Skocz do zawartości

Sprzedałem i nie zgłosiłem


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dokładnie ten sam problem

 

ponad rok temu sprzedalem moto, w chwili sprzedaży OC było jeszcze ważne na pare miesięcy, zgłosiłem fakt sprzedaży w wydziale komunikacji, wysłałem też informację do ubezpieczalni (niestety tylko mailowo),

 

Teraz nękają mnie telefonami że mam nie oplaconą składkę, powiedziałem że moto już dawno sprzedałem, wiec proszą o przefaksowanie umowy sprzedaży.

 

 

Tylko że problem mam taki że NIE MOGĘ JEJ ZNALEŚĆ !!!! mało tego, nawet nie pamiętam kiedy dokładnie go sprzedałem!! zero, null , nada!!! żadnego śladu. już kilka razy do mnie dzwonili, ja coś ściemniałem, ale umowy nie przefaksowałem bo jej nie mam!!

 

Co mogą mi teraz zrobić? czy ten fundusz gwarancyjny może mi teraz przywalić jakąś karę w stylu 5 tyś zł???? to chyba pozostanie mi się rozbić o drzewo bo kasy nawet na życie mi teraz nie starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz namiary na łepka któremu sprzedałeś to namierz go i odkseruj od niego tą umowe..

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz namiary na łepka któremu sprzedałeś to namierz go i odkseruj od niego tą umowe..

 

nie mam żadnych namiarów, pamiętam tylko że klient był z innego miasta.

Nie wiem czy ubezpieczyciel sobie odpuści, czy np za jakiś czas udeży z grubej rury w stylu wezwanie do sądu, albo nasłanie komornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może do więzienia nie pójdziesz,chyba że zabijesz komornika który przyjdzie do Ciebie po kasę.Bo przyjdzie napewno jak tego nie załatwisz.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje iść do ubezpieczalni, powiedzieć że nie masz żadnych papierów że moto sprzedałeś. Niektóre ubezpieczalnie zapisują kto kupił od ciebie moto, tzn jak sprzedałeś moto i miałeś OC, to kupiec moto musiał opłacić różnicę OC do 30 dni od zakupu od ciebie moto i niektóre ubezpieczalnie zapisują to w twoich danych no i w jego oczywiście. Spróbuj tak, tylko pytanie czy kupiec moto opłacił różnicę za składkę OC i czy Twoja ubezpieczalnia posiada takie zestawienia danych????!!!!!!

 

Druga opcja, czy zgłosiłeś sprzedarz moto w urzędzie wojewódzkim/miasta???? Jeśli tak, idź do nich może dadzą Ci zaświadczenie że sprzedałeś moto i wtedy idź do ubezpieczalni. Jeśli tego nie zrobisz dostaniesz karę. Dostawałem pisma za Jawę, jak napsiali że skierowali sprawę do sądu, poszedłem i wyjaśniłem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...