Skocz do zawartości

Kask integralny z wewnętrzną blendą?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Próbowałem wyszukiwarką, próbowałem przeglądać posty ogólne o kaskach i nie znalazłem.

Czy ktoś używa albo chociaż zna jakiś garnek INTEGRALNY z wewnętrzną bledną przeciwsłoneczną?

Nie chodzi mi o blendę zewnętrzną jak VPS w N84 tylko taką schowaną w kasku (jak to często ma miejsce w szczękowcach np. n103), ale w normalnym kasku integralnym?

Jeżeli mimo swoich prób nie znalazłem, a gdzieś już jest takie info to proszę tylko o linka i zamknięcie tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wyszukiwarką, próbowałem przeglądać posty ogólne o kaskach i nie znalazłem.

 

tak ogólnie. zdaje się, że na samym dole jest post z zestawieniami, tam coś powinno być

a jak nie, to allegro pomoże :icon_mrgreen:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź i kilka pw z linkami. Schuberth byłby super ale niestety nie mieści się w budżecie, mam sporo wydatków w tym sezonie, bo plecaczek się przekonał do jeżdżenia, a nawet najprostszy Schuberth z blendą to jednak 1700- 1900 pln...

Edytowane przez MaG_1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo kasków z blendą tańszych od Schbertha. Np. Caberg V2R w którym jeżdżę i jestem z niego zadowolony. Jedyny mały minus - mógłby byś trochę cichszy przy większych prędkościach.

Pozdro

Edytowane przez ptaq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie nie ma za dużego wyboru takich kasków. Ja po długich poszukiwaniach kupiłem HJC IS - 16.

Tu masz jego test: http://www.motogen.pl/laboratorium/testyak...is-16,art22.htm

 

Pozdrawiam

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najpierw MAG powiedz nam jakimi dysponujesz funduszami, wtedy będą konkrety.

 

Sorka Horb, ale ten HJC oglądaliśmy z kolegą, kumpel też chciał go kupić do momentu aż na żywo nie pomacaliśmy. Ogólnie uważam, że to dno, wolałbym dobrać trochę kasy i kupić coś lepszego, bo jakość wykonania, blenda i jej mechanizm to krótko mówiąc zwykła kiepska tandeta. Uważam, że cena jest nawet zbyt wysoka jak na jakość, którą sobą reprezentuje ten model HJC :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś jeździłem w Cabergu. Wydawał się całkiem fajny. Tj. bez zachwytu, ale spełniał moje oczekiwania. Aż tu wymieniłem na Schubertha S1. I uznałem że Caberg to naprawdę kiepska firma. Rożnica jest olbrzymia. Dopasowanie, komfort, aerodynamika. Czyli to są te czynniki które decydują o moim bezpieczeństwie biernym. Jak przetestuje bezpieczeństwo czynne to napiszę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector, chciałbym się zmieścić w 1000 PLN +/- 15%... S1 Pro jest genialny, ale niestety za drogi dla mnie na obecny moment.

bart_b - szukam integrala z blendą, szczękowce mi nie pasują, ot taka religia :) :)

Dodam, że obecnie jeżdżę w AGV GP1 za niecałe 300 i nie chcę czekać kolejnego sezonu aż uzbieram na Schubertha...

Edytowane przez MaG_1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector, chciałbym się zmieścić w 1000 PLN +/- 15%... S1 Pro jest genialny, ale niestety za drogi dla mnie na obecny moment.

 

W takim bądź razie wycofaj się z tego HJC IS-16 bo ten model to na prawdę... :rolleyes:

 

Tak jak bart podsunął - NOLAN N103. Tutaj masz link do aukcji - zadzwoń i zapytaj czy mają rozmiar, bo sprzedawca bardzo, bardzo w porządku, zresztą pozytywne opinie o nim już przez forum przeleciały :wink:

 

http://www.allegro.pl/item623374949_nolan_...a_promocja.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N103 to szczękowiec, przymierzałem, jeździłem i... szukam integrala z blendą.

Od 120 km/h jest znacznie głośniejszy niż mój agv za 300, sama szczęka i możliwość jej otwierania mnie aż tak nie rajcuje, wolę komfort w trasie niż wygodę na benzynowni... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector, chciałbym się zmieścić w 1000 PLN +/- 15%... S1 Pro jest genialny, ale niestety za drogi dla mnie na obecny moment.

 

Wiem, wiem. Z kasą zawsze jest problem. Ale na Twoim miejscu, skoro i tak chcesz wydać na kask kupę kasy, to dorzuciłabym jeszcze troszkę na Schubertha. Kaski drogie jak cholera, ale warte swojej ceny.

 

http://www.allegro.pl/item626924364_schube...y_2_sztuki.html

 

Tu jest za 1400(a to tylko 250 zł więcej, niż planujesz wydać...), bez malowania masz szanse dać jeszcze troszkę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepsza oferta. O ile się nie mylę to chyba nie ma lepszej firmy robiącej integrale z blendą. Tutaj jeszcze masz Airoha w przyzwoitej cenie, ale szczerze to nigdy nawet w rękach kasku tej firmy nie trzymałem...

 

http://moto.allegro.pl/item619670624_2009_...v_wawa_ego.html

 

Masz jeszcze ofertę fc moto - przy obecnym kursie wyszło by niecałe 900 złotych.

 

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/secvVf...ets/Airoh-Force

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...