości

hybryda Mz/Wsk


Gagee
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Chciałem sobie włąśnie takowy sprzęt zrobić, bo chodzi za mną od dłuższego czasu (Kazmir mnie zainspirował ;) )

Plan jest taki: silnik Mz 251 lub 250; rama WSK; lagi, wahacz, amortyzatory z Mz.

Nie mam ani jedej z tych rzeczy, nawet nie mam możliwości obejrzenia ich (tak na szybko), w związku z tym mam kilka pytań.

- rama: z której Wsk ? 175?

- silnik: z której Mz ?

- czy są problemy z wszczepieniem tego silnika w rame Wski ?

- czy rury teleskopów z Mz (znowu z której?) będą pasowały do półek Wsk ?

 

- czy da się takie ustrojstwo zarejestrować (jeśli jakimś cudem dostane z papieram) ?

i jeszcze jedno:

- czy na ten twór zmieści się dwumetrowy stwór :mrgreen: ? (zakładając jazdę w terenie i w zimie)

 

pozdro.

 

edit:

do joserodo: chyba chodzi ci o

http://forum.motocyklistow.pl/album_cat.ph...r=DESC&start=60 na dole po lewej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joserodo

Był juz taki patent. Nawet opisywany w ŚM. Silnik z TS 250 w ramie wski (niie wiem której) pod blachami z endurki. Nawet nieżle się to prezentowało. Widziałem późniek na mototargu w wawie.

 

Odnośnie rejestracji to chyba najlepiej na SAM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro bywaly motorynki z silnikiem 250 :buttrock:;):D to i takowa wska bedzie jezdzic....ale zastanawia mnie taka rzecz: PO CO TO WSZYSTKO?

po to żeby mieć radość z robienia czegoś innego ;)

 

a teraz odpowiadam na pytania kolegi Gagee.

 

Ja polecam silnik od MZ TS 250/1 jego plusem są mniejsze wymiary niż silnik ETZ a moc jest porównywalna.

 

wszczepienie tego silnika wymaga przerobienia mocowań i troche kombinacji z kolankiem wydechowym.

 

Jeśli chcesz zastosowań przednie teleskopy od MZ do WSK to jest to wykonalne na 2 sposoby: 1 musisz kupić aluminiowe półki z modeli (tak zwanych) popularno sportowych WSK czyli krótko ze sportów 125 lub 175 i trzeba w nich rozwiercić "dziury" na golenie chyba o 2mm ze ścianki ale nie pamiętam dokładnie

2 sposób to zastosowanie całego przodu z MZ z tym że trzeba przerobić dolna półke - trzeba zdjęc zabezpieczenie osi półki dolnej i ja wyprasować dodoczyć nową na wymiar główki ramy WSK wprasowac i zabezpieczyć zawleczką tak jak to byo wcześniej (juz mam 2 takie przody na końcie i wszystjo jest OK) te 2 sposoby dotycza przodów z ETZek

 

pojazd da się zarejestrować jako sam lub WSK (MZ) ze zminaną konstrukcyjną

 

WSK sa dość małe i 2 metrowy kierowca przysłania prawie cały motocykl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze...

Ja swoje półki zrobiłem tak:

W dolnej (mowa o tych aluminiowych od WSK’i) powiększyłem otwór na lagi MZ-ty natomiast górnej półki nie ruszałem żeby jej nie osłabiać. Podebrane są na tokarce lagi tylko w miejscu ich mocowania. Jak dobrze pamiętam to WSK ma 32mm, a MZ 35mm średnicę lagi

 

Jeśli chodzi o silnik zdecydowanie polecam ETZ ma mniejsze „kartery" - chodzi mnie o odległość od tylnych uchwytów silnika do przedniej tulejki przez którą zamocowałem silnik na dorobionym uchwycie.

Druga istotna sprawa to alternator 12V i elektroniczny zapłon (TS prądnica 6V + przerywacz)

 

Ja przednie koło miałem 21" i przy wzroście 177 dotykałem czubkami butów naszej kochanej gleby.

To w nawiązaniu do wyglądu 2m.

Czy warto robić 3 X TAK ;) nie ma lepszej metody na poznanie budowy motocykla. O satysfakcji nie mówię

Pozdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[glow=violet:1c93bc7f7f]WIELKIE DZIĘKI !!![/glow:1c93bc7f7f]

muszę zacząć rozglądać się za częściami..

PO CO TO WSZYSTKO?

Dla własnej satysfakcji. Lubię naprawiać, lubię grzebać (transalpa nie rozbiorę - nie mam ani doświadczenia, ani odpowiednich narzędzi), lubię jeździć tym co wcześniej było kupą niepotrzebnego złomu, a teraz nieźle wygląda i nawet się porusza :mrgreen: . Poza tym potrzebuje sprzęta, na którym mógłbym się wyszaleć, którego nie bołoby szkoda zarysować, którego koszty naprawy nie przyprawiałyby o zawrót głowy ;) .

 

jeszcze raz wielkie dzięki!

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, razem z kumplem szykujemy taką właśnie hybrydę żęby poszaleć po lasach, z założenia silnik ETZ 250, rama : od WSK 125 z główką ramy od MZ ale zrezygnowaliśmy ze zględu na zawiłość konstrukcji jką wymyśliliśmy, ale mamy coś w zanadrzu (rama wsk i przód od wski) do czego będziemy chcieli wstawić silnik od 250 ;)

 

-----------------------------------

a wygląda to tak:

 

Http://micekx.w.interia.pl/moto.jpg (240kb)

Http://micekx.w.interia.pl/moto1.jpg (167 kb)

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

dopisane:

 

ta pseudo tarcza z płyty gramofonowej to nie moje dzieło :lol: :lol: :lol: ani nie mojgo kumpla, takie już było to koło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No! reaktywacja planu!

znalazłem w sieci takie zdjęcie: załącznik

i mam pytania:

co to za lagi?

co to za rama?

 

ps

to w końcu który silnik jest mniejszy ETZ czy TS ?

 

ps2

jaszcze mam pytanie do Kazmira, bo znalazłem to:

Koło przednie zaplecione jest na obręczy 21" D.I.D. Opona 3,00x21", hamulec standard MZ, klamki i pompa hamulcowa polerowane, szprychy trzeba dorobić.

dorobić? tzn. dokupić czy wykonać od nowa? chyba to pierwsze?

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey, razem z kumplem szykujemy taką właśnie hybrydę żęby poszaleć po lasach, z założenia silnik ETZ 250, rama : od WSK 125 z główką ramy od MZ ale zrezygnowaliśmy ze zględu na zawiłość konstrukcji jką wymyśliliśmy, ale mamy coś w zanadrzu (rama wsk i przód od wski) do czego będziemy chcieli wstawić silnik od 250 :D

 

Ja też jestem w trakcie produkcji WSKi 175 enduro z centralnym amorkiem.

Mam dwa pytania:

1.Z czego jest na osi wahacza zębatka i łożysko???

2.Czy macie może półki górne aluminiowe z WSKi??

Yolaos :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...