Skocz do zawartości

Dysze główne w gaźnikach Hondy


Rekomendowane odpowiedzi

Widlaste silniki Hondy maiały na przestrzeni lat (87-95) różne dysze. Ale zawsze tylni cylinde miał większy rozmiar:

128-130

118-120

115-118

118-122

118-120

 

Dlaczego tylni cylider dostaje wiecej paliwa?

 

Dopiero ostatnie modele miały te same dysze na gaźnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widlaste silniki Hondy maiały na przestrzeni lat (87-95) różne dysze. Ale zawsze tylni cylinde miał większy rozmiar:

128-130

118-120

115-118

118-122

118-120

 

Dlaczego tylni cylider dostaje wiecej paliwa?

 

Dopiero ostatnie modele miały te same dysze na gaźnikach.

 

W nagrodę coby się nie obrażały że zawsze są drugie.

A tak poważnie to z powody wyższej temperatury pracy tylnego cylindra.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi sie obilo o uszy to takze ze wzgledu na wyrownanie warunkow pracy silnika, zeby jeden cylinder nie mial przewagi nad drugim.

 

zjawisko to nie wystepuje tylko w Vkach Hondy, spojrzmy chociazby na popularne jajko, tam dwa cylindry maja dysze z tego co pamietam 112,5 a drugie dwa 115. oczywiscie 1&3 oraz 2&4.

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może fotkę/rysunek dyszy głównej od takiego sprzęta?Czy są takie jak w innych moto np. Suzuki GSX600/750F, GS500E itp? Chodzi mi o kształt i gwint dyszy. Szukam dysz do swojego prosiaka bo żłopie mi 18L/100km ale nie wiem od czego będą pasować dysze a nie chcę zamawiać losowo co by nie przysłali czegoś innego niż się spodziewam. Potrzebuję kilka dysz w rozmiarach 130-160. Może ktoś z Was ma dysze na zbyciu?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...