Skocz do zawartości

cbr 1000f po naprawie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Pisałem kiedyś,że dałem motor do mechanika. Naprawa kosztowała 3 tys. złotych. Moto pięknie paliło i jeździło do czasu kiedy zbliżało się 1000 km. W dniu 06.04. oddałem moto do mechanika na gwarancji. Myślałem że to zawory W dniu 08.04 mechanik dzwoni i jasno objaśnia, że jest zmuszony poszukać innego silnika Zapewniał, że będzie miał 07.05. To będzie miesiąc a mnie krew zalewa. Poszuka inny bardzo tani bo to już teraz za jego kasę i ciekaw jestem jak długo pojeździ ? Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pamiętam twoje post z zimy i widze ,że sprawdził się czarny scenariusz bo piec padł.Ktoś chyba wtedy pisał że długo nie pojezdzisz na wymienionym wale.Mam rozumieć że teraz mechanik kupi silnik za swoje piniądze i go wstawi? A może niech go odkupi od ciebie będzie miał go na części bo znając życie to takie sprawy ciągno się długo i możesz nie mieć udanego sezonu.Pozdrawiam i życze wiele cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pamiętam twoje post z zimy i widze ,że sprawdził się czarny scenariusz bo piec padł.Ktoś chyba wtedy pisał że długo nie pojezdzisz na wymienionym wale.Mam rozumieć że teraz mechanik kupi silnik za swoje piniądze i go wstawi? A może niech go odkupi od ciebie będzie miał go na części bo znając życie to takie sprawy ciągno się długo i możesz nie mieć udanego sezonu.Pozdrawiam i życze wiele cierpliwości

 

Tak właśnie ma być że za swoje. Ja mu mówiłem, że ja byłem uczciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć!

Po pierwsze masz strasznego farta, że koleś się poczuwa - nie zależnie co wstawi, to jednak - nie wielu takich jest, ale to jedno... drugie to nie wiem czy nie lepiej będzie jak weźmiesz jakiś mały kredyt na jakiegos sprzęta mniejszego i kupionego z jakimś mechanikiem czyli sprawnego i będziesz go częsciowo spłacał kasą jaka uzyskasz ze sprzedaży części z cebry - ja po tylu przejściach robiłbym wszystko byle sie szpeja pozbyć - ew. zapytaj mechanika ile weźmie za cebrę na części i niech Ci szuka motonga, którym pojeździsz. Sezonu 09 jeszcze zostało dużo więc się nie przejmuj, poza tym to nie ostatni sezon motocyklowy :lalag:

 

Edit:

 

Masz jeszcze opcję, w której zdecydujesz sie partycypować w kosztach zakupu silnika - chyba już wiesz, że okazji nie ma, jak kupujesz coś tanio to ma to odzwierciedlenie w jakości, jako mechanir kupi cos tanio to też nie wiadomo ile pośmiga - i tak już niestety troche Cie moto kosztowało, więc może w końcu będziesz miał dobrego sprzeta, którym da sie jeździć, a i jak byś dołozył do sprawnegp, pewnego silnika to może będzie szybciej niz za miesiąc czy 2 miesiace, bo odpadnie kryterium jakim jest cena zakupu...

Edytowane przez abu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

A ja bym sie zastanawial nad opcja zarzadania zwrotu pieniedzy za nieudany remont. Za 3 tys.zl spokojnie dorwiesz zajebisty silnik we wlasnym zakresie, lub dorzucisz pare zlotych, zwloki sprzedasz na czesci i kupisz za uzyskana sume sprawny motocykl.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Pamiętam twoje post z zimy i widze ,że sprawdził się czarny scenariusz bo piec padł.Ktoś chyba wtedy pisał że długo nie pojezdzisz na wymienionym wale.Mam rozumieć że teraz mechanik kupi silnik za swoje piniądze i go wstawi? A może niech go odkupi od ciebie będzie miał go na części bo znając życie to takie sprawy ciągno się długo i możesz nie mieć udanego sezonu.Pozdrawiam i życze wiele cierpliwości

 

 

Witam 8.05 dzwonił mechanik że ma silnik i motorek będzie do odbioru wtorek,środa tz.12-13.05.Dziś jest 16.05 a moto wciąż w naprawie.Mechanik się nie odzywał więc żona zadzwoniła 14.05-go,stwierdził że się trochę opuzni i moto będzie gotowe na poniedziałek,wtorek tj.18-19.05.Zaczyna ją to też mocno denerwować [mówiąc tak ładnymi słowami]A co do cierpliwości to jest na wyczerpaniu :lapad:

 

Witam.Pamiętam twoje post z zimy i widze ,że sprawdził się czarny scenariusz bo piec padł.Ktoś chyba wtedy pisał że długo nie pojezdzisz na wymienionym wale.Mam rozumieć że teraz mechanik kupi silnik za swoje piniądze i go wstawi? A może niech go odkupi od ciebie będzie miał go na części bo znając życie to takie sprawy ciągno się długo i możesz nie mieć udanego sezonu.Pozdrawiam i życze wiele cierpliwości

 

 

Witam 8.05 dzwonił mechanik że ma silnik i motorek będzie do odbioru wtorek,środa tz.12-13.05.Dziś jest 16.05 a moto wciąż w naprawie.Mechanik się nie odzywał więc żona zadzwoniła 14.05-go,stwierdził że się trochę opuzni i moto będzie gotowe na poniedziałek,wtorek tj.18-19.05.Zaczyna ją to też mocno denerwować [mówiąc tak ładnymi słowami]A co do cierpliwości to jest na wyczerpaniu :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dostaniesz jakakolwiek gwarancje na nowy silnik?

 

 

teraz to nie wiadomo co mi tam wsadzi. Kupił za grosze i myśli, że będzie dobrze,byle się mnie pozbyć. A co do gwarancji to myślę, że to jego obowiązek. Co mi teraz radzicie? Bo myślę, że kasy już nie odzyskam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to nie wiadomo co mi tam wsadzi. Kupił za grosze i myśli, że będzie dobrze,byle się mnie pozbyć. A co do gwarancji to myślę, że to jego obowiązek. Co mi teraz radzicie? Bo myślę, że kasy już nie odzyskam

jesli moge wtracic swoje 3 grosze,to powinienes raczej wybrac tu rubryke pt.:"porady adwokackie" a nie mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do mechanika i sprawdź czemu naprawa sie opuźnia. Generalnie ceny piec sa różne czasami dorwiesz pozornie zajebisty piec za 2 tałki i jak odpalisz okaze sie padaka czem kupisz za 500zł niby katowany piec i okaze sie być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Yo!

 

A ja bym sie zastanawial nad opcja zarzadania zwrotu pieniedzy za nieudany remont. Za 3 tys.zl spokojnie dorwiesz zajebisty silnik we wlasnym zakresie, lub dorzucisz pare zlotych, zwloki sprzedasz na czesci i kupisz za uzyskana sume sprawny motocykl.

 

Pozdrawiam

 

Witam.Odebrałem moto.26.05.Miałem być po odbiór między 17-18tą ,pojechałem a moto w częściach.Owiewki sam przykręcałem bo mechanik nie wiedział jak :lapad: ,to po pierwsze-owiewki są połamane,miska olejowa dziurawa a i wąż olejowy nie dokręcony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zainteresowanych.Jak pisałem wcześniej że długo czekałem na naprawę gwarancyjną i doczekałem się.Motorek odebrałem 26.05.Co do stanu technicznego po odbiorze to piszę co następuje,po moto miałem być między 17a18ta no i byłem tylko że moto nie było poskręcane,owiewki sam przykręcałem bo on ponoć nie wiedział jak to po pierwsze po drugie pod motorem był olej twierdził że dolewał i dlatego ta plama,ok.Miał go sprawdzić w jezdzie no i sprawdził przejechał się koło warsztatu to miało być sprawdzenie?Przyjechałem do domu.Moto musiałem rozkręcić bo oczywiście olej ciekł nadal okazało się że miska olejowa jest pęknięta.Owiewki nie wszystkie ale jednak połamane.Dziś rano patrzę znowu cieknie olej nie z miski lecz z węża od chłodnicy oleju.A najważniejsze nie dostałem żadnego pokwitowania że był znowu naprawiany.Teraz nie wiem czy wymienił sinik czy nie.A mianowicie niby okazało się że ten nieszczęsny wał był dobry a poszła pompa olejowa i to niby wymienił.Nie powiem że zły z niego mechanik bo moto ma teraz większego kopa ale jak długo nim polatam?Oby jak najdłużej.Ale z naprawą gwarancyjną przegiął i to bardzo.Ja do niego już raczej nie pojadę będę szukał innego mechanika.No i jeszcze miał pretensje że pisałem o nim na forum.(jakbym pisał coś złego)A jeszcze jak dzwonił to stwierdził że jak zrobi moto to mam go zabrać i do niego już nie przyjeżdżać.Dużo jeszcze by pisać jeśli macie jakieś pytania piszcie-odpowiem.Pozdro. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho sprawa zakrawa o sad - gosc ma ci ewidentnie gdzies , zaplaciles to spier... , ale czy chce ci sie czekac ? i ponosic dodatkowe koszta ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho sprawa zakrawa o sad - gosc ma ci ewidentnie gdzies , zaplaciles to spier... , ale czy chce ci sie czekac ? i ponosic dodatkowe koszta ?

 

No cześć masz rację.Ale ja z żoną nie chcemy mieć z tym mechanikiem już nic do czynienia.Jak ktoś chce mogę podać adres teraz to mi nie zależy.Wcześniej nie chciałem mu psuć opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...