Skocz do zawartości

uvex ps 480


Rekomendowane odpowiedzi

witam!

postanowilem zmienic swoja szczeke na integrala - ale musi miec blende przeciwsloneczna. w gre wchodzi uvex ps480, hjc fs10 albo hjc is16. o tych 2 ostatnich cos sie da znalezc w sieci. a o uvexie nie bardzo...

stad moje pytanie - czy ktos jezdzi w uvexie ps480? czy moze podzielic sie wrazeniami? jak komfort, wentylacja, glosnosc?

Czy moze lepiej odpuscic sobie blende (bardzo wygodne rozwiazanie:/) i kupic inny garnek do 1000pln?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci najnowszy kask Airoh Force, pieniądze porównywalne a jakość dużo, dużo lepsza.

Przede wszystkim PS480 ma problemy z mechanizmem podnoszenia blendy który się często zacina i urywa.

W airohu masz lepsze wykończenie lepsze detale i dużo lepszą wentylacje niż w Uvexie.

Jak chcesz obszerne info dotyczące tego kasku napisz na pw, postaram Ci się przesłać test tego kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Przede wszystkim PS480 ma problemy z mechanizmem podnoszenia blendy który się często zacina i urywa.

Hm, zaniepokoiła mnie ta wiadomość, bo właśnie przymierzam się do zakupu PS 480, odbyłem nawet jazdę próbną (głównie pod kątem hałasu). Cena jest bardzo przystępna, a dzięki tej małej opuszczanej szybce przeciwsłonecznej może przestanę przeklinać pod nosem jadąc pod słońce.

 

Czy ktoś z Forumowiczów ma doświadczenie z ww. kaskiem i może go polecić/odradzić?

 

http://www.motorfan.pl/kaski_integralne_uvex/Kask_PS_480_01/

 

Polecam Ci najnowszy kask Airoh Force, pieniądze porównywalne a jakość dużo, dużo lepsza.

Force'a przymierzyłem w Uhma Bike w Mysiadle (nie przejechałem się w nim) i muszę przyznać, że PS 480 robi na mnie nieco lepsze wrażenie - być może złudne, za sprawą przywiązania do marki.

 

Naprawdę Airoh plasuje się wyżej niż Uvex? :icon_eek:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kask.

Jeżdżę w nim od miesiąca. Nie wiem czy po tym czasie można wystawić ocenę, tym bardziej, że to mój pierwszy i jak dotąd jedyny kask... ale moje spostrzeżenia są następujące:

- kask mocno nagrzewa się w słońcu (czarny mat)

- wentylacja moim zdaniem jest dobra, podczas jazdy nie odczuwa się gorąca, szyba nie paruje (antyfog)

- przy szybszej jeździe lekko wieje w oczy.... ale pewnie każdy tak ma

- trudno jest mi ocenić poziom głośności kasku - słychać szum opływającego powietrza i nic więcej

- blenda działa prawidłowo, nic się nie urwało ani nie zacięło

- nie wiem czy zakwalifikować to jako zaletę czy też jako wadę - przyciemniana szyba nie pokrywa w pełni pola widzenia

- blenda chyba nie posiada antyfoga (ale i tak nie paruje)

- przyciemniana szybka czasami lubi się pobrudzić i trochę porysować... jakby o coś ocierała wewnątrz kasku podczas podnoszenia i opuszczania

- przez powłoki ochronne na głównej szybie, czasami można w niej zobaczyć siebie :P

- wygodny mechanizm opuszczania i podnoszenia blendy - suwak o niewielkim skoku

- dobre zapięcie paska - podobne do tych, stosowanych np. przy butach narciarskich - plastikowy pasek z kilkoma ząbkami

- główną szybkę można zdejmować bez użycia narzędzi

- kask dość wygodny i ładnie wykonany

- bolą uszy od zdejmowania i zakładania (może mam za wielkie albo zbyt mocno odstające??) ;)

 

Nie wiem, co jeszcze mógłbym dodać. Jeśli są jakieś pytania, proszę pisać.

Swój kask kupiłem od sprzedawcy na Allegro KLIK

 

Co do propozycji - kasku Airoh Force - wszystko fajnie i pięknie... z tym, że jest on dwukrotnie droższy niż wspomniany Uvex. Nie sądzę, aby pod każdym względem był dwa razy lepszy.

Miałem okazję przyjrzeć się innym kaskom w podobnych cenach: Shoei, Caberg itp. Pod względem wykonania Uvex bije je wszystkie na głowę!

Jeśli już mamy porównywać kaski, to mówmy o podobnych klasach. Bez sensu jest porównywać kask za 470zł z takim za 950zł.

Edytowane przez Dobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uzywam modelu 525 Boss od UVEXA. Cena 800-900zł w zależnośći od dystrybutora. Malowanie - czarny połysk z zółtymi malowaniami . Wygląda dość fajnie choć może malowania w białym kolorze byłyby fafajniejsze ( jak w modelu 525 ds polavision). Ale to juz inna cena (ok.1250zł).

Pierwsze co przykuwa uwagę to dobra jakość wykonania oraz szybka - podobno Bossy robią w Niemczech ale kto to dokladnie wie. Absolutnie zero parowania, dobra ochrona przeciwsłoneczna. Sprawdzone jadąc pod słońce wieczorkiem-człowiek czuje się jak w bardzo dobrych okularach przeciwsłonecznych. W nocy jest trochę ciemno z racji tego że szyba jest przyciemniona i warto zainteresować się nad zakupem przezroczystej. W ostrym deszczu też daje radę. Woda spływa dość dobrze i widoczność jest ok. Przy normalnym użytkowaniu nie rysuje się.

Na początku kask trochę gniecie w policzki ale po zaledwie kilku wypadach jest już ok. Wnętrze wyjmowane prosto - jak to u Niemców.

Zapięcie dolnego paska bardzo wygodne - nawet w sportowych albo zimowych rękawicach nie ma z tym problemu, bardzo sdzybko się odpina i blokuje. Duża zaleta!

Wentylacja podbródka oraz części czołowej - również ok. Nawet przy dużym słońcu i 30 stopniach głowa nadmiernie się nie poci. Chociaż na początku wydawała mi się niewystarczająca ponieważ nie czułem na włosach opływu powietrza - jak w moim poprzednim kasku - to jednak po zdjęciu ma się na glowie stojące paski włosów. Dziwne , bo jednak opływ powietrza czuję się dość słabo.

Wyciszenie to jak dla mnie eksraklasa . Przy większych prędkościach "coś tam" zaczyna byś slychać ale to normalne u każdego producenta. Przy pyrkaniu 60-80km/h słychać jak ptaki śpiewają :biggrin: .

Ogólnie stosunek jakość/cena bardzo dobry. Technologia szybek - supravision się sprawdza - w końcu kto jak nie Uvex ma większe doświadczenie w okularach, goglach i innych. Nie trzeba wyjmowąć czy zakładać żadnych blend, folii, antifogów. Tu wszystko mamy w samej szybce. Duża wygoda !

Do kasku można dokupić specjalny płyn do mycia szybki Supraclear (pisze że tylko do macrolonu ,materialu z którego jest szybka) . Nie wiem co to jest za świństwo ale szybę myje i konserwuje dobrze więc go używam. cena jak za flaszkę - ok. 30zl (spray chyba 200ml).

 

Ogólnie polecam niemców (wszystko proste, solidnie wykonane i dla ludzi )!!!

Do wloszczyzny nie mam szczególnego zaufania choć to ładny kraj :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macrolon to poliweglan, nazwa handlowa bayera, co do przyciemnianej szybki w uvexie to w nocy jest ok jak jest wmiare nowa, po czasie... rysy i zmatowienia mocno utrudniaja jazde w nocy... osobiscie jezdze w modelu flash, czyli niska polka uvexa ale z szyba supravision, kask ma juz ponad 4 lata :) antifog nadal dziala, nic sie nie powycieralo i takie tam, fakt kask jest ciezko zakladalny i zdejmowalny ale tak ma byc!:)

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wciąż waham, czy kupić tego Uveksa (PS 480). Pół biedy, jeśli mechanizm uszkodzi się w ten sposób, że blenda nie będzie się opuszczać. Gorzej, jeśli będzie samoczynnie opadać.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wciąż waham, czy kupić tego Uveksa (PS 480). Pół biedy, jeśli mechanizm uszkodzi się w ten sposób, że blenda nie będzie się opuszczać. Gorzej, jeśli będzie samoczynnie opadać.

Czy ja wiem.... Mechanizm wygląda na solidny i raczej nie powinien się uszkodzić. Wiadomo - wszystko zależy od sposobu użytkowania. Rozwiązanie zastosowane w tym kasku Uvexa jest przemyślane, wygodne i praktyczne. Oglądałem kiedyś kask bodajże Caberga - beznadzieja. Tam regulacja blendy polegała na przesuwaniu głupiego paska.

 

Myślę, że najważniejsze jest to, aby dobrze się czuć w kasku na głowie. Najlepiej sprawdzić, przymierzyć go i ocenić. Ja jestem zadowolony.... tylko teraz chyba nie kupiłbym czarnego - za gorąco w słońcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowaliście kasku BOSS 525 DS POLAVISION ? Jest to najdroższa wersja 525 z szybką zapobiegająca tworzeniu się odblasków. Piszą że chroni oczy przed nadmiernym wytężeniem . Czy ktos może coś powiedzięc o doswiadczeniach z jazdy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ale to zapewne wizjer z polaryzacja, osobiscie ma okulary przeciwsloneczne z polaryzacja, bajka:) generalnie jesli chodzi o optyke to uvex chyba jest na pierwszym miejscu, wg mnie wizjery sa pierwszozedne a to jak widzimy ma spory wplyw na bezpieczenstwo

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ale to zapewne wizjer z polaryzacja, osobiscie ma okulary przeciwsloneczne z polaryzacja, bajka:) generalnie jesli chodzi o optyke to uvex chyba jest na pierwszym miejscu, wg mnie wizjery sa pierwszozedne a to jak widzimy ma spory wplyw na bezpieczenstwo

 

Co do Uvexa to zgadzam się całkowicie. Na co wplywa polaryzacja i jak to się przekłada w czasie jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps480 na allegro jest po 550-580zl wg mnie to zajebiaszcza cena za kask z takim wyposazeniem

 

Na allegro można kupić za ok. 480zł.

 

Co do polaryzacji.... hm. Chodzi o to, że fala świetlna przechodząc przez odpowiednie szkło jest spolaryzowana. Ogólnie mówiąc, faluje tylko w jednej płaszczyźnie. Efekt jest taki, że niwelowane są wszelkiego rodzaju odblaski i refleksy. Światło odbite nie trafia do naszych oczu. Obraz jest bardziej wyraźny.

Kilka przykładów

 

Szczerze mówiąc, to nie spotkałem jeszcze szyb polaryzacyjnych dla moto... Są oczywiście z filtrami UV i innymi powłokami, ale polaryzacjnych nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...