Skocz do zawartości

Simson sr 1 za 1500 pln dużo???


OldKrakMoto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam możliwość kupienia simsona sr 1 z 1956r. w + dobrym stanie, oryginalny lakier, osprzęt, na chodzie, i z kwitami za 1500 zł (do potargowania się). Biję się z myślami czy warto. Siedzę w simsonach, i z jednej strony zdaję sobie sprawę, że sr 1 to rzadkość - jeszcze w takim stanie, z drugiej strony nie wiem czy warto wysypać się z 1.5 k za pierdzipęda. Nie mam możliwości zrobienia zdjęć, więc musi wystarczyć lakoniczny opis. Proszę o rady, za które z góry dzięki. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę na boku to się nie zastanawiaj. To lepsza inwestycja niż na lokacie 9%. Jeśli kiedys bieda nie daj Boze przyciśnie to możesz opylić. Za tą kasę zawsze się ktoś znajdzie. Oczywiście to jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee, simsonek to nie porzadna maszyna, za 2 tyski kupisz duzego porzadnego zabytka, a simek to musioałby byc za ta sume pierwsza liga a zpapieru i dokumentami od pierwszego własciciela. na bajzlu we Wrocku widziałem co prawda sr2 w stanie 5- za 500,- do negocjacji i nie znalazł chetego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myslisz sie jak jest odrestaurowany to nie jest wart tej ceny, nawet jej połowy, musi byc 100% orginalna farba! Pojazd odrestaurowany jest chyba dopiero na 3 albo 4 miejscu na drabinie wartosci zabytku, i na dobra sprawe restauracja zaniża jego wartosc, odnowienie ma sens tylko wtedy gdy wyciagamy pojazd ze złomu i wygląda fatalnie i nie ma juz co ratowac. W polsce dalej wszyscy mysla ze po zdrapaniu tej farby co jest i pomalowaniu pojazd nabiera wartosci, a jest wręcz przeciwnie, fabryczna farba jest w cenie nawet kiepska, a nie nowa akrylowa:)Bez przesady, mysle ze nie warto sobie zawracac głowy tym simsonem, za ta cene kupisz avo simsona do roboty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie granat ma rację po dłuższym zastanowieniu bo sam za kwotę jaką koleś ci śpiewa kupiłem awoka. Tyle że kwestia jest taka, że mój motór jest bez papierów i kombinowany. Jeśli ta sr1 jest w dobrym stanie to w dalszym ciagu potargowałbym sie z kolesiem, tym bardziej ze siedzisz w Simsonach a kultowej jedynki jeszcze nie masz. Szkoda ze nie zrobiłem zrzutu aukcji ale pamietam jedną sr1 na alle jakis rok temu. Był zdezelowany i bez papiera i zbliżył sie do kwoty 2 tysi. Bardzo dużo ludzi brało udział w licytacji. w ogóle jedynki baaaardzo rzadko sie u nas pojawiają. Ja, sledzac alle codziennie pamietam moze 4 sztuki w przeciagu 3 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granat - ciągle piszesz, że 'papier' nie jest problemem, brzmi to tak, jakby można go było dostać za darmo i bez żadnego problemu(nerwów, kombinacji, czasu) - jeśli tak nie jest to (już) istniejący też ma konkretną wartość, którą można przeliczyć na złotówki.

 

pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze papier juz nie jest problemem?

 

 

A wiesz ile jest pieprzenia się, jesli nie masz ciągłosci umów, bądź zadnej umowy (w szczególności) i dowodu rejestracyjnego?

Pytanie retoryczne, bo wiesz. Policz czas, paliwo, nerwy. Czasem warto dac pare stówek wiecej i miecz papiery bez latania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz licze, jade 300 metrow do rzeczoznawcy(moge isc pieszo) place 400(ale moge zamówic ekspertyze taniej 250zł) odbieram podbita przez konserwatora zabytków ekspertyze potwierdzajaca ze pojazd podlega pod zabytek, jade rejestrowac do urzedu składajac oswiadczenie ze nie mam dokumentów. Koszty liczac najtaniej, benzyna-0zł, koszt bieglego 250zl, koszt papieru 1x A4 pare groszy, czas ok, 30min. Jestescie swiadomi ze zmieniła sie ustawa o rejestracji zabytków czy jeszcze to do was nie dotarło? A pojazd z dokumentami jest srednio o 500zł lub wiecej drozszy niz bez kwitów :icon_razz: :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...