Skocz do zawartości

podmiana gaźników


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Ponieważ czasem spotkam sie z motocyklem bez gaźnika mam takie pytanie

 

opisze sytuacje czysto teoretyczną która ma przedstawić mój teoretyczny problem

kupiłem motocykl yyy za 20 zł na pchlim targu. Jest to dwusuw i nie ma gaźnika. Ponieważ motocykl był produkowany w mongoli 100 lat p.n.e nie da sie już kupić orginalnego gaźnika ani rzemieślniczego zamiennika.

 

i teraz mam pytanie czy przy zamianie gaźnika interesuje mnie tylko gardziel i rozmiar dysz ?? w sensie że musze znaleźc gaźnik o tej samej gardzieli i ewentualnie mieć te same dysze żeby wszystko ok chodziło ??

 

czy można do dwusuwa który orginalnie miał gaźnik z przepustnicą cylindryczną wsadzić gaźnik z przepustnicą skrzydełkową (większośc samochodowych taką ma )byleby gardziel sie zgadzała i dysze ??

 

coś jeszcze o czym nie wiem :D ??

 

z góry dzięki za odpowiedzi

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dwusuwa nie można założyć gaźnika o stałym podciśnieniu (Constant Vaccum, zwany potocznie "membranowym"). Ma on jedną cechę - zawór Cut-off, odcinający dopływ mieszanki przy hamowaniu silnikiem.

Podejdzie jedynie gaźnik nie posiadający zaworu Cut-off, czyli z przepustnicą tłokową. Dla przykładu mogę podać gaźnik od chińskich "pseudoczoperków".

EDIT:

Zapomniałem o innych gaźnikach. We Vespie są gaźniki podobne do tych jak w samochodach - przepustnica skrzydełkowa, rozpylacz, układ biegu jałowego i rozruchu. Produkcja Dellorto, ale nie znam symbolu.

W małych mopedach występują gaźniki Dellorto SHA, one mają płaską przepustnicę, rozpylacz i przesłonę rozruchową.

Wyżej podane gaźniki są stosowane w dwusuwach, lecz mają jedną wadę - trudno w takich prostych gaźnikach uzyskać stałośc składu mieszanki w różnych warunkach pracy silnika.

Edytowane przez BANANvanDYK
lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki panowie czyli wiem że nie ma co kupować crossówek bez gaźników :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...