Skocz do zawartości

co mam kupić za moto na pocztek ????????????


Gość byczy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem nowym użytkownikiem szukający przygód na motorach.

sprawa wyglądf tak mam 18 lat za 2 tygodnie robie prawko na moto A :D

przeszłem sporo skuterów (aprilia, piaggio x3, TGB) no i jezdziłem na crosówce u kolegi 125 kawaski kx bodajrze? Mam kasy odłozone w granicach 9 tys zł. Chce kupićm motor dobry aby pojeżdzić nim i z przyzwoitym eyglądem )nie okrągłe lampy czy coś w ty m stylu) podoba mi się zxr 400 , GPZ 500s. Chce zaczą ć od mniejszej pojemniści bo wuiadomo jak to u spragnionych gorącej szybkiej jazdy! bo na 600 mój wymarzony typ CBR wszyscy mówuią że się zabiję. Proszę o odpowiedz i doradzenie mi w tym przypadku co mam zakupić cenę modeli mniej więcej śrtednią rynku

a jescze jedną mam znalezioną od kolegi GPZ 500s nie dorżnieżta tylko odświętnie jeżdził 96 rok czrna 28 tys przeb cena 8000 zł i zxr 400 94r zielona tuningowana przebieg niby 15 tys za 10 tys zł proszę o odpowiedz!!!!!!1

 

POZDRAWIAM

DAMIAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek GPZ 500 jest w sam raz - troche poćwicysz i na przyszły sezon bedziesz gotowy na CBR 600 - mozesz tez zaryzykowac i kupic suzuki GSXF 600 - ale na ten temat zdania sa podzielone - chociaz moim zdaniem jak masz ju zumiejetnosic jazdy to spokojnie dasz sobie rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę ci poleciś dwa sprzęty:

1. GPZ500 -sprawdzony jako pierwszy sprzęt bardzo dobry i niezawodny

2. GS500 -sprawdzony jako pierwszy sprzęt bardzo dobry i niezawodny

 

Oba sprzęty urzytkowali jako pierwsze swoje moi dobrzy znajomi i bardzo sobie je zachwalali.

Ja osobiści ze względów finansowych zachynałem od GS550 83r (stary ale jary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję ale mam jeszcze jedno pytanie ? a co z ZXR 400? Bardziej mi się podoba?

ale z drugiej strony chce pojeżdzić bynaj mniej 1 sezon bez napraw.

czy w ogóle się nie zamierzać na zxr?

proszę oodpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim pierwszym motocyklem był sprowadzony z Japonii GPZ 400R - po niewielkich modyfikacjach ten sam silnik wykorzystywany był w ZXR 400.

Jeździłem nim jakieś 5 miesięcy i jakoś nie mogłem się do niego przekonać. Jak dla mnie charakterystyka silnika była zbyt "sportowa" (pewnie przez to R w nazwie), aby jako tako poszumieć trzeba było go non-stop kręcić ponad 7500 obrotów i wtedy dopiero zaczynała się jazda.

Nie polecam go na pierwszego sprzęta, ja sam zraziłem się do przecinaków ale również namawiam Cię na GPZ lub GS 500 (tylko 2 cylindry - mniej skomplikowany i latwiejszy do opanowania).

 

 

 

Pozdrawiam, Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z ZXR 400? Bardziej mi się podoba?

ale z drugiej strony chce pojeżdzić bynaj mniej 1 sezon bez napraw.

czy w ogóle się nie zamierzać na zxr?

co do zxr to pamiętaj że jest to już sportowy sprzęt

co do bezawaryjności to poczytaj na forum opinie o polecanych przezemnie sprzętach one naprawde są idealne na początek

co do zxr to przy zakupie musisz dokładnie zwrucić uwagę na stan napędu opon linek typowych rzeczy eksploatacyjnych ponieważ do zxr są one bardzo drogie i po zaukpie może się okazać że musisz w niego sporo włożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia to ja praktycznie nie mam żadnego. Zaczynałem tak jak większość od komarka. Dwa lata temu kupiłem pierwsze duże moto (Kawasaki KZ 750 LTD) i z chopperka przesiadłem się na nakeda. Zmiany nie żałuję ani trochę. Tak więc jak dotychczas wszystkie moje moto miały okrągłe światła.

 

PS. Nawet na mojej Duci znalazło się miejsce naklejki. Jak ją kupowałem to na malutkich plastikach pod siedzeniem było nalepione DYNOJET. Od razu w salonie z pomocą Dominika naklejki poszły do piachu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...