Skocz do zawartości

yamaha tt600r


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Wszystkim

 

Ja jestem ( co prawda od niedawna ) posiadaczem takiego sprzęta. Z tym, że mój to TT600RE - taka lajtowa wersja TT600R. Yamaha dodała rozrusznik elektryczny, ale w zamian za**ła Ohlinsa z tyłu, a i przód ma tylko regulację napięcia sprężyn i nic ponadto. No i niestety moto cięższe o 20kg. No ale dla mnie w zupełności wystarczy. Przejechać na skróty przez poligon, na dziury we Wrocławiu itp.

 

Przy okazji mam pytanie do posiadaczy tego sprzęta. Ostatnio na motobazarze kupiłem sobie Handbary Accerbisa i... okazało się, że nie mogę ich założyć, bo mam za długie klamki sprzęgła i hamulca w moim moto.

 

Czy ktoś z 4-umowiczów orientuje się, jakie klamki akcesoryjne będą pasować do mojego moto :?: . I czy np od XT600 są takie same ?

 

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ramirezy powinny spasować. Na bank.

Inna sprawa, że ja zawsze ucinam klamki w miejscach ich nacięć (przygotowane przez fabrykę miejsca do złamnia podczas upadku).

Potem dorabam prezyzyjnie końcówki dzięki Poxilinie Włącznie z odpowiednimi zagłębieniami na dwa palce. W ten sposób obie klamki sa ideanie dostosowane pod moje palce. Chociaż wiem, że akurat mi to jest w zawodach bardzo potrzebne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wszystkim.

 

Mam manuala do XT600 i TT600, ale niestety tylko do tych starszych modeli : 1983-1989. Gdyby komuś coś było potrzebne, służe pomocą. Z tym, że raczej fragmentami, bo to zaj***ście gruba książka.

 

 

P.S. Dominik, a gdzie kupić te Ramirezy :?: :?:

 

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wszystkim

Przy okazji mam pytanie do posiadaczy tego sprzęta. Ostatnio na motobazarze kupiłem sobie Handbary Accerbisa i... okazało się, że nie mogę ich założyć, bo mam za długie klamki sprzęgła i hamulca w moim moto.

W moim przypadku klamka hamulca sie miesci pod warunkiem ze ustawiona na 4. Natomiast ze sprzeglem sie nie pierdzielilem i ucialem "kulke" konczaca klamke... kikuta oczywiscie ladnie oszlifowalem.

 

To akurat nie byl problem. Wieksza przeszkoda bylo to, ze mam zamontowana kierownice Magury o zmiennym przekroju przez co standardowe mocowania sa za waskie. Sporo sie nameczylem przy szlifierce zanim je dopasowalem. :buttrock:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

P.S. Dominik, a gdzie kupić te Ramirezy  :?:  :?:

 

Rapid Motocykle - 061 8720 720

Mów, że chodzi Ci o krótkie klamki Ramireza, podaj model moto itd.

Jak będziesz rozmawiał z Michałem (Mychot) powołaj się na mnie :lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wszystkim

 

Dzięki, Dominik.

Dzwoniłem do Rapidu i du*a ... Michał powiedział, że Ramirez nie ma w ofercie klamek do TT600 :cry: :cry: .

Na razie zrobiłem tak, jak radził bUgI : obcięłem te pieprzone kulki :lol: .

Z tym, że ja poszedłem dalej. Obcięłem w obu klamkach - hamulca też :lol: .

 

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiłem tak, jak radził bUgI : obcięłem te pieprzone kulki  :lol: .

Z tym, że ja poszedłem dalej. Obcięłem w obu klamkach - hamulca też  :lol: .

Jak tak dalej pojdzie to z naszych sprzetow zrobimy "czopery" ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem problem QuadMan`a to z tego co pamiętam miałem podobny problem. Kupiłem handbary Acerbis Rally Pro :arrow: http://www.tnt-motocykle.pl/sklep/oslony/ i nie do końca pasowały. Klamki hebla i sprzęgła zahaczały o osłonę. Podgiąłem delikatnie handbary, a klamkę klamki razem z ich uchwytami i manetkami przesunąłem o centymetr w bok i po sprawie. 8) Mój sposób może i był prymitywny, ale za to skuteczny. :buttrock:

Znalazłem w ofercie tnt-motocykle, na ich stronie :arrow: http://www.tnt-motocykle.pl/sklep/kierownice/ , klamki sprzęgła i przedniego hamulca, razem z jarzmem do mocowania łapy sprzęgła. Ceny w porównaniu do moich oryginalnych części wydają mi sie jak najbardziej przyziemne więc warto byłoby to zbadać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą znalazłem jeszcze jedną stronę, na której mżna zamówić wspomniane wyzej klamki sprzęgła i hamulca. Wejdźcie w "części", a potem "klamki" ;)

:arrow: http://www.sklep.motocross.com.pl/katalog.php3

 

 

P.S.

Tylko z "deczka" drogie te dźwignie :roll: nie dałbym za kawałek metalu ponad 450 stówy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że ja zawsze ucinam klamki w miejscach ich nacięć (przygotowane przez fabrykę miejsca do złamnia podczas upadku).  

Potem dorabam prezyzyjnie końcówki dzięki Poxilinie Włącznie z odpowiednimi zagłębieniami na dwa palce. W ten sposób obie klamki sa ideanie dostosowane pod moje palce. Chociaż wiem, że akurat mi to jest w zawodach bardzo potrzebne.

 

Dał byś rade zamieścić fotki zrobionych przez Ciebie klamek? Tak sobie myśle że to musi być super sprawa mieć dokładnie dopasowane klami do własnych łap :flesje:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...