Skocz do zawartości

Coś dla elektryków!!1


Wioslarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem zaraz wszyscy mnie obrzucą błotem ze sprawy skuterów nie tutaj ale w dziale z chińskim badziewiem nikt nie wie jak mi pomóc.

Mam następujący problem skuter nie chce odpalić nie ma iskry i nie wiem jak to posprawdzać. Układ zapłonu jest tu prosty jak drut ale z elektryki jestem ciemny wiec proszę o pomoc. Podejrzewam że może być niesprawny impulsator bądź moduł zapłonowy a ostatnią podejrzewam cewkę.

Dodam jeszcze że skuter jesienią jeszcze odpalił raz a potem znowu cisza była i aż do teraz nie udało mi sie tego usunąć.

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie cewek - pomiar cewek omomierzem, typowe wartości to maksymalnie do ok. 500 - 700 omów cewka zasilająca, 100 - 300 omów impulsator. Napięcie na cewce zasilającej do 50V przy kopnięciu. Sprawdzenie impulsatora - sprawdzenie na tescie diody (buzzer), powinien krótko piszczeć w punkcie zapłonu przy wolnym kręceniu wałem korbowym.

Mając podłączony moduł sprawdź napięcie zasilania przy kopnięciu - nie może być mniejsze niż 10 - 15V. Niewielkie napięcie oznacza zwarcie międzyzwojowe, brak napięcia - zwarcie w module lub na "gaszeniu". Najlepiej wyjąć przewód od gaszenia przy sprawdzaniu zapłonu, mogą wystąpić przebicia na czujniku stopki bocznej, stacyjki, wyłączniku zapłonu (jeśli taki posiada).

Za modułem można sprawdzić iskrę odłączając przewód od cewki WN i przytknięcia do masy, jeśli moduł sprawny - to powinno wystąpić iskrzenie.

Iskrę sprawdzaj po odkręceniu fajki z przewodu WN. Może też być również uszkodzona fajka. Jeśli posiadasz oryginalną chińską fajkę z metalowym ekranem przeciwzakłóceniowym - to wywal z niej tą blachę, często przez nią ma przebicia.

 

Adam M., ja też pracuje z czajnabajkami...

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Adam M., ja też pracuje z czajnabajkami...

 

No widać:) A ja myślałem że to się naprawia tylko przez wymianę. W którym miejscu sprawdza się napięcie na cewce zasilającej?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym założyć portal www.jak-naprawic-zaplon-cdi.pl i do niego kierować wszystkie tematy z problemem braku iskry. Tłumaczyć co chwilę łopatologicznie nie ma sensu. Podałem podstawowe dane dotyczące sprawdzenia zapłonu. Jeśli nie znasz się na elektronice to lepiej poproś o sprawdzenie kogoś który się lepiej na tym zna?

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzisiaj będę miał trochę czasu to posprawdzam te wartości o których piszesz ale teraz pytanie?? Cewka ma 3 przewody to na których mierzyć?? analogicznie impulsator za to ma jeden przewód. napięcie na cewce też w którym miejscu mierzyć i co dla ciebie oznacza kopniecie mam z kopa odpalać czy kręcić rozrusznikiem?? no i ta dioda jak ja wpiąc w układ ą żeby świeciła???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok odnawiam temat!

Choć elektrykiem nie jestem byłem w piwnicy i sprawdziłem na tyle na ile pozwalały mi moje kompetencje wartości podane przez kolegę. Wiec cewka zasilająca posiada opór elektryczny o wartości 380 ohm, impulsator 160 ohm i zmienia sie ta wartość podczas kręcenia wałem, testu diody nie potrafię wykonać wiec nie wiem. Co do modułu to już nie wiem jak tam to posprawdzać, mierzyłem i napięcie jest jednak przy kręceniu ono nie wzrasta choć może źle coś mierze. czujniki połączyłem na krótko i nic. Na cewce nie ma iskry w dalszym ciągu.

Znalazłem już moduł nowy do niego jednak najgorsze jest to e takiej części nie da sie zwrócić jeśli to nie to!!! dlatego chciałbym mieć pewność że to on nawalił. Może ktoś ma jakaś rade???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...