Skocz do zawartości

Bieszczady 2009


1janbo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...ponieważ nigdy nie byłem w Bieszczadach, a pierwotny plan (Chorwacja) może nawalić... tak sobie pomyślałem o wypadzie w Bieszczady... Termin dowolny, czas do uzgodnienia, jedynie co nas ogranicza, to prędkość przelotowa 100-110 km/h. Jakieś propozycje? Trzy maszynki chyba będą zaklepane...

Edytowane przez 1janbo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. Ale masz godziny do pisania postów :biggrin:

 

...czepiasz się, nie wszyscy po dobranocce idą spać, niektórzy "trenują" przed sezonem :flesje:

 

brzmi ciekawie..

 

...mam już pewien zarys wyprawy, mały "szkielet"... Mam nadzieje, że się uda... Naliczyłem 7 chętnych maszyn :D, tj. 3 moje, Ginka x2, Kiler, L. (;p)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4 osoby i 3 maszyny jedziemy w Bieszczady (tam najwięcej czasu spędzimy) na przełomie maja i czerwca. Ogólnie trasa wygląda tak:

 

dom - Kazimierz Dolny - Sandomierz - Łańcut - Bieszczady - Niedzica (przez Słowację) - Kraków i Oświęcim - dom

 

Jeśli chodzi o termin wyjazdu w Bieszczady, to lepiej unikać lipca, bo jest to tam najbardziej deszczowy miesiąc. Najlepszy czas (najmniej deszczowy i ciepły) to przełom maja i czerwca oraz przełom sierpnia i września. W samych Bieszczadach noclegów pełno i w rozsądnych cenach, każdy coś dla siebie znajdzie.

Dwa razy już odwiedziłem ten rejon (jako dzieciak i na ćwiczeniach terenowych), a nad tym wyjazdem już jakiś czas pracuję, więc w razie pytań piszcie, może przyda się moja pomoc.

 

Pozdrawiam :crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe jako, że prawie po sąsiedzku mieszkam z Bieszczadami i często tam bywam. Wszystkim wam polecam taką wyprawę. Naprawdę warto i nie pożałujeci :bigrazz:

...a może napisz, gdzie warto pojechać, gdzie o namiocik (kwaterę) zapytać...

 

W samych Bieszczadach noclegów pełno i w rozsądnych cenach, każdy coś dla siebie znajdzie.

Sugerujesz, że nie ma sensu tachać namiotów? Wiesz, każdy kilogram miejsca się liczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z namiotów zrezygnowaliśmy. Wiadomo namiot, śpiwór, karimata czy materac trochę miejsca i kilogramów zajmują. Ładny pokój z łazienką, aneksem kuchennym i TV za 30zł już znajdziesz, a bez łazienki to i za 20-25zł. Najlepiej noclegu szukać w okolicy Jeziora Solińskiego czyli Solina, Polańczyk i okolice. Jest to dobry punkt wypadowy, a i wieczorem jest gdzie wyskoczyć na :flesje:

 

My będziemy spać tutaj (więcej zdjęć), w domku 4-osobowym.

Pod uwagę braliśmy jeszcze kwaterę , w tym roku do dyspozycji jeszcze oddali pokój z łazienką i aneksem kuchennym dla czterech osób w osobnym budynku. Ostatecznie przeważyła atrakcyjna lokalizacja tego pierwszego.

Ludzie polecają jeszcze Cień PRL-u. Są tu pokoje i pole namiotowe, jednak różnica w cenie między nimi jest niewielka.

 

A nasz plan na pobyt, to obowiązkowo Wielka i Mała Pętla z ciekawymi miejscami po drodze, do tego zwiedzanie zapory. Jak czasu zostanie, to coś się jeszcze wymyśli :bigrazz:

 

W szukaniu noclegu i ogólnie zbieraniu informacji przydadzą się m. in. te strony:

http://www.bieszczady.pl/

http://www.bieszczady.net.pl/

http://www.twojebieszczady.pl/

 

Pozdrawiam :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać namiotów nocleg spokojnie już ok 30zł można znaleść, w sesonie różnie 40, 45zł ale jak się dobrze trafi to 30 zł spokojnie, czasem i 25zł się znajdywało.

 

No i w bieszczadach obowiązkowo dużą pętle musicie zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wielkie dzięki wszystkim za pomoc... Z pewnością Wasze wskazówki sporo mi ułatwią planowanie wypadu... Nie wiem jednak, czy iść "na spontan", czyli żadnych rezerwacji kwater lub "pełna kontrola", czy jak sugeruje Kiler - namiocik. Zawsze to parę kilo miejsca...

 

nie wiem jak dla was ale dla mnie wiele uroku całej podroży to właśnie spanie pod namiotem i to wszystko co z tym jest związane (np wrzucenie komuś wyjącej blokady na tarcze do namiotu :biggrin: )

 

 

... na marginesie, blokada ciągle ta sama :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to parę kilo miejsca...

Tak o tych kilogramach piszesz jakby to był obóz wędrowny a ty to wszystko nosił na plecach :biggrin:

bez przesady twój wielki namiot + śpiwór czy dwa to nie taki wielki ciężar (gwiazda nawet nie poczuje :biggrin: )

a jak się można integrować %%%% ze społeczeństwem na takim polu namiotowym :biggrin: (niektórzy nawet mogą spać PRAWIE w ognisku :biggrin: )

 

A przy większej ekipie znalezienie kwater koło siebie będzie ...... kłopotliwe :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam wziąć ze sobą namiot ale odradzam rozbijanie się

jeśli trzeba, to trzeba ale zasadniczo polecam kwaterki

zawsze najbardziej na wycieczkach gdzie przemieszczaliśmy się codziennie, wkurzało mnie zwijanie namiotu i pakowanie bambetli z powrotem na motonga, a jeszcze jak pogoda była do dupy to masakra całkowita

namiot na wycieczkę owszem - ale w razie "W"

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) cenna uwaga... Konrad1f... jak widzę, ten kilogram miejsca jednak trzeba stracić... Tak dla bezpieczeństwa...

 

twój wielki namiot + śpiwór (...) to nie taki wielki ciężar gwiazda nawet nie poczuje :biggrin: ) a jak się można integrować %%%% ze społeczeństwem na takim polu namiotowym :biggrin: (niektórzy nawet mogą spać PRAWIE w ognisku :biggrin: ) A przy większej ekipie znalezienie kwater koło siebie będzie ...... kłopotliwe :biggrin:

 

...qrka, Kiler, już mnie prawie przekonałeś, tym bardziej, że Gwiazda już jest szykowana na przewożenie "szlachetnego" bagażu.. (to tak w nawiązaniu do ogniska) :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...