Skocz do zawartości

ubezpieczenie nw / odszkodowanie z tytułu NNW


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej o tej polisie, jak to jest w rzeczywistości w przypadku no wiecie .......

W chwili obecnej ubezpieczenie NW (wartośc ubezpieczenia 10 tys. zł) kosztuje 22 zł. i odpowiednio więcej dla wyższych wartości (aż do 100 tys zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ubezpieczenie NW na 10tys. za złamaną rękę w nadgarstku i 4m-ce zwolnienia dostałem gówniane 800złp, wg informacji osób bywałych w świecie dostałem baaaardzo dużo :o . Jak mnie ktoś teraz proponuje zawarcie tego ubezpieczenia to proponuję delkatnie by się odp....

 

 

Zbycho

XJR1300

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie ocenili Ci złamanie na 8% uszczerbku na zdrowiu i wypłacili 8% sumy ubezpieczenia. Sam tak miałem po zaliczonym szlifie - lekarz orzekł że doznałem chyba z 6% uszczerbku i dostałem tyle procent sumy ubezpieczenia, wyszło jakieś parę stówek. Jak za składkę 20 zeta to i tak było OK 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belzebub, ubezpieczenie NW nie ma nic wspólnego z kosztami leczenia. Tak jak pisze Krasnal jest to ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków za stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu.

 

Jak napisał Krasnal, jest to procent od sumy ubezpieczenia. Konkretne urazy mają w tabelach odpowiedniki procentowe.

 

Zbyho, jak chcesz dostać konkretną kasę za złamany nadgarstek to musisz mieć polisę na wysoką kwotę a nie ciulatą polisę NW którą rozdają za darmo przy byle okazji.

Możesz sobie policzyć ile wyniesie 8% za złąmany nadgarstek jak masz plisę np na 20 tyś.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belzebub, ubezpieczenie NW nie ma nic wspólnego z kosztami leczenia. Jest to ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków za stwierdzony trwały uszczerbek na zdrowiu.

 

Jak napisał Krasnal, jest to procent od sumy ubezpieczenia. Konkretne urazy mają w tabelach odpowiedniki procentowe.

 

Zbyho, jak chcesz dostać konkretną kasę za złamany nadgarstek to musisz mieć polisę na wysoką kwotę a nie ciulatą polisę NW którą rozdają za darmo przy byle okazji.

Możesz sobie policzyć ile wyniesie 8% za złąmany nadgarstek jak masz polisę np na 20 tyś.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Znalazłem na stronie PZU warunki wypłaty świadczeń, no i co mnie zainteresowało, punkt w którym jest mowa o refundacji ksztów leczenia (10% i nie więcej niż 5 tys. zł) z chęcią wolałbym zapłacić więcej za takie ubezpieczenie gdyby np obejmowało refundacje 80-100% kosztów leczenia i wtedy na prawdę warto by było się ubezpieczyć.

A co Ci przyjdzie z tego że po wypadku dostaniesz 800zł ?? kupisz sobie nowy tv, no chyba że ubezpieczysz sie na te 100 tys za 220 zł co nie jest jakimś astronomicznym wydatkiem. Tylko wtedy pewnie już % uszczerbku na zdrowiu będą wnikliwie analizowane.

 

w razie trwałego, 100% uszczerbku na zdrowiu PZU S.A. wypłaca świadczenia w wysokości równej sumie ubezpieczenia,

w razie częściowego uszczerbku na zdrowiu – taki procent sumy ubezpieczenia, w jakim nastąpił trwały uszczerbek,

w razie śmierci ubezpieczonego – 100% sumy ubezpieczenia,

zwrot poniesionych na terytorium RP kosztów jednorazowego nabycia protez i środków pomocniczych do wysokości 10% sumy ubezpieczenia,

zwrot poniesionych na terytorium RP kosztów przeszkolenia zawodowego inwalidów do wysokości 10% sumy ubezpieczenia,

zwrot poniesionych na terytorium RP kosztów leczenia następstw nieszczęśliwych wypadków lub zdarzenia objętego umową ubezpieczenia - do wysokości 10% sumy ubezpieczenia, maksymalnie do 5 000 zł,

zwrot udokumentowanych kosztów transportu zwłok do miejsca pochówku w Polsce, w kwocie do 50% sumy ubezpieczenia, maksymalnie 15.000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriters-chyba nie zrozumiałes regulaminu ubezpieczenia

nie jest tam napisane że refundują 10% kosztów leczenia a refundują koszty leczenia do 10% kwoty ubezpieczenia

powiedzmy że jesteś ubezpieczony na 10tyś zł to jeśli sobie coś zrobisz i będziesz się leczył za swoje to jeśli będzie cię to kosztowało 1tyś to mogą Ci zrefundować w całości koszty leczenia

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mojego brokera czy pani Małgosi :P maxymalne NW można zawrzeć na 10tys. złp. Numer z 200 - 300tys. złp nie przejdzie. Gdyby takowe można było zawrzeć na pewno był to zrobił, coby wdowie i dzieciom została kasa ;)

 

Zbycho

XJR1300

MW750

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Konrad1f - zgadza się mój mały błąd, ale i tak refundują Ci 10% kwoty ubezpieczenia jednak nie więcej niż 5 tys. zł co moim zdaniem nie jest za wiele i w razie potrzeby ta suma nic nie zmieni i w niczym wyraźnie Ci nie pomoże...

 

Zbycho- byłem w PZU i powiedzieli mi że można spokojnie ubezpieczyć się na 100 tys zł... jest możliwość ubezpieczyć się na więcej niż 100 tys. zł tylko..... na innych warunakach.... Wiesz 100 tys. zł piechotą nie chodzi :P,

 

Odszkodowanie ustala się i wypłaca w ramach sumy ubezpieczenia określonej w ogólnych warunków ubezpieczenia, która może sięgać do 100 tys. złotych. W porozumieniu z ubezpieczającym mogą mieć zastosowanie postanowienia szczególne, np. podwyższenie sumy ubezpieczenia lub ubezpieczenie ryzyk nieszczęśliwych wypadków w czasie rajdów i wyścigów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja od siebie dodam tyle, że ubezpieczenie NW, a właściwie NNW (Następtw Nieszczęśliwych Wypadków) Jest to ubezpieczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu. Zdarza się, że gdy np. ktoś nie będzie miał nic złamanego, i lekarz orzeknie, że po przejściu leczenia stan poszkodowanego jest taki sam jak przed wypadkiem można nie dostać nawet 1%. Jednocześnie dość istotny jest fakt, czy poszkodowany w czasie wypadku nie był pod wpływem alkoholu. Wtedy mamy na prawdę nikłe szanse na jakiekolwiek odszkodowanie.

Wiem też, że jak się np. raz złamie rękę i dostanie za to złamanie odszkodowanie, to jeśli później złamiemy rękę w tym samym miejscu, to już odszkodowania nie będzie :P.

Na koniec jeszcze dodam, że dużo więcej możemy wyciągnąć z ubezpieczenia OC (Odpowiedzialność Cywilna) sprawcy wypadku (pod warunkiem, że to nie my byliśmy sprawcami ;). OC jest zwykle na dużo wyższe kwoty, poza tym obejmuje ono takie kategorie jak np. wynagrodzenie za doznany ból i cierpienie (nie zależnie od trwałego uszczerbku na zdrowiu). No ale najlepiej sobie pójść do jakiejs firmy (albo wejśc na stronke) i poczytać dokładne warunki ubezpieczenia. One sie czasem istotnie różnią między firmami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Miałem ostatnio złamaną kostke i chciałem wziąć kase z mojej policy NNW z motka. Oczywiście zgloszenie szkody itp. Dziś dostaje pismo iż żadnego odszkodowania nie dostane bo jakaś głupia baba z tej po**nej firmy napisała że zatrzymując sie i podpierając się nogą na motku nie był to wypadek za który dostaje sie kasę... To czyli co - mam udezyć prosto w tira zeby kase jakoś dostawać?? Zły jestem jak ch*****j. Da sie coś zrobić w tej sprawie jeszcze??

 

Firma to pzu- wiecej juz nigdy u nich zadnego nnw nie wykupie

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...