Skocz do zawartości

Właśnie miałem wypadek.../Wrocław


Bart3z
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siedzieć mogę normalnie, ale problemy się zaczynają gdy muszę się obrócić lub schylić :icon_rolleyes:

Na razie chodzę w kołnierzu... zawsze mi się wszystko szybko goiło i nie miałem problemów, ale to jednak kręgosłup... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzieć mogę normalnie, ale problemy się zaczynają gdy muszę się obrócić lub schylić :icon_rolleyes:

Na razie chodzę w kołnierzu... zawsze mi się wszystko szybko goiło i nie miałem problemów, ale to jednak kręgosłup... :wink:

No właśnie. Tego typu urazy źle wyleczone maogą mieć długotrwałe konsekwencje - niezbyt niebezpieczne ale upierdliwe. Przy tym ból mija dużo wcześniej niż dolegliwość (np. zwichnięcie boli kilka dni a leczy się kilka tygodni/miesięcy)

 

 

Swoją drogą Twój wypadek to najlepszy dowód na sensowność ograniczenia do 50 na terenie zabudowanym. Gdybyście obaj jechali 50 a przed przejściem "zachowali szczególną ostrożność, uważnie obserwując..." do niczego by nie doszło. Gość nie przestrzegał głupiej gadaniny i mało brakowało a miałbyś "mocherowy spoiler".

Ech... łatwo napisać trudniej zwolnić ;) Ja sobie obiecałem nigdy powyżej 70 ale też jest trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,,,

 

troche z innej bajki, ale teraz widac Panowie jak oszczedzamy na ubezpieczalniach(nie wszyscy,ale wielu) bierzemy gdzie najtaniej, bo to OC , a pozniej poszkodowany niech sie martwi:)))) jak w tym przypadku, Pozdrawiam

 

P.S Tez mam jedno z tanszych ubezpieczen, i nize zadroszcze ewentualnemu poszkodowanemu przeze mnie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o naprawę pojazdu to jest jeszcze jedna rzecz - masz prawo domagać się odszkodowania z tytułu utraty wartości moto z powodu kolizji. Bo wiadomo, że sprzęt naprawiony, ale powypadkowy, to nie to samo, co sprzęt, który wypadku nie miał w ogóle. Sprawa nie jest łatwa, ale zawsze warto walczyć o swoje. Na pewno musiałbyś mieć opinie rzeczoznawcy, że taki spadek wartości nastąpił i w jakiej wysokości.

Artykuł w Gazecie Prawnej

Inne artykuły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek był facet w biura szkód komunikacyjnych i podpisaliśmy umowę... pobierają co mnie zdziwiło tylko 15% od kwoty jaką wywalczą za moją szkodę (na zdrowiu)... liczyłem na wyższy procent :wink:

Dzisiaj zaprowadziłem moto do salonu Yamahy we Wrocławiu (Motorland) i naprawa zostanie wykonana bezgotówkowo...

Powoli do przodu, ale zobaczymy jak dalej :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz tylko czy naprawdę walczą o to Twoje odszkodowanie. Nie wiem co za firma na F, ale zwykle te biorące niski procent w kwestii odszkodowania nie robią zupełnie nic, biorą sobie 15% i po kłopocie. Czasem lepiej zgłosić się do sprawdzonej firmy która serio posprzecza się trochę w sądzie lub samą nazwą zachęci ubezpieczyciela do mniejszego walenia w gumy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam czasu na zabawę z ubezpieczalnią itp.

A szkoda bo może Cię to trochę kosztować...

Pewnie nie jestem obiektywny (a wręcz przeciwnie) ale ich "certyfikaty" są naprawdę zabawne :D, nigdy o tej firmie nie słyszałem to jakiś lokalny twór.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świeci mi się cięgle kontrolka od oleju. Zgasiłem go od razu jak tylko do niego podbiegłem wiec chodził może na boku jakieś 5 sekund... Postawiłem go na stopce, przyjechała policja i zleciało jakieś 40 min, odpaliłem i wróciłem do domu jakieś 1.5 km ale ciągle ona mi się świeci, myślałem na początku że to od wywrotki coś tam mu się poprzestawiało ale dziś to samo się działo:/

1) Czy mogę zatrzeć silnik jak jest olej ciągle w normie i nigdzie nie ucieka(ale ciągle się świeci kontrolka)??

olej jest w normie tylko cisnienie juz nie bardzo

 

1. odpal sprzeta niech chodzi na wolnych obrotach

2. odkrecaj delikatnie filtr oleju az troche wyleci

jak nie pomaga to zwieksz lekko obroty przy odkrecaniu filtra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj był facet z Hestii... wszystko ładnie spisał itp. :wink:

Co jest uszkodzone będę miał wymienione na nowe i jedyny mój koszt to 20% kosztu opony (amortyzacja) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. do wymiany jest:

 

-felga

-błotnik

-stelaż pod kufer

-stelaże boczne

-opona

-kierunkowskazy

 

Ku mojemu zdziwieniu... felga do FZ6 kosztuje "jedynie" 2500zł :icon_eek:

 

Później się pytał ile dałem za moto w salonie, ile jest teraz warte... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...