Skocz do zawartości

Suzuki GSXR 600 '97 Problem z hamulcem przednim.


Rekomendowane odpowiedzi

Na takiego maxa jaki ci wyjdzie po podpompowaniu przed zwiazaniem.

Tak chodzi o samodzielne odpowietrzenie pompy.

Po rozwiazaniu jeden ruch moze byc jeszcze "srednio twardy", potem juz powinno byc twardo.

Jezeli uklad ma trojnik to tam rowniez moze byc powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nierozumiem co Twoj post mial wniesc do tematu chyba jedynie nabicie przebiegu..

skoro dla ciebie sprawa jest taka prosta dlaczego nie napiszesz co zrobic tylko wolisz zeby ktoregos pieknego dnia ktos sie zatrzymal na tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak Pan Adam mówi.

Miałem ten sam problem jak wymieniałem klocki w ZR 550. Zadarza się, że samo odpowietrzenie zacisku to za mało. Niby płyn przez odpowietrznik zacisku wypływał, ale klamka się zapadała. Natomiast w pompce zamiast wypływać płyn przez zawór zwrotny wypływały pęcherzyki powietrza. Naciskałem klamke do skutku, aż zaczął wypływać płyn przez otwór zwrotny w klamce, jednak chwię to trwało. Jeśli bark wam cierpliwości, zróbcie tak jak Pan Adam pisał. Warto też lekko drewienkiem opukać przewody i trójniki, wówczas pęcherzyki powietrza szybciej wypłyną do góry, do pompki w klamce.

Edytowane przez gandżo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja YUBEmu odpowietrzałem tak, że pompowałem klamką do momentu aż w wężyku przestały lecieć bąbelki powietrza, dolewając płynu oczywiście. Poza tym jeśli zbiorniczek jest pod kątem w dół, a pompa wyżej (VTR Yubego), to trzeba odkręcić zbiorniczek i umieścić go tak żeby był wyżej. Macie nie odpowietrzone hamulce.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem dzis tak jak Pan Adam napisal, po zdjeciu kabla z klamki, dzialalo rewelacyjnie twarda jak nigdy, juz sie cieszylem ze wszystko w porzadku ale po jakims czasie moze z kilkanascie minut dzialo sie to samo co wczesniej tzn jesli delikatnie wciskam tloczek nie cofa sie, dopiero jak zrobie to mocniej cofnie sie bez problemow.

dodam ze mam hamulce w oplocie zaciski przejrzalem wszystkie 8 tloczkow przeczyscilem uklad odpowietrzylem, jeszcze dla pewnosci odpowietrzylem jeszcze raz przy klamce bo jest tam taki podejrzany punkt wyzej, gdzie moglyby sie zatrzymac babelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wyglada na to ze z jakiegos powodu sprezyna nie odbija tloka do konca. Trzeba spuscic plyn, rozebrac pompe i sprawdzic co jest przyczyna - ew wymienic sprezyna z tlokiem, ale boje sie ze koszt tego moze byc wyzszy niz cala uzywana pompa.

Ja sie pitolilem z taka nie bardzo dzialajaca pompa przez pol roku, wreszcie wkurzylem sie i zamienilem na uzywke - pracuje 100%.

Ale przedtem nim to zrobisz to powtorz probe - moze masz trojnik i tam jeszcze bylo powietrze. Warto sprawdzic zanim wezmiesz sie za powazniejsza robote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie klame kazdy ustawia tak jak mu pasuje..

Zrobilem ten patent o ktorym mowil pan Adam, wczesniej dobrze odpowietrzajac hamulce po zmianie przewodow na oplot i musze powiedziec ze jest znaczna roznica... narazie tylko na postoju bo moto na podnosniku, ale klamka jest duzo twardsza i skok jej wynosi ok 2cm. Teraz czas sprawdzic jak sie sprawuje na drodze i ile sie utrzyma taki stan:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz cos 2 lub 3 ale jak sciskalem ja na noc byla ustawiona tak aby znajdowala sie jak najdalej od kierownicy.

chociaz ostatnio zauwazylem ze jednak klamka zachowuje sie lepiej tzn nie zacina sie tak mocno jak wczesniej ale to jeszcze nie to co ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczesciej jest to problem niepelnego odpowietrzenia pompy.

Wszyscy ktorzy maja problem niech sobie zostawia motocykl na noc z klamka wcisnieta i zwiazana na trytytke, rano rozwiazac i sprawdzic hamulec.

Aha klamka musi byc przed zwiazaniem podpompowana i twarda.

 

potwierdzam skutecznosc tej metody i ja. Nie wiem jak to dziala ale jest skuteczne i to wystarczy.

Polecam tylko po tym zabiegu mimo wszystko jeszcze raz odpowietrzyc w tradycyjny sposob bo u mnie jeszcze troche powietrza wylecialo.

 

A swoja drogoa to juz nie raz odpowietrzalem hamulce i nigdy nie mialem problemu. Nie mam pojecia dlaczego teraz pojawily sie takie problemy. Ale wazne ze klamka wkoncu stala sie twarda tak jak byc powinna:)

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie starzeje, pompa hamulcowa tez.

Dla mnie jest jeden sposob odpowietrzenia, szybki wygodny i w 100% skuteczny -

pompa podcisnieniowa MityVac ze zbiornikiem na plyn.

Podlaczasz do odpowietrznika i w ciagu 5 min wyciaga cale powietrze z ukladu, bez

wzgledu na cokolwiek. Tyle ze koszt raczej predysponuje ja dla warsztatu a nie prywatnego

uzytkownika.

Greedo, radze kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pompa to napewno byloby bezproblemowo ale tak jak napisales malo ekonomiczne w domowych warunkach.

A co do starzenia sie to chyba nie to. Bo do tej pory nie robilem hamulcow w sprzetach mlodszych jak rok 99 i nie bylo nigdy problemu.

Dopiero jak sobie teraz sprawilem RR z 07r to w niej po zmianie na oplot mialem takie problemy. A ma ona rowniez odpowietrzenie pompy wiec powinno byc jeszcze latwiej.

Moze to dziwne ale wygladalo jakby powietrze wogole nie zbieralo sie w najwyzszych punktach bo uchodzace babelki przy odpowietrzaniu byly bardzo malutkie i raz poszly potem 2 -3 razt sam plyn i znow troszke powietrza. Jak dlamnie to strasznie dziwne bo pierwszy raz z czyms takim sie spotkalem. No ale czlowiek uczy sie cale zycie i jeszcze pewnie niejedna rzecz mnie zdziwi.

Dzieki Panie Adamie za pomoc !!

Edytowane przez babyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...