Skocz do zawartości

Jak zdjęć koło zamachowe?


adrian_DT80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koło zamachowe to to samo co magneto?

Mam problem, juz od dłuższego czasu chce zdjęc koło zamachowe w mojej yamaszce dt 80 lc2.

odkreciłem plastki z boku silnika i tam jest koło (zamachowe) wkrecam w je sciagacz i krece sruba od sciagacza ale koło zamachowe nawat nie drgnie ( sruba od sciagacza i gwinty sie psują)

dlaczego to kolo nie chce zejsc? trzeba jakies srubi odkreciec i wtedy tym sciągaczem? ( na tym kole jest 8 srubek ale one magnesy chyba trzymają)

możecie mi napisac jak krok po kroku zdjąc to koło zamachowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mam ściągacz http://sklep.erbo.pl/photo/product_info/0/...33c7b7cdaaa.jpg

 

jaką nakretke?

odkreciłem tylko ta plastkikowa owiewke na silnik.

no i zobaczyłem tam koło, i w to koło wkreciłem ściągacz (taki jak na fotko z tego linku wyzej) i kreciłem tą srubą od sciagacza zeby wyciagło to koło. ale nic, sruba od sciągacza sie łamał a koło nic nie wyszło. jak by cos tam trzymało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mam ściągacz http://sklep.erbo.pl/photo/product_info/0/...33c7b7cdaaa.jpg

 

jaką nakretke?

odkreciłem tylko ta plastkikowa owiewke na silnik.

no i zobaczyłem tam koło, i w to koło wkreciłem ściągacz (taki jak na fotko z tego linku wyzej) i kreciłem tą srubą od sciagacza zeby wyciagło to koło. ale nic, sruba od sciągacza sie łamał a koło nic nie wyszło. jak by cos tam trzymało.

 

 

Koło magnesowe/zamachowe jest osadzone na wale i dokręcone nakrętką.

 

 

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrecasz ściągacz (musi byc taki z dobrym gwintem, raz zerwany juz sie nie nadaje do użytku), dokręc do granic mozliwosci gwintu na śrubie i lekko stuknij młotkiem w śrubę od ściągacza, ale podkreślam lekko, żeby wału nie przesunąć w łożyskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wkręciłem sciagacz, lekko puknąłem w ta srube i zacząłem kreciec sróbą od siągacza i nic w pierwszym sciagaczu złamała sie sróba a w drubim gwint poszedł.

A koło nawet nie drgnie :banghead:

psikałem nawet w to koło odrdzewiaczem i nic

może to na jakis srubach sie trzyma? bo nie mozliwe zeby przy takiej sile ( ze nawet sróba sie łamała) to koło nie odeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak, przechyl moto na prawą strone napsikaj tam WD-40 zostaw na kilka godzin. Później wkręć ściągacz w magneto, dokręć śrube ściągacza mocno lecz tak aby nie zerwać gwintu, puknij młotkiem w śrube, dociągnij minimalnie śrube znów uderz, przekręć kawałek, puknij i tak kilka razy powinno puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie posty! ;)

Robiem dokadnie tak jak pisaliscie kladem go na ziemi psiknalem wd 40. zostawiem tak na 6 godz nastepnie na maksa sciagacz wkrecialem, pukalem mlotkiem, krecialem sruba od sciagacza i NIC :banghead: kolo nie wyszlo :banghead:

 

dzis wyjalem silnik z ramy i chce jechac z nim do mechanika zeby mi podgrzal to gazami.

dobry pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

dzis wyjalem silnik z ramy i chce jechac z nim do mechanika zeby mi podgrzal to gazami.

dobry pomysl?

 

Ja tak rozebrałem tulejkę zawieszenia ale tam to można śmiało grzać, a tak po wale korbowym dawać to nie wiem. Trochę inna temperatura nić w czasie pracy silnika. Sam u siebie ściągałem ściągaczem na 2 łapkach zapierając śrubę o wał korbowy i poszło ale nie wiem skąd wytrzasnąć takie cudeńko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie posty! ;)

Robiem dokadnie tak jak pisaliscie kladem go na ziemi psiknalem wd 40. zostawiem tak na 6 godz nastepnie na maksa sciagacz wkrecialem, pukalem mlotkiem, krecialem sruba od sciagacza i NIC :banghead: kolo nie wyszlo :banghead:

 

dzis wyjalem silnik z ramy i chce jechac z nim do mechanika zeby mi podgrzal to gazami.

dobry pomysl?

 

Zły pomysł z tym gazowym palnikiem.

Możesz jedynie podgrzać piastę tego wirnika nagrzewnicą ale dopiero po wkręceniu DOBREGO ściągacza.

Śrubę wewnętrzną ściągacza należy dokręcić z momentem 80Nm i dopiero grzać.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...