Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie do rejestracji


Rekomendowane odpowiedzi

Dawno nic nie rejestrowałem...

 

1. Czy jak się kupuje nowy pojazd w salonie, to tak jak dawniej, dostaje się od razu "twardy" dowód i stałą (a nie tymczasową) tablicę rejestracyjną?

 

2. Wie ktoś może, czy można rejestrować pojazd tuż po przemeldowaniu się? Bo raczej nowego dowodu osobistego na miejscu nie wydadzą, najwyżej jakiś kwit poświadczający zameldowanie.

 

3. Rejestrował ktoś z Was może ostatnio motocykl lub inny pojazd na warszawskim Mokotowie? Jeśli tak, to czy przebiega to sprawnie? Zdaje się, że parę lat temu usprawnili system, wprowadzając elektroniczne zapisy na konkretny dzień/godzinę. Zastanawiam się, czy nie przemeldować się do mamy na Wilanów, tym bardziej że tu będę rejestrował działalność.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jak się kupuje nowy pojazd w salonie, to tak jak dawniej, dostaje się od razu "twardy" dowód i stałą (a nie tymczasową) tablicę rejestracyjną?

 

Wprawdzie nie kupowałem nowego, ale wg tego co tu piszą: http://bip.city.poznan.pl/bip/public/bip/s...opis&sp_id=1739 to najpierw dowód miękki, a tablice normalne, twardy DR jest dopiero zamawiany w WPW. Chyba że salon załatwia jakoś rejestrację w Twoim imieniu i przy odbiorze dostajesz już komplet dokumentów.

 

Nie wiem jak w Warszawie, ale w Poznaniu największe kolejki do WK są w dniach następujących po giełdzie samochodowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedno pytanie: czy teraz rejestruje się pojazdy ze względu na miejsce zameldowania, czy zamieszkania? Dawniej decydujący był meldunek, ale dziś np. ku własnemu zdumieniu dowiedziałem się, że podatki płaci się tam, gdzie się mieszka (chyba wystarczy pisemne oświadczenie/wypełnienie odpowiedniej rubryki w druku NIP-1). Obstawiałbym jednak, że w kwestii rejestracji pojazdów nic się nie zmieniło.

 

A może ktoś z Was ma taką sytuację, że ma gdzie indziej zarejestrowaną działalność=siedzibę firmy, a gdzie indziej jest zameldowany i rejestrował pojazd na firmę? Czy w ogóle rejestruje się na firmę (a nie po prostu na siebie)?

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogóle rejestruje się na firmę (a nie po prostu na siebie)?

 

AFAIK na przedsiębiorcę, jeśli jest to firma jednoosobowa - nie ma ona przecież osobowości prawnej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(chyba wystarczy pisemne oświadczenie/wypełnienie odpowiedniej rubryki w druku NIP-1)

NIP-3, przerabiałem to w tym roku. Nic nie słyszałem, żeby się coś zmieniło odn kwestii rejestracji - skarbówka to nie wydział komunikacji. Jak ktoś ma inne informacje to niech się podzieli :)

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...