Skocz do zawartości

Za bardzo opóżniony/przyśpieszony zapłonu ?? Reszta w 100% sprawna...


Hipolit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich. W mim sprzęcie jest iskra(bardzo dobra), kompresja jest bez zarzutów, zawór membranowy sprawny, simeringi na wale ok, świeca ok, gaźnik też. Motocykl nie chce gadać, nic, czy z kopa czy z popychu bez zmian. Teraz jest u znajomego mechanika i z tego co wybadał prze ostatni tydzień jest problem z zabardzo przyśieszonym lub opuźnionym zapłonem. W tym silniku nie ma możliwość manewracji impulsatorem więc tu nic nie zdziałam... I właśnie teraz moge zadać pytanie na które odpowiedź bardzo mi pomoże; co może powodować zbytnie opuźnienie lub przyśpieszenie zapłonu? czy może to być tylko wina uszkodzonego modółu (który daje bardzo dobrą iskrę i człowiek który mi go sprzedał zapewniał mnie że identyczny silnik pracował na nim bez zarzutów) czy możę to być jednak wina jakiegoś innego elementu elektryki?? Prosze was o jakieś podpowiedzi w tej sprawie bo jak nic nie uda mi się zdziałać na tym co mam to będę mysiał jechać sto kilometrów od domu z motorem do faceta który ma do sprzedania modół i tam sprawdzić moto... A szczerze mówiąc nie widzi mi się to zabardzo... :/ Pozdrawiam i czekam na waszą pomoc.

P.S kiedyś jak próbowałem odpalić go na samo-starcie silnik zgadał mi na ok 5 sekund na wyższych obrotach i sam zgasł, tyle wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedz sie dokładnie w jakich momentach ta iskra skacze, czy jest rozrzut czy wystepuje cały czas w jednym punkcie. Z Twojego opisu wynika że iskra występuje w różnych punktach przy stałym ustawieniu statora, co sugerowałoby uszkodzenie impulsatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz nieoryginalny moduł i daje Ci iskrę albo o wiele za wcześnie albo dopiero jak tłok idzie do dołu, miałem taki przypadek w swojej nsr, jak jest u mechanika to niech podłączy lampę stroboskopową, kopnie kopniakiem i bez odpalania widać po znakach czy iskra jest w dobrym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra jest w jednym momencie tylko że nie w tym co trzeba... Tak jak mówiłem, poprzedni właściciel powiedział że na module taki sam silnik pracował i niewiem czy robił mnie w ... czy to możę być wina czegoś innego. Impulsator jest sprawny. Już mniej więcej wiem jak działa taka lampa, tylko co to jest przewód "VN" albo "WN"? różnie pisało? I co myślicie o tej lampie http://allegro.pl/show_item.php?item=645581782 bo może ją zakupie jeśli ma mi pomóc.

Edytowane przez Hipolit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra jest w jednym momencie tylko że nie w tym co trzeba... Tak jak mówiłem, poprzedni właściciel powiedział że na module taki sam silnik pracował i niewiem czy robił mnie w ... czy to możę być wina czegoś innego. Impulsator jest sprawny. Już mniej więcej wiem jak działa taka lampa, tylko co to jest przewód "VN" albo "WN"? różnie pisało? I co myślicie o tej lampie http://allegro.pl/show_item.php?item=645581782 bo może ją zakupie jeśli ma mi pomóc.

przewód WN to przewód który idzie na świecę, jakby działała za taką cenę dobrze to wykluczyłbyś winę modułu.

jimi11 poczytaj z czego zbudowana jest taka lampa to napewno nie zamknie Ci się koszt w 2zl ;]a i po zmontowaniu nie wiadomo czy zadziała

Edytowane przez jasiek09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USTERKA ZLOKALIZOWANA, chyba... Dorwałem wczoraj lampę stroboskopową i sprawdziłem jak bardzo jest przestawiony zapłon. Okazało się że zapłon jest opóźniony, lampa błyskała w momencie gdy punkt na kole zamachowym mija impulsator jakiś centymetr,półtora. Teraz pytanie czy zapłon jest opóźniony z winy uszkodzonego modułu czy jeszcze coś może spowalniać wyzwalanie iskry ?? Dodam jeszcze że teraz jak tak wszystko sobie przypominałem to gdy kupiłem moto nie miałem problemów z lewymi obrotami lecz z czasem zdarzało się to coraz częściej, po remoncie nawet nie mogłem wyjechać z garaży bo wskakiwał mi wsteczny... jak wiozłem motor do mechanika to iskra była dobra, jasna i niebieska teraz jest już słabsza i bardziej fioletowa a nie niebieska. I nie wiem czy to może być prawda ale ktoś mi kiedyś wspominał że uszkodzona albo zużyta cewka zapłonowa(zewnętrzna) to może ona opóźniać zapłon. Jak myślicie czy to może być też wina cewki ?? Co o tym myślicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie,,, wcześniej miałem wsadzony moduł od MTX 80 i łapał mi lewe obroty. Wymieniłem go na taki jak oryginalny i z przyśpieszonego zapłony zrobił się opóźniony i nie wiem w czym do końca jest przyczyna... Niby wszystko wskazuje na moduł ale czy to na pewno to ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugerowałbym sie tym ze iskra wystepuje juz po minięciu impulsatora przez "punkt na magnecie" jak to nazwałeś.

Złap jeszcze raz ten stroboskop, wykreć swiece, ustaw tłok jakies 2mm przed gmp (nie znam dokładnego dla tego modelu ale 2mm juz da jakies odniesienie), zaznacz sobie białym markerem przedłużające sie kreski na magnecie i karterze/statorze jak wygodniej i dopiero odpal moto i powiedz co widzisz w świetle stroboskopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co miałbym tak robić. Znajomy na początku sprawdził sprawdził zbieżność koła GMP tłoka z momentem gdy impulsator i przy czujniku na kole i wszystko się zgadza, tylko iskra jest wyzwalana za wolno. Na samostarcie mi załapywał na kilka sekund ale to co innego. Najlepiej by było jak bym znalazł kogoś z takim samym MTXem i do niego przełożył swój moduł i cewkę, albo odwrotnie. Zadałem do pytanie w dziale 'Honda' ale nie ma odzewu... a potrafiłbym się odwdzięczyć za pomoc ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich motocykl naprawiony :D:D:D Winą całej usterki nie był moduł, impulsator, cewka czy jakaś inna część elektryki tylko BENZYNA !!! Wlałem nową benzyny i jak ręką odją!, po chwili padła świeca wsadziłem NGK trzy elektrodową i silnik pracuje bez problemu. Nie wiem dlaczego tak czule reagował na benzyne ale wszystko jest już <ok> ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...