Skocz do zawartości

POWER COMMANDER


niki_lauda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakis czas temu postanowilem zakupic power commander III usb. Niestety za duzo czajenia z mojej strony i ktos na allegro sprzatnal uzywanego za 500 zl. (byl rzekomo do mojej cbr 600 f4i)

Pojawia sie wiec pare pytan:

czy musi byc pod konkretny model a nawet jego rocznik?

czy jest sens kupowac nowy za dobrze ponad tysiac zlotych? czy uzywany?

co da mi to urzadzenie? (tzn ile mozna skonfigurowac map itp, czy to skomplikowane)

i jeszcze jedno na deser jak ma sie to PC III USB do takiego wynalazku?

dlaczego mnie to interesuje? bo mam przelot akrapovic i filtr K&N

 

http://allegro.pl/item539693241_racing_chi...gsxr_r1_r6.html

 

Wszytskich przyjemnie nastawionych do mojego zapytania pozdrawiam

 

PS. moze ma ktos na sprzedaz?

Edytowane przez niki_lauda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję należy kupować pod konkretny motocykl, chodzi o wtyczki do komputera sterującego pracą silnika, oraz odpowiednie wyprowadzenia przewodów. Oraz zaprogramowane wstępnie mapy zapłonu i wtrysków.

Jest to urządzenie typu Plug & Play, odpinasz akumulator odpinasz kostki od komputera sinika podpinasz kostki od Power commandera podpinasz zasilanie i wstępnie gotowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy Power Commander-em można ograniczyć moc motocykla? Np wgrać mapę tak żeby miał 70% mocy?

 

Nie.Chyba ze zamontujesz to do diesla. :bigrazz:

 

Power Commander moze zmienic mape paliwa ( i zaplonu w niektorych przypadkach) czyli sklad mieszanki.Zbyt bogata czy tez zbyt uboga nie ulegnie zaplonowi.W motocyklowym silniku wolnossacym praktyczny zakres to powiedzmy 12:1 do 16:1.Nadmiernie zubozajac czy tez wzbogacajac mieszanke mozemy obnizyc moc o kilka procent,ale to jest podobne do leczenia bolu glowy przy pomocy gilotyny.

Najprostsza metoda obnizenia mocy to mechaniczne obraniczenie stopnia uchylenia przepustnicy.

 

Co do innych pytani na temat Power Commander temat ten byl walkowany wielokrotnie czyli -->szukaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jakis czas temu postanowilem zakupic power commander III usb. Niestety za duzo czajenia z mojej strony i ktos na allegro sprzatnal uzywanego za 500 zl. (byl rzekomo do mojej cbr 600 f4i)

Pojawia sie wiec pare pytan:

czy musi byc pod konkretny model a nawet jego rocznik?

czy jest sens kupowac nowy za dobrze ponad tysiac zlotych? czy uzywany?

co da mi to urzadzenie? (tzn ile mozna skonfigurowac map itp, czy to skomplikowane)

i jeszcze jedno na deser jak ma sie to PC III USB do takiego wynalazku?

dlaczego mnie to interesuje? bo mam przelot akrapovic i filtr K&N

 

http://allegro.pl/item539693241_racing_chi...gsxr_r1_r6.html

 

Wszytskich przyjemnie nastawionych do mojego zapytania pozdrawiam

 

PS. moze ma ktos na sprzedaz?

 

Witam,jeśli kupisz za 500zł to się opłaca,jeśli się ścigasz na torze i miało by Ci to w jakimś stopniu pomóc to nawet nowy się opłaca (w używkach przeważnie brak cd i kabla)

Jeśli latasz po normalnych drogach to nie opłaca się inwestować.Bo piorunujących różnic nie będzie.Z tego co mi mówili w DYNO TECH z R6 06r z wszystkimi akcesoriami typu komin/pc/k&n wydusili 2km więc...Ale podobno na torze kolesiowi to dużo pomogło.Jeśli masz pytania to najlepiej zapytać w

http://www.dynotech.pl/ znają się na rzeczy,a co do zdławienia moto za pomocą powera to można to bez problemu da się zrobić wgrywając odpowiednią mapę.. Co do powera to musi być odpowiedni pc do odp moto np f4i nie podejdzie do r6 czy 954 :crossy:

Edytowane przez MartinBikesManiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...