Skocz do zawartości

Prośba o opinię Hondy Cbr 600F1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

DZiś byłem oglądać ten o to sprzęt :

http://www.moto.allegro.pl/item560857257_h...super_stan.html

CZy może ktoś z was zna ten sprzęt albo był oglądać ? Troche spory przebieg ale do 50 tys są papiery..

Moim laickim okiem wypatrzyłem z wad to tylko cieknące przednie zawieszenie, pordzewiały wydech ( w tym bardo zardzewialy śróby kolektora), zardzewiale mocowanie chlodnicy, jak ciepły chodzi troche neirówno, wolne obroty około `1400

Łańcuch, opony ok

Macie jakieś pomysły na co zwrócić uwagę? Warto brać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

DZiś byłem oglądać ten o to sprzęt :

http://www.moto.allegro.pl/item560857257_h...super_stan.html

CZy może ktoś z was zna ten sprzęt albo był oglądać ? Troche spory przebieg ale do 50 tys są papiery..

Moim laickim okiem wypatrzyłem z wad to tylko cieknące przednie zawieszenie, pordzewiały wydech ( w tym bardo zardzewialy śróby kolektora), zardzewiale mocowanie chlodnicy, jak ciepły chodzi troche neirówno, wolne obroty około `1400

Łańcuch, opony ok

Macie jakieś pomysły na co zwrócić uwagę? Warto brać ?

jak pracuje nierówno to może brac lewe powietrze na gaźnikach (miałem tak i w F4) ......

no właśnie - wskazówka obrotmierza rusza się na biegu jałowym?? jeżeli tak to w jakim zakresie....???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na zdjęciach to moto wygląda poprawnie, co ja mówię zajebiaszczo (czyt. malowany??) nie napiszę ładnie bo to subiektywne odczucie.

 

Powstaje pytanie, czy to twój pierwszy moto? Bo jeśli tak to wiem co czujesz. Chcesz go ze wszystkich sił i nie liczą się drobne mankamenty (to się zrobi) widzisz plusy pomijając minusy danego sprzęta (przynajmniej ja tak miałem przed kupnem pierwszego motocykla :biggrin: . No i to jest najgorsze. Nie napiszę Ci czy kupować go czy nie, bo ze zdjęć to sobie można... Chodzi o to byś nie kupił czegoś, czego po miesiącu będziesz żałował a co gorsza będziesz miał problem ze sprzedażą.

Jeśli masz taką możliwość to weź kogoś kto "chłodnym" okiem obejrzy tą Hanię. Po drugie mamy dopiero luty także jeszcze miesiąc lub nawet dwa możesz szukać innych. Po trzecie uwierz mi że łatwiej wymienić opony w moto niż zregenerować silnik (tego się nie robi w tych maszynach) / to apropos że moto ma oponki ok tylko obroty trochę falują.

Dobra nie przedłużam jak chcesz to i tak go kupisz :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to moje pierwsze WŁASNE wieksze moto. Ostatnim moim motocyklem była 30-kilku konna Aprilia - osiągi Gsa - tzn hamulce i zawieszenie nadające się do ostrzejszej jazdy ;] Rozglądam się za starymi sportami z prostego względu - jestem młody, zarabiam od nie dawna i nie kososy - nie stać mnei na lepszy, pozatym biorę pod uwagę nieprzewidziane wydatki po kupnie. Chciałem starego olejaka - ciągle szukam, ale to chyba jeszcze większy problem znaleźć w dobrym stanie.

 

Co do tej Cbrki to ponadto:

 

Obroty po rozgrzaniu stały praktycznie w miejscu na 1400 ale po odgłosie silnika bylo czuć że nierówno chodzi, NIE było tak że wahały się 2 tys - 500 albo coś podobnego. Nadto dziwi mnie to co wydobywalo sie z rury. Na początku była to para, a później cały czas dymiło, nie był to niebieski dym, ani też mocno biały, raczej siwy - ciemny - cczyżby za dużo wahy dostawała ? No i silnik "gwiżdze" ale ten model chyba tak ma.

LAdnie się wkrecała na obroty.

 

No nie będe wymieniał takich rzeczy jak pękneite mocowanie owiewki bo i to zauważyłem;)

 

Ps. nie chciala odpalić z winy alarmu - jak mówił wlasciciel , faktycznie migały kierunki jak sie ruszało kablami, właściciel zdjął tylne boczne owiewki z pod siedzenia. Nie było widać na nich śladów klejenie (spawania) plastików.

 

A czy lakier orginalny wątpie... ale toć to 18 letni motor.

 

Dzięki za spostrzeżenia.. jeśli ktoś coś dopowie rowniez bede wdzieczny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wskazówka na wolnych stała w miejscu to dobrze. To że zdawało Ci się że nierówno pracuje to mógł hałasować kosz sprzęgłowy. Ten hałas znika po wciśnięciu sprzęgła. Przysłuchiwałeś się sprzętowi na wciśniętym sprzęgle?

 

1400rpm to troche dużo, więcej niż przewiduje serwisówka, ale niektórzy podnoszą wolne obroty w zimie (moto szybciej nabiera temperatury, jest lepsza reakcja na gaz, biegi gładziej wchodzą). Zawsze można obniżyć.

 

Biały czy nawet siwy dym to normalna rzecz w zimie, pod warunkiem że moto było odpalane na zimno, chociaż w takich temperaturach nawet po rozgrzaniu może troche dymić.

 

Przyjrzyj się tym kabelkom od alarmu, bo wygląda na to że są jakieś luźne i spięcia się robią. Niech facet się z tym upora zanim sprzeda.

 

Generalnie, wygląda to obiecująco. W tak starym motocyklu w ogóle nie patrz na strone wizualną. Jakieś pęknięcia, klejone czy malowane owiewki. Olej to. Przez tyle lat moto na pewno miało mniejsze lub większe przygody. Skoncentruj się na stronie mechanicznej. Przejedź się, zobacz czy wkręca się na obroty bez problemów, czy nie strzela podczas schodzenia z obrotów. Pociągnij na jedynce do 10 tys obr i puść gaz. Puść kierownice, zobacz czy prosto jedzie (sprawdź też czy są ograniczniki skrętu na główce ramy). Znowu pociągnij do 10 tys i wrzuć dwójke, zobacz czy nie wyskoczy. Jeśli wszystko będzie w porządku to myślę że można brać.

 

No na zdjęciach to moto wygląda poprawnie, co ja mówię zajebiaszczo (czyt. malowany??) nie napiszę ładnie bo to subiektywne odczucie.

Heh, jeśli ten Ci się podoba to co powiesz o F1 mojego kumpla? :)

 

http://img89.imageshack.us/my.php?image=pict5769zf4.jpg

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tak hałasuje kosz sprzęgłowy... Wciskałem oczywiście sprzęgło wielokrotnie nie było żadnej różnicy... Zastanawiam się czy to może niewyregulowane gaźniki? Ciężko mi wskazać przyczyne, ale czuć było wyraźnie że na jałowym biegu praca nie jest regularna. Po dodaniu gazu wszystko się wyrownuje. Oczywiście TAK JAK WCZEŚNIEJ PROSIŁEM silnik był zimny, sprawdzałem olej itp. Motocykl stoi w garażu po odpaleniu zostały otwarte drzwi więc chodził w temp otoczenia (około - 5 stopni). Chodził kilka minut, ale wskazówka ledwo wyszła ponad białe pole tak więc nie gazowałem zbytnio, nie mówiąc o robieniu odcinek.

 

TAk jak podnosisz kolego ;] sprawy błache i kosmetyka mnie nie ineteresują, ponieważ zdaje sobie sprawe że to moto ma MInimum 80 tys. przebeigu ! Podstawowe sprawy typu "czy jedzie prosto" i czy "biegi niewylatają" znam :bigrazz: Chodzi mi też bardziej o jakieś charakterystyczne bolączki tego modelu :icon_mrgreen:

Co do kabelkologii sprzedający zobowiązał się ją ogarnąć już dziś, ale z tą przejażdżką trzeba czekać do roztopów, w ciemno bez jazdy na pewno nie kupie :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lime82 moto twojego kolegi jest dużo ładniejsze niż ten omawiany, ale tak jak mówiłem to kwestia gustu.

 

cineq z tego co piszesz to dobrze podchodzisz do tematu IMO, dobrze by było obejrzeć coś podobnego np na jakimś zlocie (ale to jeszcze trochę czasu ;( ) nie śpiesz się, kombinuj co jeszcze można sprawdzić no i jak pogoda pozwoli to się przejedź. Acha podczas przejażdżki tak przy 50 km/h zapnij 5 lub 6-tkę i kita, jak obroty pójdą do góry a moto powoli będzie się rozpędzać - sprzęgiełko się kończy znaczy.

Ja jak kupowałem w wakacje swoją kosę, pojechałem po nią z kumplem. Jak już miałem ją w domu powiedział że silnik ma zdrowy, na to ja a skąd ta pewność? Odpowiedział no jak się przejechałem (w dniu zakupu) trochę od was to dałem jej na postoju w piździorkę :icon_eek: no i co? nic właśnie nic!!! nie waliła na czarno. Może trochę drastyczny sposób ale sposób :icon_mrgreen:

 

Co do wyboru to wybrałeś jedyną słuszną firmę :bigrazz: no i model też jest z rodowodem, abyś fajną sztukę trafił i witamy w gronie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zainteresowanie :notworthy:

Co do koloru malowania to chyba ma ono dla mnie najmniejsze znaczenie ;) ważne coby motocykl zdrowy był i zadbany. Ta Honda kolegi ma ładny wydech i malowanie ;) Jeśli ktoś miałby jakieś spostrzeżenia, RADY, POMYSŁY ew. na sprzedaż jakąś dobrą Hondkę to proszę o kontakt.

 

Chyba, że ktoś ew. w okolicach Podlasia, Lublina, Warszawy ma takową i chciałby pokazać choć przez chwile jak powinna idealnie pracować i na co zwrócić uwagę przy kupnie to byłybm zobowiązany !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy terkotania o których piszesz mogą wskazywać na łańcuszek rozrządu a dokładnie na jego napinacz.

Kumpel miał taki przypadek w swojej cbr .Najgłosniej było po uruchomieniu zimnego i na niskich obrotach po dodaniu gazu cichło.

Problem rozwiązaliśmy wymieniając napinacz na mechaniczny od FZR .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli jeszcze nie kupiłeś tego moto...

to może warto troche się wstrzymać (oby nie za długo bo wiossna idzie i jeździć sie chce), dołożyć 1000zł i cbr 600 f2 poszukać.

Piszę to dlatego, że ja popełniłem taki "błąd", że szukałem motocykla ( mianowicie cbr 1000 sc24) troche jak napaleniec (jeźdżąc MZ 251) i wkoncu kupiłem, jestem nawet zadowolony, mam go juz 2 lata i jest ok. Ale dokładając niewielkie pieniądze (w granicach 1000 zł) mógłbym znaleźć duala. To prawie ten sam motor, różni się hamulcami i paroma tylko szczegółami ale teraz byłoby mi go o wiele łatwiej sprzedać niż cbr 1000 sc24.

Tak więc zwróć uwagę przy kupnie moto jak potem będzie z jego sprzedażą bo po jakims czasie napewno zechcesz go zmienić na coś innego, pzdr...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...