Skocz do zawartości

Jak założyć pierścień zabezpieczający sworzeń


lepi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hm tak na chłopki rozum to pierw wkładasz jedna stronę zabezpieczenia a później druga wciskasz płaskim śrubokrętem tylko żeby tłoka nie zniszczyć przy okazji i jak zabezpieczenie wskoczy okręcasz nim w tym rowku żeby sie upewnić ze dobrze sadło zabezpieczenie :icon_exclaim:

Edytowane przez nissan556
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, pierścienie są jednorazowe i są dostarczane w komplecie z tłokiem. Owszem lubią wpadać do skrzyni korbowej. Właśnie tam prawie się znalazł. Zatrzymał się na kole zamachowym. Wyciągałem drżącą ręką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym się spotkałem podczas remontu silnika do Peugeota z 55 r. :D

Dałem wał do regeneracji i Pan musiał się z tym męczyć.

Zakładanie takich zabezpieczeń jest głupotą bo jeśli są zrobione z stosunkowo mało sprężystego metalu to bardzo trudno je wyjąc nie niszcząc tłoka. Mogę tylko doradzić żeby z jednej strony zablokować cienkim płaskim śrubokrętem a z drugiej wydłubywać grubą igłą.

Ale to tylko gadanie w praktyce jest trudniej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podzielę się sposobem w jaki udało mi się wcisnąć te pierścienie.

Problem polegał na tym, że jak włożyłem jedną stronę to przy wkładaniu drugiej pierwsza wyskakiwała.

Użyłem ścisku stolarskiego i włożenie pierścienia było stosunkowo łatwe. Pewnie są jeszcze inne metody.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wkładam jedną stronę, wbijam sworzeń i drugie zabezpieczenie montuję 2ma płaskimi małymi śrubokrętami.

blokada musi wejść w przeznaczony dla niej rowek

założenie spręeżny od wydechu to jest dopiero hardcore jak haczyk do montażu strzeli :buttrock:

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zabezpieczenie sie wkreca;) Czas załozenia wtedy wynosi pociagniecie macha ;)

Możesz rozwinąć myśl? Ten pierścień wchodzi tak ciężko, że nawet po włożeniu nie da rady go ani trochę obrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...