Skocz do zawartości

Nowy na forum, Witam wszystkich !


Kleszcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witka wszystkm!

Forum przyglądam się już od jakiegos czasu, teraz dopiero chciałbym się przedstawić.

Nazywam sie Gabriel Gawron jestem z Legnicy lat mam 15, rocznikowo 16, ucze się i staram się to pogodzić z moim hobby jakim oczywiscie są motocykle.

 

Moja fura to Simson S51Enduro rocznik '86 poj 60cm3

Teraz coś o niej: W tym roku przeszła gruntowny remont to jest: Malowanie, remont silnika i ogolnie wiele przerobek w tym: podniesiony tylny błotnik, inny większy i wyższy bagażnik na którym zamocowałem składane kierunkowskazy i lampe tak że simak wyglada ogolnie na wyższy z tyłu. Zamontowałem także wskaźnik biegu jałowego kontrolki kierunkowskazów czujnik i wskaznik temperatury silnika a w drodze jest także wspanialy obrotomiez z napendem elektronicznym a wszystko umieszczone w gitnej konsoli z jakiegoś małego enduro (chyba stara DT albo MTX nie mam pewności). Nie obeszło się także bez kilku umieszczonych w niewidocznych miejscach diodach led, które oświetlaja silnik i podłoże pod simakiem. Trwają takrze prace nad endurzastą owiewką na przednią okrągłą lampe. Dorobiona została takrze centralna podstawka z blachy nierdzewki. Tak sie zlożyło że miałem dostęp do nikielni i tym sposobem simak nabrał troche błysku, poniklowane zostały: wajcha biegów, kosa, wajcha od hamulca tylnego wraz z więgłem, tulejki amortyzatorów i kilka innych drobnych części. Simson ogólnie stał się moją skarbonką zmienilem w nim bardzo wiele części i zastosowałem wiele swoich rozwiązań. Jak poskładam go już na glanc to postaram sie złapać trochę słońca i porobic jakies fotki, którymi oczywiście podzele się z wami.

 

Niestety za jakiś czas mam zamiar pozbyć się mojego rumaka i zakupić Yamahe DT80 LC2. Jako że mam tylko karte motorowerową a nie stać mnie by inwestować a A1 będzie to musiałbyć sprzencior zarejestrowany na motorower. Jako że bedzie to moja przyszła maszyna prośiłbym wszystkich posadaczy DT o wypowiadanie sie na jej temat. Interesuje mnie o niej wszystko: począwszy od rozsądnej ceny jaką uważacie za motorek z lat 87-93 poprzez dane wersji w pełni odblokowanej (i jak odblokować), kończąc na jakiś radach dotyczących kupna tego sprzenta. Chciałbym nazbierać o niej jak najwiencej informacji żeby potem nie miec zonka jak dokonam jazdy probnej)

 

To by było na tyle, niewiedziałem gdzie machnąć mego posta (enduro, motorowery czy przy piwie) ale w końcu padło na motorowery. Jak nie napisalem czegoś czy źle coś to wybaczcie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie wszyscy witaja sie w dziale przy piwie, a pytanie nad sprzetem, jaki kupic itp w dzialo co kupic i jak czy jakos tak (domyslisz sie jest tylko jeden taki:D). No ale to tak na przyszlosc bys wiedzial :))))

Tak wogle witam kolejnego uzytkownika simsona, wprawdzie s51 ale zawsze simson :buttrock: Pzdr :D

 

Aha ten avator to z comandosa ?

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotek będzie wskazówkowy, wyskalowany do 10 tys obrotów z białą tarczą. Jak go dostane w swoje łapska to opisze dokladniej. Podłączalem już testowy bo dostalem na probe i chodził OK, pokazywał o połowe za malo ale ten co dostane bedzie wyskalowany pod 1 cylinder i bedzie wskazywal dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...