Skocz do zawartości

RAID II czy XR1000, ktory lepszy?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja pomimo tego, że podczas pomiaru głowy wychodziło mi 58,5 (M do 58) kupiłam L bo będę jeździć w kominiarce - to po pierwsze, a po drugie - gdyby kask był za mały to od razu dostałabym migrenę a tego podczas tak cudownego zajęcia jak jazda na 2oo wolę uniknąć.

Edytowane przez bika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że są różnej wielkości poduszki ułatwiające dopasowanie kasku?

 

Niom ;)

 

Ale:

- W XR-1000 mozna wymienic tylko cheekpady

- Trzeba je dobrac "na pale", no bo gdzie to mierzyc

- Nadal nie ma gwarancji, ze bedzie dobrze lezal

 

Tak poza tym to spoko garnek, kupilbym go, gdyby mi bylo w nim wygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są naprawdę dopracowane, mają wyjmowane wnętrza,

 

 

Podepne sie pod temat. Jak to jest z tymi wyjmowanymi wnetrzami? Mam XRa ale wyjac moge tylko "policzki". Reszty wysciolki wyjac sie nie da, albo ja nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo tego, że podczas pomiaru głowy wychodziło mi 58,5 (M do 58) kupiłam L bo będę jeździć w kominiarce - to po pierwsze, a po drugie - gdyby kask był za mały to od razu dostałabym migrenę a tego podczas tak cudownego zajęcia jak jazda na 2oo wolę uniknąć.

 

Jak Boga Kocham Ty tak poważnie mówisz ?????????

 

Halo gdzie są Moderatorzy bo zawału dostanę !!!!

 

Bika jak już większość osób na tym forum wie pleciesz niekompetentne farmazony gdzie się da chyba tylko po to żeby sobie w końcu postów nastukać bo póki co pisałaś o kwaitkach i pszczółkach gdzie się da.

 

Kask się kupuje dopasowany jak tylko się da. Większość kobiet ma M lub mniejsze nawet. Ja w L jeżdże i większość moich kumpli. Kobieto wnętrze kasku które jest zrobione z materiału się rozpycha bo pewnym czasie (już będę pisał jak do głupca). Co ma kominiarka do tego ? Każdy w niej jeździ.

 

Co Ty o jakiejś migrenie piszesz, jak Cię kask uwiera. Jak będziesz miała wypadek w za luźnym kasku wtedy migrenę dostaniesz dopiero.

 

Kobieto to nie jest forum nastolatek. Ten post mnie wciął w glebę. Naprawdę niech jakiś Mod zareaguje bo co ona wypisuje :banghead:

Edytowane przez Mobilaiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar głowy w cm stosuje się tylko po to by przed sprzedawcą nie wyjść na głupka próbując wsadzić sobie na dyńkę kask trzy numery za mały...Kupuje się zaś ten który najlepiej leży ci na głowie, choćby nawet rozmiar nie zgadzał się z tabelką. Latanie w zbyt luźnym kasku jest podobnie niewygodne jak przypadek z kaskiem za małym.

 

sory za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem RAID II jest głębszy niż XR1000 (sprawdzane na rozmiarach XL) XR1000 jest lepiej wentylowany. Mi osobiście wygodniej było w głębszym kasku bo nie wystawał mi podbródek.

 

Raczej bym się nie zgodził z opinią że RAID II to stara konstrukcja (jak to ktoś napisał wcześniej) skoro jest wykonany z 3 identycznych kompozytów o różnej twardości, tak samo zresztą jak XR1000. Różnica tylko w kształcie i wentylacji skorupy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Boga Kocham Ty tak poważnie mówisz ?????????

 

Halo gdzie są Moderatorzy bo zawału dostanę !!!!

 

Bika jak już większość osób na tym forum wie pleciesz niekompetentne farmazony gdzie się da chyba tylko po to żeby sobie w końcu postów nastukać bo póki co pisałaś o kwaitkach i pszczółkach gdzie się da.

 

Kask się kupuje dopasowany jak tylko się da. Większość kobiet ma M lub mniejsze nawet. Ja w L jeżdże i większość moich kumpli. Kobieto wnętrze kasku które jest zrobione z materiału się rozpycha bo pewnym czasie (już będę pisał jak do głupca). Co ma kominiarka do tego ? Każdy w niej jeździ.

 

Co Ty o jakiejś migrenie piszesz, jak Cię kask uwiera. Jak będziesz miała wypadek w za luźnym kasku wtedy migrenę dostaniesz dopiero.

 

Kobieto to nie jest forum nastolatek. Ten post mnie wciął w glebę. Naprawdę niech jakiś Mod zareaguje bo co ona wypisuje :banghead:

 

Dokładnie :lalag:

 

Co do XR - fajny kask, ale się nie zdecydowałem. Arai rządzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede pisal wywodow na temat postu Biki ponewaz nie sadze zeby zmienila swoje zdanie.

Nie daj Boze tylko niech sie kiedys wysypie ciut powazniej na moto w swoim "nie migrenowym" kasku, to wszystkie migreny (i inne choroby) maja znacznie wieksza szanse zniknac na zawsze. :banghead:

 

Dodam ze sam mam niemala glowe a uzywam kasku w rozmiarze L :crossy:

 

Co do XR - fajny kask, ale się nie zdecydowałem. Arai rządzi.

 

Zgodze sie z Toba w polowie :icon_mrgreen:

Akurat Arai jak i Shoei sa kaskami naprawde z gornej polki.

Jezeli wezmiemy 2 z mniej wiecej tego samego przedzialu cenowego (u mnie XR-1000 i Arai Chaser) to tak naprawde wybor jest prosty..... kupic ten w ktorym sie lepiej czujesz i ktory na Twojej glowie lezy najlepiej :biggrin:

 

Akurat na mojej lepiej lezy Shoei :cool:

 

 

Co do pytania z pierwszego postu to przy minimalnej roznicy cenowej bralbym oczywiscie XR-1000. Znacznie lepsza wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo tego, że podczas pomiaru głowy wychodziło mi 58,5 (M do 58) kupiłam L bo będę jeździć w kominiarce - to po pierwsze, a po drugie - gdyby kask był za mały to od razu dostałabym migrenę a tego podczas tak cudownego zajęcia jak jazda na 2oo wolę uniknąć.

 

po pierwsze

 

Bika powiem tak, na glu... sorry, nierozsadnosc nie ma rady. Zanim cos napiszesz to prosze przemysl co, bo mozna calkiem niezle sie osmieszyc.

 

po dwa, nie kazdy ma migrene. Pomyslalas co bedzie jak helm z czasem ulozy sie do Twojej glowy ? Myslisz, ze dalej bedzie obcisly ?

 

 

kupiłam L bo będę jeździć w kominiarce -

 

Swiadczy o Twoim bogatym doswiadczeniu

 

Bede - czyli nie masz zadnego, bo dopiero bedziesz - je miala i oby jak najdluzej.

 

A kominiarka ma tyle wspolnego co dinozaury do terazniejszosci.

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Raid II to technologicznie do juz niestety przezytek bralbym nowsza technologie.

 

:crossy:

 

 

Skoro zrobiony jest z tyych samych kompozytow i wyszly teraz nowe malowania na 2009 rok to wychodzi ze xr1000 tez jest przezytkiem?

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ray, tęskniłem za Tobą! Co się stało z 600rr? Pewnie Ci się znudziło bo ją szybciutko ogarnąłeś :D Zgadłem?

 

Teraz nadszedł czas na DL 650! Co będzie w maju? :D

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nadszedł czas na DL 650! Co będzie w maju?

Hmmm , jak idzie w tym kierunku tzn. trochu sie zestarzał i może kupi GS 1200 `09 ;) Foks a ostatnio było 600rr czy 636 ?? Chyba, że on zmienia sprzęty czybciej niż ja sie loguje na tym 4um ... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Foksik & Rudy, nic mi sie n9ie znudziło :) Zaspokoje waszą ciekawosc i powiem dlaczego tak czesto zmieniam sprzety - pozatym że jeżdżę to handluje motocyklami. Mam jakies 2-3 sprzety tygodniowo to i sobie w miedzy czasie testuje. Zanim moto zejdzie to jest jakis okres czasu w garażu, raz dłużej a raz krócej. Jak mi sie jakis lepiej spodoba to rejestruje i jakis czas śmigam. Nie kazdy jest skazany na 1 sprzet do konca zycia , zrozumcie to w koncu i przestancie sie nie zdrowo podniecac ;)

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...