Skocz do zawartości

Zmiana Biegów na Zakrętach...


Migus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może było tak, że dokręcił 2-ke wysoko i odpuszczając gaz żeby wrzucić 3-ke przyblokowało na moment tył?

 

Opis jest tak oszczędny, że ciężko stwierdzić co i jak się stało. Jakie moto ma opony? Jaki asfalt był na zakręcie? Jaka była pogoda? Na jakich obrotach wchodził kolega w zakręt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he, Konrad to zmienia biegi i przed i w trakcie i zą zakrętem. Ale to jest Gość Panowie co z motóra w sezonie nie zsiada. Mówię bo wiem. Ale jak mnie uczył jeździć to nic o zmianie biegów w zakręcie nie mówił. I słusznie bo to wyższa sportowa szkoła jazdy a ja tylko rekraacyjnie się bujam. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kolega migus zapytał ...

Najlepiej nie zmieniać na winklu tylko przed nim i tak robie ale czasem trzeba co wtedy ..... ?

... po czym dostał trzydzieści kilka odpowiedzi nt.:

-źle robisz że zmieniasz bieg

-ja robię lepiej bo się lepiej znam

-trzeba dużo ćwiczyć i być super motocyklistą

 

... gdzie odpowiedzi na zadane pytanie ?

Przypomina to dowcip: ilu potrzeba uczestników forum by zmienić żarówkę ... heh

Edytowane przez kriss.g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-szybko

-płynnie

-z międzygazem

:icon_razz:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem zdjecia Konrada z toru w Poznaniu, gdzie z tego co mi wiadomo, wykrecal stara africa twin czasy w okolicach 2 minut. Ja jestem sklonny wierzyc w to co mowi bo pokrywa sie z technika jazdy kierowcow moto gp, ktora mam okazje ogladac w telewizji :bigrazz: A wiekszosc osob ktora krytykuje i poddaje w watpliwosc sens tego, co napisal Konrad jezdzi czopkami i cruiserami. Wybaczcie smialosc ale musze spytac, jakie macie doswiadczenie w jezdzie po torze? :icon_twisted:

Edytowane przez PeKaWu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh torów ci u nas dostatek :biggrin: :banghead: :biggrin: :banghead:

Że co... za mało? ;)

 

Dla przykładu - jedną z prostych Toru Warszawskiego (to chyba ten "Południowo-Zachodni") mam za oknem w domu. Obok budynku, w którym pracuję przebiega zaś fragment "Toru Mokotowskiego" ;)

Słyszałem, że nie są one najbezpieczniejsze, bo często nimi ludzie do roboty (albo na zakupy) jeżdżą, ale i tak da radę osiągać prędkości jak w Poznaniu... ;)

Poza tym - wszystkie te tory mają zmyślną infrastrukturę - zależnie od potrzeb w jednej chwili stają się miejscówkami do stuntu czy wyścigów na 'ćwierćmili'. Standardem też są atrakcje dla miłośników cross/enduro/4x4 ;)

Wszystkie kategorie pojazdów (no - może quadów jakoś nie widać) - co kto lubi.

Jedni się dopiero uczą (np. kilka razy dziennie słyszę jak ktoś ćwiczy hamowanie awaryjne), a inni już wszystko 'umią' - to zwykle przed nimi te świeżaki panicznie sprawdzają działanie systemów hamulcowych - ABS, Asystenta Hamowania, czy wszelkich układów kontroli trakcji.

 

Przy tego typu nowoczesnych torach (których wcale nie brakuje w naszym kraju), Tor Poznań wydaje się jakiś taki nudny...

 

 

EDIT: Przejeżdżająca karetka uświadomiła mi właśnie, że zaplecze medyczne też jest świetne - tory są tak zaprojektowane, że w pobliżu każdego z nich jest szpital gotowy do:

a). udzielenia niezbędnęj pomocy

b). odesłania do innego pobliskiego szpitala mającego mniesze problemy z NFZtem

Edytowane przez Miras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...