Skocz do zawartości

Niewyważone koło!


Domieniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, otóż dziś zmieniłem oponę w przednim kole, niestety jednak nie zostało ono wyważone, ponieważ w mojej miejscowości nie ma żadnego wulkanizatora, który miałby odpowiedni sprzęt do tego. Jak myślicie, czy bardzo będę odczuwał jakieś drgania, szarpania kierownicą.... jeżeli takie koło założę i będę na nim jeździł???

Tak to jest jak się mieszka w małej miejscowości, takie sytuacje sprawiają, że bardzo mnie wkur....a to 'zadupie'! :evil:

Motorynka - Komar 50 - Jawa TS 350 x2 - Mz Etz 251e - Kawasaki zx6r 636

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orłosia nie wypier*olisz. Łożyska będą dostawać po dupie, tyle z tego.

Wyważyć koło możesz nawet sam. Zapinasz do imadła piastę koła, nakładasz koło i kręcisz, sprawdzasz, przyklejasz ołów. Koniec.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moze nie.

Kolo mozna bez problemu wywazyc wlasnorecznie, a wkazdym razie sprawdzic jego wywazenie ( tzn wywazone czy nie ). Problemem raczej byloby zdobycie odwaznikow.

Unosisz moto tak zeby kolo bylo w gorze i krecisz po czym po jego zatrzymaniu stawiasz znak na rancie obreczy i jakims korespondujacym punkcie na podlodze czy przednim widelcu moto, po czym krecisz drugi raz i sprawdzasz cczy znowu zatrzyma sie w tym samym miejscu. Jezeli nie to jest wywazone, jezeli tak to trzeba zalozyc ciezarek po przeciwnej stronie punktu zeby doprowadzic do sytuacji, gdzy kolo nigdy nie zatrzyma sie w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywazanie samemu jest bardzo czasochlonne no i trzeba miec ciut doswiadczenia.tak ze zakladaj kolo i w najblizsza przejazdzke wybierz sie do warsztatu specjalistycznego :cool:

.... I upewnij się, że mechanik ma koniecznie doktorat :icon_mrgreen:

 

Domieniek, mieszkasz w głębokiej puszczy? 100km do mechanika, to kaaawał drogi.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...