Skocz do zawartości

Luz zaworów - R6 1999r.


Aganieszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aga ale wiesz moderator chyba był łaskawy dlatego ze jesteś kobietą, takie dane sa w serwisówkach.

 

Cieszę się, że był łaskawy i przepraszam za powielanie pytań, ale aż taka głupia nie jestem i zanim napisałam post na forum przeczytałam całą serwisówkę R6 ale na temat regulacji luzu zaworów pojawiła się tylko taka wzmianka:

'W miarę upływu czasu luz zaworów zmienia się, w wyniku czego silnik jest zasilany niewłaściwą mieszanką i pracuje głośniej. Aby zapobiec tej sytuacji luz zaworów musi być regularnie ustawiany. Zadanie to należy powierzyć wykwalifikowanemu mechanikowi Yamaha'

 

...a mi potrzebne były konkretne dane.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie masz pełnej serwisówki a jedynie polską skróconą wersję. Ściągnij sobie Haynesa po angielsku, tam znajdziesz wszystkie dane, plus wiele innych przydatnych informacji, których najprawdopodobniej nie masz w polskiej wersji.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie masz pełnej serwisówki a jedynie polską skróconą wersję. Ściągnij sobie Haynesa po angielsku, tam znajdziesz wszystkie dane, plus wiele innych przydatnych informacji, których najprawdopodobniej nie masz w polskiej wersji.

 

Serwisówka jest tylko zbiorem danych a nie podręcznikiem naprawy danego motocykla i nie mając odpowiedniej praktyki oraz wiedzy z dziedziny mechaniki bardzo łatwo popsuć własny motocykl o czym świadczą liczne posty początkujących mechaników.

W każdej serwisówce jest kilka błędów i trudno powiedzieć czy przypadkowych czy co jest bardziej prawdopodobne umyślnych. Warto o tym pamiętać zanim nie będzie za późno bo zaoszczędzone kilka stów może się zemścić całkowitym zniszczeniem silnika. Silniki to nie krowie mleko i same się nie psują.

 

Ps. przykład pierwszy:http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=114432&st=0&gopid=1413659entry1413659

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...