Skocz do zawartości

Power Commander


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kumam o co chodzi. Ja jade swoja zabawke montowac w czwartek, jesli tylko pogoda dopisze, odnosnie czasu montazu i pisania mapy to specjalista od tego powiedzial, ze trzeba zrobic co najmniej 3 pomiary, zeby bylo wiarygodnie i mowil zebym sobie zarezerwowal caly dzien na to a jaki bedzie efekt to sie okaze w praniu a raczej w lataniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zainstalowaniu PC spalanie spadło o ok.10%. Delikatnie zmodyfikowane mapy Dynojeta przewidziane do akcesoryjnego filtra powietrza i układu wydechowego jaki mam w motocyklu. Poprawiła się i tak dobra charakterystyka pracy silnika w dolnym i górnym zakresie obrotów. Generalnie jest szybciej szybko:)

Edytowane przez even
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kumam o co chodzi. Ja jade swoja zabawke montowac w czwartek, jesli tylko pogoda dopisze, odnosnie czasu montazu i pisania mapy to specjalista od tego powiedzial, ze trzeba zrobic co najmniej 3 pomiary, zeby bylo wiarygodnie i mowil zebym sobie zarezerwowal caly dzien na to a jaki bedzie efekt to sie okaze w praniu a raczej w lataniu

 

zamontowałeś tego PC?

Podziel się wrażeniami no i napisz gdzie we Wrocku takie jest odpowiednia hamownia?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowałeś tego PC?

Podziel się wrażeniami no i napisz gdzie we Wrocku takie jest odpowiednia hamownia?

pzdr

 

Byliśmy tam razem, bo sam byłem ciekaw. I sprowadziło mnie to na ziemię. Trzeba jechac do Piaseczna na hamownię...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że we Wrocku nie ma porządnej hamowni???

PC już zamontowany?

 

 

 

PC został zamontowany u kolegi raczej bez zarzutów. Zresztą jak zobaczyłem wersję do ZX10R z jedynie 2 wtyczkami kwadratowymi, to aż się uśmiechnąłem. A ja się tyle nawalczyłem w swojej sc59...

 

 

 

Natomiast co do strojenia całości, to się dowiedzieliśmy na początek, że nie potrzeba do tego wcale analizy spalin, bo przecież PC nie wpływa na skład mieszanki tylko na czas wtrysku paliwa. W związku z tym PC nie reguluje się mieszanki, bo to tego trzeba by zaingerować w pierwotne ECU. Śmiem się tu nie zgodzić. PC służy właśnie przede wszystkim optymalizacji składu mnieszanki pod konkretny silnik i jego osprzęt.

 

Poza tym kolega miał jedynie same końcówki Akrapa, ale z pierwotnego układu nie wymontował czujników tlenu, więc i tak strojenie było niemożliwe bez eliminatora sond. Skończyło się na wgraniu gotowej mapy i chyba jakiś drobnych korektach, ale tego nie wiem, bo już mnie nie było przy tym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy tam razem, bo sam byłem ciekaw. I sprowadziło mnie to na ziemię. Trzeba jechac do Piaseczna na hamownię...

 

 

niestety nie przecenialbym piaseczna, ani zadnej innej hamowni w pl, rozmawialem i z piasecznem i z katowicami i jakie sa efekty-kazdy mowi co innego, kazdy proponuje zakupic inne rzeczy, kazdy ma inne metody a efekt koncowy bedzie.....bog jeden raczy wiedziec jaki, wiec jak dla mnie szkoda zachodu z lataniem przez pól polski, póki co 183KM i 128Nm wystarczy na reszte przyjdzie czas pod koniec sezonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PC został zamontowany u kolegi raczej bez zarzutów. Zresztą jak zobaczyłem wersję do ZX10R z jedynie 2 wtyczkami kwadratowymi, to aż się uśmiechnąłem. A ja się tyle nawalczyłem w swojej sc59...

 

 

 

Natomiast co do strojenia całości, to się dowiedzieliśmy na początek, że nie potrzeba do tego wcale analizy spalin, bo przecież PC nie wpływa na skład mieszanki tylko na czas wtrysku paliwa. W związku z tym PC nie reguluje się mieszanki, bo to tego trzeba by zaingerować w pierwotne ECU.

 

:icon_eek: ,Ja pier,,,,,,,litosci,totalna zalamka,idioci,debile,bezmozgi. Ilosc podawanego paliwa dla danego silnika zalezy,tylko i wylacznie od dlugosci otwacia wtryskiwacza ( i od roznicy cisnien pomiedzy szyna a miejsem w ktorym jest zamontowny wtryskiwacz ale to powinno byc stale.). Osobiscie po uslyszeniu takich bredni bym podziekowal i wyszedl.PC2 dziala na zasadzie "sensor offset" tzn sygnal powiedzmy od sensora temperatury powietrza ulega modyfikacji w celu wywolania okreslonej zmiany skladu mieszanki.

PC3 i PC5 natomiast bezposrednio ingeruja w dlugosc otwarcia wtryskiwacza.

 

 

Poza tym kolega miał jedynie same końcówki Akrapa, ale z pierwotnego układu nie wymontował czujników tlenu, więc i tak strojenie było niemożliwe bez eliminatora sond.

 

 

I tak i nie.W typowym ukladzie sonda,waskozakresowa zreszta,kontroluje,czy tez pracuje w ukladzie sprzezonym tylko i wylacznie w zakresie dolnych obrotow, na malych katach uchylenia przepustnicy,powiedzmy dolne 30 % zakresu obrotow , do 30% uchylenia mantki i wtedy kiedy obroty sa stale,lub ulegaja powolnej zmianie.Poza tym obszarem sygnal z niej jest ignorowany.

Sonda waskozakresowa jest w stanie kontrolowac sklad mieszanki tylko i wylacznie w okolicach 14.7:1,tzn wie kiedy jest zbyt uboga lub tez zbyt bogata.W sumie sprowadza sie do tego ze sklad mieszanki kiedy dziala oscyluje wokol 14,7:1,czyli powiedzmy pomiedzy 14.4 a 15.0:1.

Silniki wolnossace osiagaja najwyzsza moc w zakresie 13.0-13.5 :1,wymagaja wzbogaconej mieszanki do rownomiernej pracy na biegu jalowym,osiagala najlepsza ekonomie spalania na zubozonych 15.5-16.0,mieszankach.Sonda waskozakresowa nie jest temu w stanie sprostac ,dlatego to tak wszystko dziala a nie inaczaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...