Skocz do zawartości

Shimma WOW!


pit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do użytkowników ZX636R 2005

Przy prędkości nieco powyżej 100km/h na kiepskiej nawierzchni dostaję momentami niezłą shimmę.

Upside down ustawiony na średnio zdaje się że fabrycznie. Do tej pory słyszałem, że w tych maszynkach fabryczne ustawienia są za miękkie, a tu twardo??? Chyba ze to wina gęstszego oleju o tej porze roku?

Na jakich ustawieniach jeździcie?

Moto Psycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły piszecie! Ja mam fabryczne ustawienia, 9 tys km nawinięte i żadnej shimmy nie złapałem jeszcze. Amor by się przydał, wiadomo jak w każdym sporcie. A z 'hondą' te gadanie, że taka zajebista jest to już mi się nie dobrze robi....

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdoły piszecie! Ja mam fabryczne ustawienia, 9 tys km nawinięte i żadnej shimmy nie złapałem jeszcze. Amor by się przydał, wiadomo jak w każdym sporcie. A z 'hondą' te gadanie, że taka zajebista jest to już mi się nie dobrze robi....

 

+1

Wiadomo że z amorem to inne życie ale jeśli jest jak piszesz pit to znaczy że coś jest nie halo ale nie z tym modelem a z danym egzemplarzem.

Przyczyn może być wiele i przez net mozna tylko gdybać- opona do wymiany? rozregulowane albo rozpierdzielone przednie zawieszenie? luzy na główce ramy? krzywa felga? itd itp

Edytowane przez Spidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym sprzęcie shimma może się zdarzyć przy splocie niesprzyjających okoliczności, ale jeżeli sytuacja stale się powtarza i w różnych miejscach to faktycznie może być to kwestia wadliwego egzemplarza. Zacząłbym od opony (ciśnienie, wyważenie, a jak to nie pomoże to wymiana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego przecież mówi się ze hądy są nudne, a kawy sponiewierają właściciela (dosłownie) ;]

 

:eek: mam nadzieję, że to specjalnie :eek: te "hądy i dla tego"

 

a wracając do tematu to może moto jest po lekkim szlifie lub dzwonku który uszkodził przednie zawieszenie. na forum można tylko gdybać, bo nie posądzałbym każdej kawy o taką przypadłość.

Edytowane przez dwapro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...