Skocz do zawartości

Ustawienie przednich Lag


wicia23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjmowałem przednie lagi z półek i teraz delikatnie moto ściąga w prawo. Którą lagę opuścić/ podnieść żeby ustawić dobrze? Wydaje mi się że prawą podnieść lub lewą opuścić - dobrze kombinuję?

Poluzyj 3 z 4rech śrub zaciskających lagi i naciągnij kierownicą do kierunku.

Potrzebujesz do tego drugiej osoby aby Ci podtrzymała kierę w czasie dokręcania.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj sruby na dolnych polkach i na tej ladze przy osi kola ktora jest "plywajaca",tzn ma mozliwosc regulacji wzgledem osi.

Moto w pozycji dokladnie pionowej, jezeli jest stopka centralna to super.Nacisnij,przepompuj widelec kilka razy.Nastepnie skrec to wszystko z powrotem bez poszania kierownicy czy tez moto na boki.Najlepiej uzyc droga osobe.Powinno sie samo dobrze ustawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzyj 3 z 4rech śrub zaciskających lagi i naciągnij kierownicą do kierunku.

Potrzebujesz do tego drugiej osoby aby Ci podtrzymała kierę w czasie dokręcania.

 

Na centralnej stopce koło lekko było skrzywione. Mam 3 śróby. 2 przy dolnej półce i jedną przy kierownicy. Poluzowałem wszystkie, ponaciągałem kirę, poskecałem i teraz wygląda że jest ok. Musze sprawdzić w jeździe z plecaczkiem bo solo było OK.

 

Poluzuj sruby na dolnych polkach i na tej ladze przy osi kola ktora jest "plywajaca",tzn ma mozliwosc regulacji wzgledem osi.

Moto w pozycji dokladnie pionowej, jezeli jest stopka centralna to super.Nacisnij,przepompuj widelec kilka razy.Nastepnie skrec to wszystko z powrotem bez poszania kierownicy czy tez moto na boki.Najlepiej uzyc droga osobe.Powinno sie samo dobrze ustawic.

 

 

a która to jest "pływająca" ??

Obydwie są identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na centralnej stopce koło lekko było skrzywione. Mam 3 śróby. 2 przy dolnej półce i jedną przy kierownicy. Poluzowałem wszystkie, ponaciągałem kirę, poskecałem i teraz wygląda że jest ok. Musze sprawdzić w jeździe z plecaczkiem bo solo było OK.

a która to jest "pływająca" ??

Obydwie są identyczne.

 

Na jednej masz srube zaciskajaca od dolu tak ?,to jest "plywajaca ".Chyba ze sie myle.

 

O to chodzi zeby ,patrzac z przodu,,lagi byly rownolegle wzgledem siebie, w innym przypadku powoduje to wzrost oporow,tarcia we wnetrzu widelca i pogorszenie pracy zawieszenia.Mowimy o kilku milimetrach na osce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poluzyj 3 z 4rech śrub zaciskających lagi i naciągnij kierownicą do kierunku.

Potrzebujesz do tego drugiej osoby aby Ci podtrzymała kierę w czasie dokręcania.

 

 

trochę polatałem innym sprzętem ale teraz wracam do swojego i muszę to w końcu zrobić.

Co to znaczy "naciągnij kierownicą do kierunku" ??

Mam kierownicę naciągnąć w tą stronę co ściąga czyli w prawo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę polatałem innym sprzętem ale teraz wracam do swojego i muszę to w końcu zrobić.

Co to znaczy "naciągnij kierownicą do kierunku" ??

Mam kierownicę naciągnąć w tą stronę co ściąga czyli w prawo ?

Koła powinny być ustawione dokładnie w jednej osi a kierownica dokładnie prostopadle do osi motocykla.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...