Skocz do zawartości

Rozwiercanie gaznika...


kamilp7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W moim Rieju RR jest orginalny gaznik Dellorto 12mm. I chcial bym go rozwiercic na okolo 14-16mm. Lecz nie wiem czy tak da rade. I nie wiem o ile mozna go rozwiercic.

Chce go rozwiercic poniewarz ten gaznik to blokada tego motoroweru. Simson ma joz 16mm przelotu, yamaha dt tez, tylko ten moj jakis maly jest.

 

PROSZE MODERATORA O USUNIECIE TYCH POPRZEDNICH TRZECH TEMATUW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale one sa drogie troche.... A wiecie jak to sie ma do dysz? Orginalnie mam dysze 64 po odblokowaniu zalozylem dysze 85.... nie jest ona czasem za doza? bo mi cos pluje z wydechu.

 

A czemu na 16 go nie rozwierce? Przebije scianki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest gaźnik z przepustnicą cylindryczną ?? no i nawet jak go rozwiercisz to skąd weźmiesz przepustnice ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Efekt po rozwierceniu będzie taki że między przepustnicą a ściankami gaźnika będzie przedostawało się za dużo powietrza

Chyba że rozwiercisz dolot i otwór w którym pracuje przepustnica, choć wątpię by udało się to, do tak dużych rozmiarów 16mm. Kolejna kwestia to dobór przepustnicy i regulacja odpowiednimi rozmiarami dysz

Szukaj większego gaźniora :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że na 14 mm rozwiercisz przy zachowaniu odpowiedniego kształtu ("U"). Nie pamiętam dokładnie, ale gardziej z jednej strony jest większa (na oko 14mm), druga mniejsza (12mm). Trochę zabawy pilnikiem. Z drugiej strony można mieć problemy z właściwym wyregulowaniu gaźnika, w Dellorto prawie każda ważniejsza część, a nawet przepustnica, dysza rozpylacza, dysza iglicowa są inne więc można nie dostać odpowiednich części.

Na Allegro można kupić tanio gaźniki tuningowe 21mm produkcji chińskiej: http://www.allegro.pl/item546972660_nowy_g...ne_podobne.html tylko że nie mieszkasz w PL...

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie robi ze nie miszkam :P ale tak sie sklada ze ten sklep z allegro jest w moim miescie a ja akurat bede za 2 tygodni w Polsce wiec zobacze co tam maja.... ale mi taki do 16mm byl by potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że na 14 mm rozwiercisz przy zachowaniu odpowiedniego kształtu ("U"). Nie pamiętam dokładnie, ale gardziej z jednej strony jest większa (na oko 14mm), druga mniejsza (12mm). Trochę zabawy pilnikiem. Z drugiej strony można mieć problemy z właściwym wyregulowaniu gaźnika, w Dellorto prawie każda ważniejsza część, a nawet przepustnica, dysza rozpylacza, dysza iglicowa są inne więc można nie dostać odpowiednich części.

Na Allegro można kupić tanio gaźniki tuningowe 21mm produkcji chińskiej: http://www.allegro.pl/item546972660_nowy_g...ne_podobne.html tylko że nie mieszkasz w PL...

 

ten gaznik to kopia dellorto, ciekawe jak z jakoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobry. npewno nie pochodzi 2 tyg tylko dluzej.bawilem sie z rozwiercaniem gaznikow.mozna o 2mm przez cala dlugosc.potem przez przepustice zaczyna lapac lewe powietrze.silnik chodzi nie rowno i ogolnie wiecej nerwow z wyregulowaniem tego jak to warte.kup sobie ten za 99zl i spokoj masz bracie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem.... albo mam uszkodzony simering na wale albo to kulko co jest miedzy walem a simeringiem. Nie wiem jak to powinno byc ale mi wal kreci sie w tym kulku. NIe wiem czy tak powinno byc. Moze to tedy mi wzera olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :P to nie jest lozysko.... Simering jest duzo wiekszy od walu a miedzi tym simeringiem a walem jest takie motalowe kulko i ono sie joz chcyba wyrobilo ale watpie... i chcyba tedy przechodzi ten olej do skrzyni korbowej. Myslicie ze jak przetre to papierem milimetrowym to cos da?? czy lepiej czym innym, moze jakas pasta? zeby leprze uszczelnienie mialo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierem milimetrowym to możesz sobie d* podetrzeć.

Na wale masz tulejkę, ona ma prawo być luźna kiedy masz odkręcone koła zębate. Pod tulejką, na wale pomiędzy łożyskiem a tulejką musi być o-ring. Bez niego silnik będzie zaciągał olej.

Sprawdź czy simering ma właściwy wymiar (czy nie jest większy o +1mm), czy tulejka wchodzi ciasno w simering (czy wargi dobrze dolegają do tulejki). Sprawdź też luzy na łożyskach wału korbowego, nie może być żadnego luzu gdyż simering nie będzie prawidłowo uszczelniał.

Hipol może zaszkodzić układowi korbowo-tłokowemu, szcególnie łożyskom, pamiętam jak w jednym skuterze rozwaliły się łożyska gdy w dozowniku był nalany hipol...

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...