Skocz do zawartości

Rajdy enduro (i nie tylko)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów.

 

Przeglądałem forum i ogólnie nie trafiłem na tematy dotyczące startów w zawodach.

Przed kilkunastoma laty bardzo fascynowały mnie rajdy enduro - jako "kibica" czy raczej "widza". Mając te naście lat myślałem co nieco o tym czy mógłbym uprawiać ten sport. Niestety wtedy brakło kasy i wybrałem szachy :) - tyle tylko, że mi błota strasznie brakowało :(

 

Na forum trafiłem szukając w zasadzie pierwszego motocykla tyle, że do pracy. Myślę sobie, że raczej mało prawdopodobne, że kiedykolwiek wystartuję w zawodach jednak fascynacja sportem chyba się znów pojawiła.

 

Jestem pewien, że nie jeden z Was startował tu i tam czy to w enduro, motocrossie czy trialu.

 

Napiszcie jakie były początki, skąd pomysł, jakie pierwsze moto(na zawodach), ile lat i ile kilometrów nabiliście na dwóch kółkach zanim pojawiła się żądza udowodnienia innym, że jestem szybszy, lepszy technicznie, ciekawszą glebę zaliczyłem czy głębiej zakopałem się w ... itd. ;)

Edytowane przez hrabia_olo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hrabia_olo: http://www.pzm.pl/sport-motocyklowy => na tej stronie masz regulamin, kalendarz imprez i jeszcze inne przydatne bajery. Co do wrażeń i relacji oraz porad to niech się ktoś wypowie kto brał udział w takiej imprezie, a takich osób na forum jest kilka :)

 

@nissan556: z tego co się orientuje to najbliższe CC są w Opolu(Winów) oraz w Częstochowie(Blachownia?). btw. dużo tam was śmiga w Oleśnie? Jeździcie coś w stronę Praszki?

 

Pzdr, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry temat ! :))) niech ktoś się wypowie kto startował w takich rajadach...

 

to są moje plany :) dawniej nie miałem moto itp to jeździłem ostro na rajdy ii kibicowałem iii nabijałem kupe kilosów na piechotke xD aale teraz już jest maszyna ;] hard enduro :)) chciałem wystartować na najbliższym rajdzie enduro który odbędzie się w okolicy kielc, ale niestety maszyna odmówiła.... ;/ może następnym razem się uda :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hrabia_olo: http://www.pzm.pl/sport-motocyklowy => na tej stronie masz regulamin, kalendarz imprez i jeszcze inne przydatne bajery. Co do wrażeń i relacji oraz porad to niech się ktoś wypowie kto brał udział w takiej imprezie, a takich osób na forum jest kilka :)

 

@nissan556: z tego co się orientuje to najbliższe CC są w Opolu(Winów) oraz w Częstochowie(Blachownia?). btw. dużo tam was śmiga w Oleśnie? Jeździcie coś w stronę Praszki?

 

Pzdr, Maciek

 

Ja myslałem aby startować w winowie za opolem. To jest chyba stary poligon o ile się niemyle. Może w wakcje w któryś dzień trzeba by się spotkać i pośmigać, niemam tak daleko do Olesna. Często tam przejeźdzam, a zwłaszcza przez stare olesno :biggrin: tam koleś ma bardzo dobre kiełbaski z grila:D to tak na marginesie.

 

Chciałem startować ale na mojej 125tce dałem sobie spokój bo niema sensu :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem z okolic Opola (do samego Opola mam 30 pare kilometrów, a do Winowa będzie z 40). Chętnie bym wystartował w Winowie, ale nie mam pojęcia jak to się tam odbywa... Ile wpisowego, gdzie, co, jak, co jest wymagane w motorze (full cross 250 2T) aby wystartować, itp.

Niech się wypowiedzą ci którzy mieli już do czynienia z zawodami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@nissan556: z tego co się orientuje to najbliższe CC są w Opolu(Winów) oraz w Częstochowie(Blachownia?). btw. dużo tam was śmiga w Oleśnie? Jeździcie coś w stronę Praszki?

 

Pzdr, Maciek

 

 

W Olesnie paru lata ale najczęściej ja z sąsiadem 2 x dt 125 na praszke czy latamy a macie jakieś fajne tereny :icon_question: :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem z okolic Opola (do samego Opola mam 30 pare kilometrów, a do Winowa będzie z 40). Chętnie bym wystartował w Winowie, ale nie mam pojęcia jak to się tam odbywa... Ile wpisowego, gdzie, co, jak, co jest wymagane w motorze (full cross 250 2T) aby wystartować, itp.

Niech się wypowiedzą ci którzy mieli już do czynienia z zawodami...

 

Wpisowe kosztuje 100zł oraz taki elektryczny przyząd gtóry się gdzies montuje i automatycznie nalicza ilość okrążen, te cacko kosztuje 90zł z czego po zawodach zwracają Ci te 90zł płaci się tak zwaną kaucje. Motocykl musi przejść przegląd techniczny, niewiem czy potrzeba załego stroju czy tylko kask, niewiem, ale zauwazyłem ze wszycy którzy startują mają pełne stroje z ochraniaczami.

Najlepiej wejdz w google i wpisz Winów Cross caoutry rególamin i powino znaleść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslałem aby startować w winowie za opolem. To jest chyba stary poligon o ile się niemyle. Może w wakcje w któryś dzień trzeba by się spotkać i pośmigać, niemam tak daleko do Olesna. Często tam przejeźdzam, a zwłaszcza przez stare olesno :biggrin: tam koleś ma bardzo dobre kiełbaski z grila:D to tak na marginesie.

 

Chciałem startować ale na mojej 125tce dałem sobie spokój bo niema sensu :biggrin:

 

 

Hej kiedy będziesz znów przelatywał przez stare Olesno spotkamy umówimy sie tam i możemy lecieć dalej w las bo Mr.Maciek mi proponował spotkanie w lasach koło Kluczborka a z starego Olesna będzie blisko :icon_exclaim: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos ma byc w niedziele w okolicach Pily, jutro poznam szczegoly. Zdaje sie ze petla ok 4km niezbyt trudny wyscic cross country ponoc, albo tylko mi tak mowia zebym nie bal sie startowac haah

Na 99% tam bede ;D a jutro jak co napisze wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kiedy będziesz znów przelatywał przez stare Olesno spotkamy umówimy sie tam i możemy lecieć dalej w las bo Mr.Maciek mi proponował spotkanie w lasach koło Kluczborka a z starego Olesna będzie blisko :icon_exclaim: :crossy:

Musze pogadać z tatą, może go namówie. Ale pytanie czy będziemy musieli lecieć gdzieś przez asfaltową droge, bo jednak mam troche stracha, bo ja ani zadnej rejestracji, ani lampy nic... niewpominając o prawku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze pogadać z tatą, może go namówie. Ale pytanie czy będziemy musieli lecieć gdzieś przez asfaltową droge, bo jednak mam troche stracha, bo ja ani zadnej rejestracji, ani lampy nic... niewpominając o prawku.

 

Ja czekam na odpowiedz od Mr.Maciek czy będą latać gdzieś w okolicach starego Olesna ale jak będzie dobra pogoda to myślę ze ja po starym na Ampolu będę jeździł z sąsiadem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...