Skocz do zawartości

Przyrząd do czyszczenia łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie brzmi zachęcająco ale dziwi mnie ze czyszczenie konwencjonalne sprawia wam takie klopoty...

 

Fakt, też się zdziwiłem że to taki kłopot. Chyba że ktoś mega grudy brudu na łańcuch ma, ale wtedy jaki jest sens smarowania takiego syfa? Ja jadę konwencjonalnie ze szmatką i naftą, potem ewentualnie szczoteczka i całość czyszczenia nie zabiera więcej niż 10 min. Podsumowując - chyba bym nie kupił.

pozdrawiam

Jac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co Wy z tymi kłopotami, nie wymyslajcie juz :)

to nie jest do smarowania, tylko czyszczenia :) Smarujemy po wyczyszczeniu.

I trwa krócej niz 10 minut.

Kto chce polecam, kto nie, bedzie bogatszy :)

Edytowane przez leonstar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Łańcuch jest nowy, trzeba by foto łąńcucha po sporym przebiegu. Jedyna różnica w smarowaniu olejem, to że nie jest usyfiony poza oringami ze smaru. Syf z ulicy i tak się chwyta (na niesmarowany łańcuch też się całkiem sporo chwyta tak jak na wszystko inne, więc czemu na smarowany olejem by miał nie chwytać)

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie łańcucha ma na celu konserwacje o-ringow. Smarowanie części metalowych jest zapewnione smarem zamkniętym o-ringami. Serwisówki zalecają używanie oleju silnikowego. Sam stosuje siuwaks w sprayu, ale jedynie z lenistwa. Faktem jest, ze pozostawia on na całym łańcuchu lepką warstewkę, która bankowo bardziej łapie brud niż suchy łańcuch.

 

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch jest nowy, trzeba by foto łąńcucha po sporym przebiegu. Jedyna różnica w smarowaniu olejem, to że nie jest usyfiony poza oringami ze smaru. Syf z ulicy i tak się chwyta (na niesmarowany łańcuch też się całkiem sporo chwyta tak jak na wszystko inne, więc czemu na smarowany olejem by miał nie chwytać)

Przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy post na poprzedniej stronie. Napisałem że łańcucha smarowanego olejem nie trzeba czyścić bo łapie minimalne ilości brudu w porównaniu ze smarem w sprayu, i dalej podtrzymuję swoje zdanie. Niedługo będę miał nowy telefon to wrzucę zdjęcia mojego łańcucha.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co do meritum tematu, w sumie myślę, że przy dobrym środku do czyszczenia żadne wynalazki nie są potrzebne. Polecam Larssonowski czyścik do łańcucha, kosztuje z tego co pamiętam tylko 15 zeta i jest na prawdę mega dobry. Wszystko złazi, a jeśli nie złazi to wystarczy po spryskaniu przetrzeć szmatką i łańcuch czysty :lalag: Bellray trzyma się jak sku*wysyn :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie

Jako założyciel tematu czuję się w obowiązku poinformować szanownych kolegów, że przyrząd zakupiłem, używam i jestem z niego zadowolony :icon_mrgreen: .

Montuję się go na motocyklu bardzo łatwo, czyści łańcuch szybko i dosyć dokładnie (zwykłą naftą), a wszystko bez brudzenia rąk. Zapinamy bieg i patrzymy jak samo się czyści...

Mam tylko wrażenie że szczotki na długo nie wystarczą, ale na szczęście można je kupić oddzielnie.

Pozdrawiam :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...