Skocz do zawartości

VT 750 DC - problem z odpaleniem


polokokt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z odpaleniem tego motorku, a dokladnie jak juz odpali to chodz mi tylko na jeden cylinder (ten z tylu, przedni zimny jak grob). Sprawdzilem swiece - jest iskra. Dla pewnosc zamienilem je miejscami i dalej pali tylko ten cylinder z tylu. Paliwo dochodzi bo swieca jest mokra a i czuc paliwo.

Po uruchomieniu silnika jak pracje na jednym cylindrze, ten niedzilajacy ma jakby przeblyski pracy (co jakis czas pojedyncza detonacja).

Moze ktos w swoim motocyklu (takim lub blizniaczym) spotkal sie z tym problemem. Mechanika motocyklowa to dla mnie nowosc (z samochodowa jako tako sobie radze) a i motorek tez nowy tak wiec jeszcze nie znam ze tak powiem chorob tego modelu (egzemplarza) i sposobow radzenia sobie z nimi. Za wszelkie sugestie bede wdzieczny.

Dodam ze motorek wczesiej palil od pierwszego strzalu, mimo sporyc morozow i nie mial zadnych niepokojacych obiawow. Akumulator jest w 100% sprawny wiec tu tez nie upatruje problemow.

Pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz, czy jest na tym cylindrze sprezanie - zakrec silnikiem przytykajac otwor na swiece palcem.

Sprobuj zapalic o zmroku by sprawdzic czy nie ma przebicia z kabla wys napiecia na glowice, ew opryskaj kable wysokiego napiecia WD 40, by usunac wilgoc.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jednak kabel ?

W mojej VF-ce podczas ostatniego odpalenia w grudniu też nie palił jeden cylinder ale po poruszeniu kablem przy fajce "załapał".

Kiedy się zrobi trochę cieplej mam zamiar popatrzeć co i jak, pewnie wymienię cały kabel z fajkami, w larssonie to jakieś 60 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Pewnie zabrzmi to troche glupio, ale dzis sie dowiedzialem dosc odkrywczej rzeczy dla mnie. otoz moje moto ma podobno po dwie swiece na cylinder. Coz, moja wiedza z zakresu techniki silnikowej w tym miejscu polegla, bo ja ogladalem silnikswojej wdowki a nawet go gdzieniegdzie podotykalem i co nie co wykrecilem widzialem tylko jedna swiece (lekko z boku kazdego cylindra). I tu pytanie do bradziej zorietowanych , gzie ma szukac tej drugiej swiecy, lub jaki element zdemontowaac zeby ja ujrzec, bo po uzyskaniu tego info probowalem ja znalezc bez demontazu czegokolwiek i nici z tego, drugiej swiecy w kazdym cylindrze nie widze.

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, przy najblizszej okazji sprobuje sie tam dostac. Na razie wymienilem te dwie swiece o ktorych istnienia bylem swiadom i motocykl odpalil od pierwszego strzalu bez zadnych problemow. No coz, rzeczy martwe potrafia byc zlosliwe :buttrock: Teraz juz tylko czekam na jakas lepsza pogode i w droge :evil:

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...