Skocz do zawartości

Ktm exc 450 Zagotowanie ?


Ktm_16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiatm jestem świezy w tych tematach dlatego tu pisze, ostatnio stała mi sie taka zecz; jezdziłem KTM nie dawałem w pi**eczke, stanołem na chwile odpaliłem motor ruszam i mi wyrabało wode z chłodnicy zaczełko parowac, węzyk tu przy korku wyleciał i chyba tamtedy woda wyleciała. Co mam teraz zrobic? zostawic to tak ? dlaczego tak sie stało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze byl to plyn, nie woda. Jezeli jednak byla woda, to moze przezarla sie do komory spalania ???

Ogolnie przyczyn moze byc wiele, padniecie uszczelki, padniecie zakretki chlodnicy i troche innych powazniejszych, jak ta z pierwszego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odczepił ci się węrzyk przy korku to prawdopodobnie nie miałeś na nim zaciągniętej opaski, i w momencie wzrostu ciśnienia w układzie wężyk po prostu wystrzelił. Tak więc musisz uzupełnić poziom płynu chłodnicowego, ale nie robi się tego zwykłą woda tylko mieszanką wody destylowanej z płynem chłodnicowym (najlepiej motocyklowy). Jeżeli ubytek płynu jest nie wielki to możesz dolać samej wody. Do tego zabezpiecz wężyki opaskami (najlepiej sprawdź wszystkie). Jeżeli masz serwisówke to przeczytaj w niej jak to zrobić na pewno tam jest napisane o wymianie płynu i itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W KTM takie gotowanie się to raczej standardowe zjawisko, szczególnie przy dużej wilgotności powietrza, no i temperaturze.

Są dwa sposoby, aby zmniejszyć ryzyko. Po pierwsze zalanie płynem o jak najmnocniejszym stężeniu, co podnosi temperaturę jego wrzenia. To, co powinieneś teraz zrobić, to koniecznie zalać motocykl pod korek dobrym, stężonym płynem chlodniczym, odpalić silnik aby popracowała pompa i dolać kolejny raz jeśli ubędzie w chłodnicy.

Po drugie założenie wentylatora (koszt ok 400-500 zł). W tym przypadku musisz jednak liczyć się z upierdliwym rozładowywaniem się akumulatora, gdyż latem wentylator pracuje praktycznie non stop na postojach, co skutecznie wyładowuje i tak małą baterię. Patentem na to jest obejście automatycznego włączania się wentylatora (czujnik podpina się od spodniej części chłodnicy) i zamontowanie przełącznika "na krótko", zwykle na kierownicy. Pozwala to włączać i wyłączać wentylator aby nie pracował zbyt długo.

Trzeci sposób, to kombinacja przy termostacie, mam tak zrobione u siebie, ale to wyższa szkoła jazdy i dość trudno mi ją opisać...

Pamiętaj także zawsze, że jeśli w terenie zagotuje Ci się moto, musisz chwilę odczekać aż ciśnienie przestanie uchodzić przez zawór bezpieczeństwa w korku chłodnicy i koniecznie przepędzić motocykl w miarę spokojnym tempem po otwartej przestrzeni, aby go szybko schłodzić. Potem oczywiście uzupełnianie płynu. Jeśli w terenie nie będziesz miał z sobą płynu, a nie będziesz miał, bo kto wozi w ssaku płynb chłodniczy, wlewasz do niej co popadnie, najlepiej wodę, ale na powerade i innych isostarach też jedzie. Po powrocie na chawirę zmieniasz cały układ na nowy płyn i jeśli istnieje taka potrzeba, odpowietrzasz silnik (śrubka od strony czołowej cylindra).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobie tak. tylko jakim płynem zalać jaki najlepszy ?

 

KTM zaleca motorexa.poszukaj na necie a jesli jestes z Tomaszowa Mazowieckiego to masz niedaleko serwis SANCHEZ. jak chcesz moge dac nr tel to sobie zamowisz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze plyn jak plyn , kup dobry koncentrat w motoryzacyjnym i bedzie ok.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncentrat ma mniej wody , a co za ty idzie ciezej go zagotowac , te gotowe plyny to koncentrat zmieszany z woda i rozlany do banki.

 

Amam jeszcze pytanko , czy exc gotuje sie tylko przy ostrej jezdzie i KATowaniu, czy przy normalnej jezdzie powiedzmy po lesie/lace/polu rowniez lubi sie gotowac ?

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...