Skocz do zawartości

Kontrolka cisnienia oleju


Qurde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam znowu problem po przejechaniu kilku km pojawia sie problem zapala sie lampka cisnienia oleju i nie gasnie, Moze ktos wie co moze byc nei tak z tym ? Jak ostygnie do 60 stopni gasnie lampka. Nie jezdze na lampce zapalonej bo boje sie ze zatrze silnik ;(. Poziom oleju jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet w instrukcji tego motocykla jest napisane, że kontrolka może mrygać, przy przeciążeniach. Dolej jeszcze oleju, bliżej maximum i sprawdź.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolalem oleju, tylko ze ona nie mryga tylko sie swieci caly czas, dzis na biegu jalowym pogazowalme temp doszla do 90 C i nic wyjechalem przejechalem 500 metrow wysprzeglilem przegazowalem i sie zaswiecila, nie wiem czy to moze pompa cisnienia nie daje czy tez czujnik jest zepsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolalem oleju, tylko ze ona nie mryga tylko sie swieci caly czas, dzis na biegu jalowym pogazowalme temp doszla do 90 C i nic wyjechalem przejechalem 500 metrow wysprzeglilem przegazowalem i sie zaswiecila, nie wiem czy to moze pompa cisnienia nie daje czy tez czujnik jest zepsuty.

 

Ta kontrolka nie ma nic wspólnego z ciśnieniem oleju.

 

1. sprawdź/przeczyść instalecje od czujnika do kontrolki oraz samą żaróweczke i jej gniazdo.

2. sprawdź/wymień czujnik

3. zakładam że potrafisz sprawdzić poziom oleju :clap:

Edytowane przez Heny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehhheh no tosz kurde wiem ze nie palcem:P

Chodzilo mi o to czy tylko wkladasz bagnet do otworu czy zakrecasz co i odkrecasz i sprawdzasz.

Bo jesli go zakrecasz to przy okolo polowie stanu bedzie ci sie wlasnie zaswiecac kontrolka poziomu.

Prawidlowo powinienes zmiezyc tak:

Odpalasz zimne moto i zostawiasz na biegu jalowym na okolo 5 min. Nastepnie gasisz i po jakis 3 min wykrec bagnet wytrzyj i wloz spowrotem do otworu ale nie zakrecaj go wogole. Wyciagasz i patrzysz ile masz. Moto oczywiscie w pionie ale to napewno wiesz.

 

Sprawdz w ten sposob i zalej tak zeby bylo ponad polowe a najlepiej pod max zeby podchodzilo i sprawdz czy bedzie dalej sie swiecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe no toc tak robie bagnet nie zakrecam tylko wtykam. Mam pytanko jezeli chce wymienic ten czujnik bede musial kolektory bogajze wykrecac ?

 

aa no to luz :) Napisalem tak bo mi tez sie zaswiecala kontrolka a stanu mialem polowe a dopiero gdzies potem doczytalem ze nie wolno wkrecac :P

W takim razie szukaj dalej ja wiecej chyba nie pomoge.

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...