Skocz do zawartości

Ybr125 - wątek użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

do rozwożenia pizzy jak najbardziej

prowadzi się jak rower i jest naprawdę ekonomiczna - na tym jej zalety się kończą

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeździłem takim na kursie, moje spostrzeżenia są następujące:

- silnik nie lubi wolnych obrotów, musi być troszkę wyżej kręcony.

- Bardzo dobre jak na 125 hamowanie silnikiem.

- ergonomiczna i leciutka.

 

Do jazdy po mieście jest to sprzęt wręcz idealny, leciutki mało pali, a i prędkości miejskie potrafi utrzymać bez zbędnego wkręcania jednostki napędowej na obroty. Moje odczucia są jak najbardziej pozytywne :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Maksymalnie 115km/h przy 9,5krpm. Na dłuższych trasach utrzymuje 90-95km/h. Jak na takie spalanie, umożliwiające za 50zł przejechanie 500km chyba nieźle. Jeżdżę ybr na codzień, głównie po mieście, 10 m-cy w roku.

Edytowane przez tmek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem Yamahy YBR 125 (rocznik 2006) - dopiero się poznajemy.

Muszę wymienić przednią oponę bo ma na boku takiego "bąbla" (pewnie kord poszedł).
Oba koła mają wsadzone dętki z tego co się od handlarza dowiedziałem. Koła są aluminiowe, z trzema ramionami (ten starszy model kół z YBR).

Zakupiłem sobie nową oponę Heidenau K45 - bezdętkową.

Potrzebuję informacji:

- czy YBR z rocznika 2006 miała felgi dostosowane do bezdętkowych opon? Mogę się pozbyć dętki?

- czy otwór w feldze na wentyl, jest na tyle duży, że mogę zastosować typowe "przeciągane" wentyle (akurat mam taki wygodny zagięty), czy jestem skazany na wentyle skręcane?

 

sorry za pytania laika, ale patrzę na to koło, na nakrętkę mocującą wentyla dętki i nie wiem czy to się uda.

A chcę się w graty odpowiednie przygotować, bo ma mi tę oponę zmienić ten handlarz w ramach obsługi w cenie zakupu, ale pewnie w razie problemów to się okaże, że nie ma wentyli skręcanych i "trzeba dętkę dać".

 

 

PS. taki model felgi jak na grafice w wikipedii: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/82/YBR125.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy na feldze nie pisze "tubeless" - jak pisze, to felga jest pod gumy bezdetkowe. Jak ja kupilem Suze, to mialem zalozone detki na swoje felgi i do bezdetkowej opony ;).

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :)

To teraz muszę poczekać na jakiegoś użytkownika YBR-ki, który podpowie, jaki to będzie ten odpowiedni wentyl.

 

Nie chce mi się wywalać ponad 20zł na skręcany, jeśli może mój "przeciągany" wystarczy.

http://www.lantis.pl/product_thumb.php?img=images/produkty/MI4372_5076_4ed354e81f0a3.jpg&w=140&h=120



Moderatorze, czy naprawdę uważasz że mój problem z identyfikacją typu felgi, naprawdę jest tak podobny do tego tematu, do którego go dokleiłeś?

Sorry ale jak dla mnie to ani ten temat, ani tytuł działu nie wskazują na zbieżność tematyczną. Rzekłbym raczej że mój wątek wprowadza bałagan w tym temacie i nie sądzę by to komuś pomogło w wyborze opon...

 

Za to jest to świetny sposób na takie schowanie tematu, aby przypadkiem nikt mi nie pomógł. A tam próbowali.

Przed napisaniem tematu przeszukałem archiwum i nie znalazłem wystarczająco podobnych tematów by się do nich dopisać.

Może jednak mógłbym prosić o przywrócenie tematu na miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp moderatora: walnąłeś wątek bodajże w mechanice z tematem pt. opony do ... 125. opony to dział co, jak kupić, typ motocykla się zgadza. pretensje możesz mieć do siebie

jsz

 

ps. na przyszłość pytania techniczne dot. danego motocykla sugeruję pisać w dziale motocykli, w wątku tzw. zbiorczym danego modelu (albo największym/ najlepiej pasującym, itp)

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp moderatora: walnąłeś wątek bodajże w mechanice z tematem pt. opony do ... 125. opony to dział co, jak kupić, typ motocykla się zgadza. pretensje możesz mieć do siebie

jsz

 

ps. na przyszłość pytania techniczne dot. danego motocykla sugeruję pisać w dziale motocykli, w wątku tzw. zbiorczym danego modelu (albo największym/ najlepiej pasującym, itp)

Pozwól, że zadam to pytanie, ponieważ moderujesz dział mechaniki. Znasz się na niej, choć tak pobieżnie? Możesz coś doradzić, podpowiedziedzieć jak rozwiązać problem? Obojetnie w jakiej kwestii, po za oczywiście tym, że ktoś zamieścił post nie w tym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiem, skoro się czepiasz: moderuję również dział hd, chociaż takiego nie mam, oraz przy piwie, którego akurat mam dwie butelki w lodówce, ale nie produkuję. na pytania merytoryczne odpowiadają osoby posiadające odpowiednią wiedzę, do zrealizowania kwestii porządkowej nie jest ona niezbędna

sugeruję zakończyć śmiecenie w kwestiach nie związnych z tematem wątku

EOT

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odp moderatora: walnąłeś wątek bodajże w mechanice z tematem pt. opony do ... 125. opony to dział co, jak kupić, typ motocykla się zgadza. pretensje możesz mieć do siebie

jsz

Temat nie był taki, tylko: YBR 125 - opony, felgi, wentyle. Tego dokładnie dotyczyły moje pytania. Nie pytałem jaką oponę kupić, tylko jaki typ opony zastosować w danym modelu i na danej feldze - i jaki jest typ otworu pod wentyl - pytanie jest EWIDENTNIE techniczne i konretne. W dodatku nie było w archiwum na nie żadnej odpowiedzi.

Może w ogóle w takim razie wszelkie sprawy związane z YBR wpierdzielmy w jeden temat, przecież typ motocykla się zgadza... A że robi się kipisz z tego? A co tam...

Pretensje? Hm, do siebie raczej nie, nie widzę żadnego swojego błędu. Za to od moderatora wymagam co najmniej żeby się zapoznał z tematem, ZANIM go skasuje czy przesunie. Oczywiście jako user to ja sobie mogę...

 

Całą resztę pozwolę sobie napisać w odpowiedzi na twoje PW, żeby już faktycznie nie schodzić z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku*wa, cała sprawa dotyczy Ciebie i jednego moda, wypad na PW to załatwiać a nie swój wątek (sic!) zaśmiecać.

Mod wcale nie musi znać się na rzeczy - mod ma trzymać porządek na forum i to jego główna rola. Czy Ty myślisz, że na forum lotniczym modami są piloci komercyjni?

Weź też pod uwagę to, że oni tu nie siedzą za kasę, nikt im za to nie płaci, a jednak forum działa zajebiście. Mimo, że czasami czepiają się za bardzo i ich decyzje są z dupy wzięte (Kosmo i Jeszua wiedzą, że to o nich mówię, bo od nich dostawałem bany, ostrzeżenia czy też miałem wyłączone pisanie z powodu wulgaryzmów) względem innych modów, to jednak decyzja moda jest ostateczna i ch*j - nie podoba się, żalić się na PW, a nie ciągnąć to tutaj.

"Suzuki maj motór maj lajf"
En-125 2a '05 | GPZ500S '89 | Bandit 600N '97 | ZX-6R '96 | En-125 2a '05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...