Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Zmiana swiec na Denso, czy NGK Irydium.

Sprawdzenie aku ( do pedzacego ), Michal jak czyscili ci gazniki ?

Jak wygladaja twoje luzy zaworowe ?

Najlepiej zebys zrobil film telefonem z zapalanoa moto na cieplym silniku i go umiescil na serwerze - latwiej by bylo cos powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pedzacy

 

mialem tez taki problem - wymienilem swiece - czyscilem gazniki - jakies bzdury z samostartem uskutecznialem - pozniej znowu wymienilem swiece z ngk na denso - w koncu oddalem do mechanika - i sie okazalo ze trzeba bylo tylko akumulator nowy kupic bo stary byl stary:) - sprawdz to!

pozdrawiam

 

sorki nie doczytalem - dziura na tloku ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem po co mam sprawdzic aku jesli mam tłok z dziurą ??

 

A masz tlok z dziura ???

Na razie tylko wyczytalem ze mechanik ci powiedzial ze masz niskie cisnienie - 8 / 9 atm i dlatego masz klopot z odpalaniem. Przede wszystkim nie widziales tego na wlasne oczy, ja natomiast widzialem motocykle odpalajace bez problemow na duzo nizszym cisnieniu sprezania - 4/6 atm.

Czyli nie tam jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem, pisałem :) o dziurze na tłoku na dwa palce.

 

Narazie robią mi silnik i pszczółke zostawiam w rodzinie a ja już mam zamówioną Honde od znajomego ale odbiore ją pod koniec czerwca :) i oczywiście już mocniejszy :P

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaglądałeś do świec?

 

Kiedy ostatnio regulowałeś zawory?

Tak do swiec zagladalismy w pierwszej kolejnosci byly suche i wszystko wskazywalo na to ze dzialaja, a regulacje zaworow robilem rok temu.

 

Edytowane przez MichałKaczmar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do swiec zagladalismy w pierwszej kolejnosci byly suche i wszystko wskazywalo na to ze dzialaja

Dobra, a co to znaczy :)? Sprawdzałeś jaki mają kolor, czy iskra jest mocna, czy nie przeskakuje, jakiego jest koloru (iskra), czy przerwa jest prawidłowa? Wiesz kiedy te świece były zakładane? Powinno się wymieniać co 12 tys km., może to juz czas?

 

regulacje zaworow robilem rok temu.

A ile od tamtej pory przejechałeś? W większości starszych kaw luzy zaworowe sprawdza się co 6 tys. km lub raz do roku, i co jak co ale w kawach trzeba tego pilnować :). Może też warto byłoby sie zainteresować tematem ;).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w GPZ mam objawy podobne jak u Michała;( na zimno odpala bez problemu, trochę się rozgrzeje i już jest problem.Zawory regulowane jakies 1500km temu, gaźniki czyszczone i regulowane ok 150km temu, świece wymienione przy okazji gaźników, akumulator chyba dobry bo prąd trzyma. Jedynym z podejrzanych został regulator napięcia który jest rozwalony- brak ładowania.Nie wiem tylko czy regulator może mieć aż taki wpływ na zachowanie motocykla??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz ladowania to o czym mowa ???

W czasie zapalania rozrusznik bierze tak duzy prad z aku ze niedoladowane aku juz drugi raz na cieplo nie zapali, jako ze opory przeplywu pradu rosna na rozgrzanym silniku. Jak po ostygnieciu zapali na zimnym to znaczy ze stan baterii jest bardzo dobry, ale dlugo bez ladowania nie pociagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie byl problem z odpalaniem na zimno.

Jest znaczna poprawa po regulacji zaworow. Pomimo ze byly robione rok temu - w starszych kawach one szybko sie psuja.

Dzieki za trafna podpowiedz, mam przy okazji nowy akumulator - zupelnie niepotrzebnie a takze gazniki wyczyszczone i zsynchronizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...