Skocz do zawartości

Yz 426 f nie chce palić na zimnym silniku


l.e.s.t.e.r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

 

mam problem od jakiegoś czasu z yamaszką , mianowicie nie chce gadac jak postoji kilka dni. Obecnie stoji w serwisie - robione były regulacje zaworów i niby moto im odpaliło , dziaj jak po niego pojechałem no to niestety historia się powtrzyła za trzydziestym razem zapalił dopiero - ma ktoś jakieś sugestie ??

Jak motur ciepły to pali od kopa, mam jeszcze wrażenie że przy gwałtownym odkręceniu gazu jakby go przylewało i dopiero po chwili daje czadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

mam problem od jakiegoś czasu z yamaszką , mianowicie nie chce gadac jak postoji kilka dni.

......

Jak motur ciepły to pali od kopa, mam jeszcze wrażenie że przy gwałtownym odkręceniu gazu jakby go przylewało i dopiero po chwili daje czadu.

Oba te zjawiska prowadzą do wniosku że mieszanka jest zbyt uboga, co objawia się utrudnionym rozruchem przy niższych temperaturach zewnętrznych jak i przydławieniem moto przy gwałtownym odkręceniu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy oczywiście, że jesteś już doświadczonym użytkownikiem tego gada i znasz jego kaprysy :) Jak odpali i trzymasz go na połowie obrotów to chodzi równo ? Czy przerywa/strzela.

 

no mam go już trzeci sezon, jak robię tak jak pisałeś to chodzi równo - jak puszcze gaz to strzela ale to chyba raczej normalne

 

świeca jest nowa !

 

co do rozrządu i tłoka to robione w max 15 moto godzin temu - w tym samym serwisie co teraz grzebią

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacer a ile tam tych świec siedzi?

 

A gaźnik, l.e.s.t.e.r, kiedy był czyszczony? Wolne obroty trzyma?

Pzdr

 

 

mówią że na wolnych chodzi niezbyt równo chociaż jak dla mnie to na chodziła tak cały czas - gaźnika nikt nie dotykał odkąd mam ten sprzęt bo mówili że nie ma potrzeby

 

Kacer a ile tam tych świec siedzi?

 

 

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze ten gaznik porzadnie umyc na myjce - wyglada jakby osady z paliwa z lekka zmniejszyly srednice przewodow i zarowno ssanie jak uklad przejscia nie za bardzo ci dziala.

 

tak właśnie im jutro poradzę, chyba że chłopaki sami na to wpadną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

426 co prawda jest awaryjna i ma sporo mankamentów, ale tak jak 450 powinna chodzić równo na biegu jałowym. Wszelkie wariacje i dziwne zachowania są efektem źle dobranego AFR. Nie rozumiem czemu serwis nie wrzucił chociażby świecy Gunsona i nie zbadał AFR biegu jałowego :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

426 co prawda jest awaryjna i ma sporo mankamentów, ale tak jak 450 powinna chodzić równo na biegu jałowym. Wszelkie wariacje i dziwne zachowania są efektem źle dobranego AFR. Nie rozumiem czemu serwis nie wrzucił chociażby świecy Gunsona i nie zbadał AFR biegu jałowego :icon_rolleyes:

 

możę to taki serrwis :) o lepszy w pobliżu raczej ciężko

 

pierwsze słyszę żę 426 to awaryjny sprzęt, raczej większość go chwali za stosunkowo małą kapryśność

 

Radze ten gaznik porzadnie umyc na myjce - wyglada jakby osady z paliwa z lekka zmniejszyly srednice przewodow i zarowno ssanie jak uklad przejscia nie za bardzo ci dziala.

 

 

no i tu leżała przyczyna - motur pali od strzała i jakby mu z 10 kuni przybyło :)

 

dzięki za rady !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...