Skocz do zawartości

R1-bardzo dziwne zachowanie...


Piekarz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Od 2 miesięcy jestem posiadaczem R1-RN12. Zrobiłem na niej z 800km i podczas tego okresu dwa razy miałem taką usterkę. Po przejechaniu raz 60km a dzisiaj ok 150km motor po wcisnieciu sprzęgła (lub będac na luzie) bardzo powolnie spadał z obrotów i gasł. Na obroty wkręcał się normalnie. Po wyłaczeniu stacyjki i ponownym włączeniu motocykl znów zachowywał się normalnie przez jakiś czas i po kilku minutach znów powolnie spadał z obrotów i gasł. Po jakimś czasie przeszło i znów jest ok ale powtórzyło się to już drugi raz i to mnie martwi :-(. Macie pojęcie co się dzieje z moja maszyną? Czy to wina paliwa? Czy coś się psuje?

Proszę o podpowiedź bo zaczyna mnie to martwić :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz zapchanego gdzies przewodu z paliwem albo odpowietrzenia zbiornika paliwa?

 

Nie mam pojęcia. Jeszcze nie grzebałem przy tym ale myślę, że wina nie leży w tym co piszesz bo tak to było by tak caly czas...

Dzis mi znajomy powiedział, że może psuć się czujnik otwarcia przepustnicy. Mam też takie wrażenie, że zaczyna się to dziać jak dużo jeżdze po mieście. Szczególnie stojąc w korku :-(. Ale może być to tylko zbiueg okoliczności :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów powyższego zachowania może być kilka..., elektryka i elektronika, wszystkie czujniki w tym sprzęcie to masakra, może jakieś zwarcie gdzieś się robi albo coś w tym stylu, może coś nie teges z mapą zapłonu..., ja w Twojej sytuacji, kolego proponowałbym Ci skontaktować się z autoryzowanym serwisem yamahy..., specjalista napewno prawidłowo zdiagnozuje usterkę i profesjonalnie usunie..., i napewno koszt będzie mniejszy, niż kombinowanie w jakimś krzywym garażu metodą prób i błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów powyższego zachowania może być kilka..., elektryka i elektronika, wszystkie czujniki w tym sprzęcie to masakra, może jakieś zwarcie gdzieś się robi albo coś w tym stylu, może coś nie teges z mapą zapłonu..., ja w Twojej sytuacji, kolego proponowałbym Ci skontaktować się z autoryzowanym serwisem yamahy..., specjalista napewno prawidłowo zdiagnozuje usterkę i profesjonalnie usunie..., i napewno koszt będzie mniejszy, niż kombinowanie w jakimś krzywym garażu metodą prób i błędów...

 

Cenna uwaga...

 

Powodów powyższego zachowania może być kilka..., elektryka i elektronika, wszystkie czujniki w tym sprzęcie to masakra, może jakieś zwarcie gdzieś się robi albo coś w tym stylu, może coś nie teges z mapą zapłonu..., ja w Twojej sytuacji, kolego proponowałbym Ci skontaktować się z autoryzowanym serwisem yamahy..., specjalista napewno prawidłowo zdiagnozuje usterkę i profesjonalnie usunie..., i napewno koszt będzie mniejszy, niż kombinowanie w jakimś krzywym garażu metodą prób i błędów...

 

Ja obstawiam wine paliwa. Kupiłem kilka karnistrów od sąsiada. Miał oszczędności.Wody nie nalał i tego jestem pewny ale paliwo stało w baniakach od zimy. Nie było w jakiś szczelnych pojemnikach więc pewnie jest jakieś zwietrzałe. Przez to czujniki moga świrować. Musze zalać jakieś paliwo z Shella lub BP i zobacze czy bedzie sie to działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary do Rłana lejesz jakieś szczyny pieron wie skąd?? To nie fiat czy polonez że wszsyko przełknie.To co na stacjach to tez szczyny ,ale przynajmmniej trudniej trafić na jakieś stare paliwo bo schodzi na bierząco.

 

pzdr

 

Nie są to szczyny z wodą tylko paliwo z Lukoila ale jest pewnie zwietrzałe bo sporo stało...

Oby tak było...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to szczyny z wodą tylko paliwo z Lukoila ale jest pewnie zwietrzałe bo sporo stało...

Oby tak było...

Pieron wie, kto i co trzymał wczniej w tym kanistrze, moze rope, moze benzyne, może kanister rdzewieje od srodka i wlałeś sobie dobre paliwko z kawałkami rdzy i pompa teraz niedomaga. Ja sie włansie wystrzegam takich sytuacji bo przez takie osczednosci juz raz popłynołem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwana "pozorna oszczędność"... Ja osobiście sobie chwale Orlena 98. Ale to tak na marginesie.

Ja stawiam na SZAJS benzynę.

Ja tak samo zlałbym to wszystko z baku. Może nawet jakiś syf wlazł pod pompkę w baku...

 

Piekarz synchronizacja to regulacja podciśnień na każdym cylindrze a że wtrysk to brak czyszczeń gaźnika, regulacji poziomów pływaka i innych problemów związanych z gaźnikiem. Wtrysk nie zwalnia wszystkich z synchronizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...