Skocz do zawartości

co może ciągnąc motorower ?? i holowanie motocykli ...


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kilka pytań ponieważ z grubsza staram sie nie wchodzić w konflikt z prawem bo nie mam kasy na mandaty i siły na tłumaczenie czegokolwiek tępej policji :D

 

wiem że złomiarze często do komarków podczepiają takie tzw wózki złomowe (chyba każdy wie o co chodzi) czyli skrzynka+dwa koła od komarka przywiązana za rączke do bagaźnika w komarku ale na nich policja pewnie przymyka oko bo i tak nic nie mają z reguły za to choćby kibel ciągnący wózek już może wzbudzić ich zainteresowanie :D

 

więc tak

1.motorower może w ogóle cokolwiek ciągnąć ??

jeśli na 1 jest tak to

2.jest jakaś proporcja masa motoroweru do masy przyczepki ?? że nie może być cięzsza czy coś ??

3.kiedyś słyszałem że motorower nie może mieć na holu więcej jak 100kg to jest masa wózka ciągniętego z ładunkiem czy samego ładunku ?? (taki wózek z 20-30kg waży przy 100kg to jednak 30%....)

4.oświetlenie ?? lampka led od roweru styknie ??

5.jakaś rejestracja czy inne wymagania ??

 

nie wgłebiamy sie tu w kwestie mechaniczne że hamulce motoroweru są do bani już przy samym motorowerze a co dopiero z przyczepką czy w kwestia że moc jest za mała na to żeby cokolwiek ciągnąc interesuje mnie tylko prawo ......

 

wiem że w Polsce często przymyka sie oko na to ale ja chce dla własnej satysfakcji wiedzieć to chyba nie jest źle :D ???

 

druga sprawa jak jest z jholowaniem motocykli ?? można czy nie ?? rozumiem że holowany motocykl podlega takim samym prawom i obowiązkom jak holowany samochód ?? (sprawne hamulce kierujący z prawem jazdy OC przegląd i sprawne światła)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do motocykli to w nauce przed prawem jazdy jest napisane że można holować drugi motocykl na holu umożliwiającym szybkie odpięcie :eek: , a przyczepkę o masie nieprzekraczającej 100kg(chyba że masa motocykla jest mniejsza niż 100 kg to przyczepka nie może być cięższa niż masa motocykla) :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motorower oczywiście może ciągnąć przyczepę.

 

Motorower Simson ma w danych technicznych dopuszczalną masę przyczepy co rozumiem jako masę przyczepy wraz z ładunkiem 60 lub 75 kg w zależności od typu przyczepy.

 

Oświetlenie do minimum czerwony odblask oraz przednia i tylna pozycyjna no i numer rejestracyjny identyczny z tym na motorowerze (można wykonać samemu).

 

Przyczepienie przyczepy drutem do bagażnika przy kontroli policyjnej na pewno nie przejdzie zwłaszcza że bagażniki mają dopuszczalne obciążenie 5-10kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer rejestracyjny identyczny z tym na motorowerze (można wykonać samemu).

 

 

Jesteś pewien tego co napisałeś? Poważnie pytam. Wiem na 100% że jeżeli chodzi o tablice samochodowe jest to niedopuszczalne, czyżby z motorowerową było inaczej? Drążyłem ten temat przy okazji montowania bagażnika do przewozu rowerów montowanego na hak i okazało się że nie można dostać 3 tablicy ani sobie "narysować" tylko zdemontować tylną i zamontować ją na bagażniku.

Edytowane przez moonraker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było na pewno 10 lat temu

 

Aktualnie znalazłem coś takiego

Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.

o motorowerze nie wspomnieli w końcu nie jest on ani pojazdem samochodowym ani silnikowym

 

 

 

4.oświetlenie ?? lampka led od roweru styknie ??
jeśli ta lampka będzie mieć na kloszu oznaczenie homologacji do użytku na drogach publicznych to nie ma problemu :biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ta lampka będzie mieć na kloszu oznaczenie homologacji do użytku na drogach publicznych to nie ma problemu biggrin.gif

 

no dobrze wiedzieć :D lampka rowerowa jest traktowana jak brak światła tak ?? i wtedy 200 zł ??

 

teraz mam z tyłu ogara bo ciągle palą mi sie żarówki i nawet nie wiedziałem że nie wolno......ogar przecież nie ma stopu tylko pozycyjne więc wstawiłem sobie takie gówniko na led zasilane z 2xAA śmiem stwierdzić że świeci lepiej niż orginalny badziew bo ją widać na wolnych obrotach a orginalna ?? zapomnij w ogarze 200 na wolnych żarówki sie żarzą......

 

co za zacofany kraj echhh nic trzebabędzie coś zrobić żeby sie te żarówki niepaliły....

 

ogólnie dzięki panowie

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze wiedzieć D.gif lampka rowerowa jest traktowana jak brak światła tak ?? i wtedy 200 zł ??
Na pierwszy rzut oka może nie ale w przypadku zdarzenia drogowego kiedy np ktoś wjedzie ci w tył zobaczy że miałeś nie homologowane oświetlenie i tak powie to winny będziesz ty. W przypadku wypadku wszystko jest dokładnie sprawdzane.

 

co za zacofany kraj echhh nic trzebabędzie coś zrobić żeby sie te żarówki niepaliły....
Prosta sprawa wpinasz w szereg diodę prostowniczą 1A i po problemie.

 

Tylne żarówki w tych instalacjach przepalają się po uszkodzeniu przełącznika świateł, który działając prawidłowo w momencie zmiany świateł zasila oba włókna przedniej żarówki na raz. Nowsze Romety miały instalację chroniącą tylną żarówkę w przypadku przepalenia przedniej.

Edytowane przez teslasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...