Skocz do zawartości

Mozliwe jest ze akumulator sie poprostu posuł ?


R.Y.B.A
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

MOze i pytanie głupie, ale....

 

Aku moze nie trzymac pradu, szybko sie rozładowywac, normalna sprawa. Ale nie spotkałem sie jeszcze z przypadkiem zeby nie dalo sie wwogole ładowac a on sam nie dawał najmniejszych oznak zycia . Dodam ze wczesniej trzymał wyjatkowo dobrze . Co sie mogło stac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oberwana cela?

Kiedyś tez miałem taki problem ze aku umarło ni stąd ni zowąd ale nie wnikałem dlaczego.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jezeli akumulator jest zupelnie rozladowany to nie naladujesz go nowoczesnymi ladowarkami, ktore potrzebuja impuls napiecia z akumulatora aby rozpoczac prace. Tak wiec to moze byc przyczyna Twojego problemu, rozwiazaniem jest podlaczyc go pod stary typ prostownika, badz dac impuls na akumulator podlaczony do ladowarki poprzez kable rozruchowe z innego akumulatora.

ta teoria dotyczy oczywiscie sytuacji, w ktorej akumulator nie laduje sie po podlaczeniu do ladowarki, Ty przedstawiles problem dwuznacznie ale odpowiedzi masz 2, Qurim opisal przypadek gdy sie laduje a sie nie naladuje tu masz opcje, ze sie nie naladuje poniewaz nie ma procesu ladowania.

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bateria jest "kaput" w tym przypadku. :biggrin: Chyba że to jakaś inna przyczyna. Czy Twoje aku miało ostatnio jakiś wstrząs/uderzenie? Może zamarzło w garażu i pękło coś w środku?

 

Ostatnio kupowałem nowe aku do HD bo poprzednie (niecały rok) wyschło i zamarzło w garażu. Co ciekawe akumulator Akmet 6V w SHL nie zamarzł a był też w moto w tym samym garażu i też od lutego zeszłego roku stał a śmiga jak trzeba cały czas. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie kiedyś się po prostu płytki ołowiane w środku pokruszyły i to też był koniec, brak ładowania i w ogóle....

jak qurim pisze: ja bym kupił po prostu nowy, koszt chyba niewielki a szkoda czasu na babranie ze starym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatory już tak mają, że umierają po cichu i niepostrzeżenie. Mogło się tak zdarzyć od zimna, choć niekoniecznie. Czasami robi się przerwa na ogniwie tak z niczego. Ciesz się że teraz, a nie gdzieś na końcu świata w niedziele o 17.00 :biggrin:

Tchórze zostali w domu, słabi zginęli po drodze, przetrwali emzeciarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...