Skocz do zawartości

Suzuki GSXR 600 '97 Ciemne spaliny.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam do Was koledzy pytanie o mozliwy powod tego ze z mojego motocykla wydobywaja sie ciemne spaliny. Nie jestem zadnym specjalista jesli chodzi o mechanike motocykli dlatego chcialbym rozwiac swoje watpliwoscie przy Waszej pomocy liczac na Wasze doswiadczenie w tej kwestii.

 

Slyszalem ze ciemne spaliny oznaczaja ze caly silnik jest juz w bardzo kiepskim stanie i trzeba sie rozgladac za nowa maszyna.

 

Slyszalem ze powodem moze byc poprostu brudny filtr powietrza ktory wystarczy wymienic lub przeczyscic.

 

Slyszalem ze to kwestia wymiany oleju.

 

 

Co tak naprawede moze byc tego powodem? Czy prawda jest najgorszy scenariusz ze musze zaczac rozgladac sie za nowym silnikiem??

Powinienem chyba tez zaznaczyc ze ostatnio zauwazylem ze motocykl "bieze olej".

 

Z gory dziekuje wszystkim za pomoc!!

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Stefan_H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jesli bede wiedzial co jest do zrobienia - zrobie to - jednak nie chcialbym tracic czasu i pieniedzy na cos co moze nie dac zadnego efektu. Dlatego zanim zaczne cos robic wole dopytac sie kogos bardziej doswiadczonego.

 

Poza tym wydaje mi sie ze kopcenie to dosc powazna sprawa i wole dowiedziec sie czy jezdzac tak jak teraz jest nie zagrazam motorkowi jeszcze bardziej bo jednak wymiana calego silnika wiaze sie juz z duzo wiekszymi kosztami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy przy spalaniu oleju sa jasne spaliny?

Gdyby byla zbyt bogata mieszanka to zobaczył by to na swiecach.. U siebie w sradzie mialem caly zaje**ny filtr powietrza i to nie wystepowalo wiec mysle ze mozna to wykluczyc!

Ja rowniez stawiam na uszczelniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z tym siwym, mozna to zauwazyc przy wymianie filtra kiedy wyleje nam sie troche oleju na kolektory, a pozniej trwa jego wypalanie.

moze chociaz powiedz jaki przebieg masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziekuje wszystkim za wszystkie komentarze.

 

Wrocilem na weekend do domu gdzie stoi motor i moglem w koncu sprawdzic rzeczy, o ktorych pisaliscie ze powinienem napisac. Tak wiec:

Motor ma przejechane ok 80 000 km.

Wydech jest firmy Micron.

Filtr powietrza firmy K&N.

 

Opisze wiec mniej wiecej co dzialo sie dzis po odpaleniu silnika.

 

Powinienem zaczac chyba od tego ze zanim motor odpalil musialem kilka razy dopompowac paliwa wlaczajac i wylaczajac zaplon. Palilem oczywiscie na ssaniu.

Kiedy juz silnik odpalil z rury wydechowej wydobywal sie jasny dym - ciezko mi okreslic czy byl to dym siwy czy bialy w kategorii jakiej uzyl Pan Adam. W kazdym badz razie byl on jasny i wydobywal sie przez ok pierwszych 2 minut.

Po tym czasie przestal wydobywac sie widoczny dym i spaliny byly bezbarwne.

Kiedy dodawalem gwaltownie gazu wydobywaly sie ciemne spaliny. Im mocniej i gwaltowniej odkrecalem manetke tym wiecej ciemnych spalin.

Po kilku - kilkunastu minutach gdy silnik byl juz rozgrzany i wylaczylem ssanie spaliny byly bezbarwne nawet podczas gwaltownego dodawania gazu.

 

Nie jestem specjalista jesli chodzi o mechanike motocykli dlatego tez zaciagam porady Was koledzy aby rozwiac swoje watpliwosci co do tego czy wszystko jest tak jak powinno. Nie chcialbym narazic sie na duze koszty przez zaniedbanie czegos co moze powinienem pilnie zrobic, a o czym mam nadzieje ze dowiem sie od Was.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w ten sposób sam sobie odpowiedziałeś na pytania. Na początku leci ci lekko biały dym jak silnik jest zimny, potem ssanie (bogata mieszanka) i jak go pałujesz (a nie powinno się tego robić na ssaniu!!) leci czarny dym. Wyłączasz ssanie i silnik chodzi normalnie, nawet jak wstawiasz czyli wszystko wygląda okej. Gdyby palił olej dym leciał by raczej niebieski.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan H nigdy nie widziałeś w żadnym innym pojeździe jak przy pierwszych kilku minutach od odpalenia leci jasny dym? Przy zimnym silniku i niskiej temperaturze powietrza to rzecz normalna...

Nie pałuj go na ssaniu bo zalejesz świece.

Wspomniałeś o braniu oleju, wspomniałeś o przebiegu 80tyś...sporo, pewnie remoncik się kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...