Skocz do zawartości

Czyszczenie


Rekomendowane odpowiedzi

poczekać aż brud sam odpadnie

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na serio (oczywiście mam tu na myśli zewnętrze czyszczenie)...,

niektórzy czyszczą karcherem..., oddają do specjalisty..., albo sami pociskają chromy/plastiki szmaciorką...,

ja osobiście preferuję czyszczenie na sucho tzn. jakiś sprytny środek w rozpylaczu i miękka szmatka, a zimą rozkładam sprzęt na czynniki pierwsze i czyszczę każdy z elementów indywidualnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Berserkers

Ja także preferuję czyszczenie na sucho ( np. castrol bike polish ), a od czasu do czasu wiaderko, gąbka i dokładne mycie. Spryskuję wtedy moto specjalnym środkiem np CASTRO GREENTEC lub SHELL ADVANCE BIKE CLEANER - dobrze rozpuszcza wszelkie zanieczyszczenia takie jak smar czy owady. Po każdym myciu wodą pamiętaj o nasmarowaniu łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaatam Castrol czy Shell....najlepszy jest....Ludwik do naczyń. :biggrin:

 

Natomiast czyszczeni na sucho to porażka. Powstają mikrorysy i z czasem lakier matowieje. Brud trzeba najpierw namoczyć a kurz zmyć. Wtedy można pucować gadżetami. A Castrol Bike Polish daje radę, konkret efekt ale też dużo brandzlowania z tym jest.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję w sposób następujący:

 

Moczenie nie za mocne (nie lejemy w lożyska i pod kanapę) raczej lejemy od przodu.

Następnie plastiki przecieramy szmatką z ludwikiem, lagi zaciski i felgi czyli bardziej zatwardziały brud szczotką taką jak się samochody myje.

 

Silnik, pryskam jakimś szajsem do mycia silników, zatwardziały brud szczoteczka do zębów, następnie spłukujemy wodą.

 

Popijamy piwko i patrzymy na slicznie umytą maszynkę :)

Edytowane przez OloXJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Castrol Bike Polish daje radę, konkret efekt ale też dużo brandzlowania z tym jest.

 

Super efekt, nie trzeba żadnych past polerskich, również elementy plastikowe nilakierowane wyglądają zajebi*cie. Najlepszy środek jaki miałem do tej pory.

 

Shell bike cleaner - średnie, w miarę dobry do owadów bo dosyć szybko rozpuszcza, nie zostawia śladów.

 

Do felg - WD40 ropie*doli w drobny mak każdy smar :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felg - WD40 ropie*doli w drobny mak każdy smar :lalag:

 

Prawie każdy smar. :biggrin: Moja fura z kurierki była myta co 30-40kkm więc tylne koło to było wyzwanie. pomagał tylko preparat do czyszczenie grilla i piekarników, bazujący na jakimś kwasie. :biggrin:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie każdy smar. :biggrin: Moja fura z kurierki była myta co 30-40kkm więc tylne koło to było wyzwanie. pomagał tylko preparat do czyszczenie grilla i piekarników, bazujący na jakimś kwasie. :biggrin:

Trzeba uważać przy woskowaniu,na siodło i boki baku, zwłaszcza jak jeżdzimy w jeansach, bo podczas jazdy można zlecieć z moto,zwłaszcza na dziurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać przy woskowaniu,na siodło i boki baku, zwłaszcza jak jeżdzimy w jeansach, bo podczas jazdy można zlecieć z moto,zwłaszcza na dziurach.

 

Gdybyś śmigał jak zdrowy rozsądek nakazał w kombi to byś takich problemów nie miał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...