Skocz do zawartości

wyciek paliwa z gaźnika


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

męczy mnie od pewnego czasu to, że z mojego gaźnika kropelkowo ucieka mi paliwo. chciałbym was prosić o radę jak się tym problemem zająć. mechanikę rozumiem w podstawach, głowę na karku mam więc z użyciem odpowiednich narzędzi nie mam problemu. ale czy gaźniki posiadają jakieś uszczelki czy po prostu jest jakaś niedokręcona śrubka? tą na zdjęciu u dołu widoczną śrubkę dokręcałem, ale paliwo nadal się powoli sączy. proszę o jakiekolwiek podpowiedzi zanim się zabiorę za szukanie nieszczelności

 

zdjęcie gaźnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy możliwosci:

-nieszczelna śrubka

-za wysoki poziom paliwa (ekstremalnie za wysoki)

-nieszczelny zaworek iglicowy pływaka (dodatkowo nieszczelny kranik)

 

Najłatwiejszą czynnością będzie sprawdzenie poziomu paliwa w czasie pracy silnika i po dłuższym postoju. Podepnij przezroczysty wężyk do wylotu pod śrubką i przyłóż go do gaźnika wylotem do góry. Odpal silnik, odkręć minimalnie śrubkę i sprawdź wysokość paliwa w wężyku (powinien być zgodny z serwisówka). Wyłącz silnik i obserwuj przez kilkanaście minut czy poziom się podnosi.

Jeżeli poziom jest dobry i niezmienny, to winna jest nieszczelna śrubka.

Jeżeli poziom jest za wysoki to trzeba go zmienić.

Jeżeli poziom paliwa sie podnosi po zgaszeniu silnika, to nieszczelny (niezamykający się) kranik.

Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...