Skocz do zawartości

Ducati Monster 800s i.e. problem z odpaleniem


Thorn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. W moje ręce wpadł wymieniony wyżej motocykl, niestety jest po wypadku i nie da się go nawet odpalić. Pytanie, czy aby odpalić monstera 800 z 2003 roku potrzeba sprawnych liczników, bo te które mam niestety uległy zniszczeniu (pozrywane ścieżki, brak elementów)? Na dzień dzisiejszy po przekręceniu kluczyka pompa podaje paliwo, ale nie ma żadnej reakcji na przycisk rozrusznika, jeżeli natomiast na krótko się da prąd z aku na rozrusznik to iskry i tak nie ma. Jak to jest w waszych monsterach z imo? Czy liczniki stanowią część obwodu? - niestety nie mam schematu więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to prawda immobiliser moze byc przyczyna problemu ale...

w moim przypadku z monsterem powypadkowym sprawa wygladala tak, ze nie reagowal na przycisk startera, na krotko podlaczany pod rozrusznik nawet przy przekreconym kluczyku krecil ale nie dawal iskry... Przyczyna okazala sie bardzo blacha, motocykl stal na podporce tylnej a przy tym otwarta byla stopka boczna i to bylo przyczyna u mnie... po zlozeniu odpalil bezproblemowo. W moim poscie nie zaznaczam, ze to jest przyczyna a daje obraz tego, ze w motocyklu jest wiele przyczyn unieruchomienia sielnika zwlaszcza powypadkowego...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to prawda immobiliser moze byc przyczyna problemu ale...

w moim przypadku z monsterem powypadkowym sprawa wygladala tak, ze nie reagowal na przycisk startera, na krotko podlaczany pod rozrusznik nawet przy przekreconym kluczyku krecil ale nie dawal iskry... Przyczyna okazala sie bardzo blacha, motocykl stal na podporce tylnej a przy tym otwarta byla stopka boczna i to bylo przyczyna u mnie... po zlozeniu odpalil bezproblemowo. W moim poscie nie zaznaczam, ze to jest przyczyna a daje obraz tego, ze w motocyklu jest wiele przyczyn unieruchomienia sielnika zwlaszcza powypadkowego...

pozdrawiam

brałem to też pod uwagę, ale czy potraficie mi jednoznacznie odpowiedzieć ,że jeśli odłączymy liczniki to czy jest iskra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nasi dukatisti z tematu o Dukatach, nic ci ni podpowiedzieli ?

no temat został automatycznie przeniesiony tu, więc poczekamy

 

jeszcze jedno, czy jak zakupie nowe liczniki, które niby stanowią część imo, to czy nie potrzebne będzie ponowne zaprogramowanie całego układu przy pomocy klucza matki? A jeśli takowego nie posiadam to co wtedy? Pomóżcie bo nie wiem, co dalej robić. Na ebay.it są liczniki o połowę tańsze niż u dealera w Polsce więc byłoby warto.

Edytowane przez Thorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no temat został automatycznie przeniesiony tu, więc poczekamy

 

jeszcze jedno, czy jak zakupie nowe liczniki, które niby stanowią część imo, to czy nie potrzebne będzie ponowne zaprogramowanie całego układu przy pomocy klucza matki? A jeśli takowego nie posiadam to co wtedy? Pomóżcie bo nie wiem, co dalej robić. Na ebay.it są liczniki o połowę tańsze niż u dealera w Polsce więc byłoby warto.

 

 

Zdaje się że musisz zakupić komplet: liczniki , stacyjkę z czerwonym kluczykiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie odpalisz monsterka bez sprawnych zegarow. Zakup nowych wiaze sie z zakupem kluczyka matki i kompletu normalnych kluczykow (surowek) Poniewaz nie rozpoczniesz procedury kodowania bez matki a nie zakonczysz bez kompletu. Nie pamietam czy zegary monsterowe pamietaja komputer ale w innych dukach niestety uzywane zegary nie zdaja egzaminu (musza byc dziewice bo zapamietuja komputer z ktorym wspolpracuja)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie odpalisz monsterka bez sprawnych zegarow. Zakup nowych wiaze sie z zakupem kluczyka matki i kompletu normalnych kluczykow (surowek) Poniewaz nie rozpoczniesz procedury kodowania bez matki a nie zakonczysz bez kompletu. Nie pamietam czy zegary monsterowe pamietaja komputer ale w innych dukach niestety uzywane zegary nie zdaja egzaminu (musza byc dziewice bo zapamietuja komputer z ktorym wspolpracuja)

Pozdrawiam

 

o widzisz dokładnie o to mi teraz chodzi, właśnie się nad tym zastanawiam, nie potrafiłbyś sobie jednak przypomnieć lub kogoś dopytać jak to jest z tymi zegarami z monstera tak żeby mieć pewność na 100%?:-) moje źródła informacji właśnie kończą się na tym etapie i nikt ze znajomych mechaników nie potrafi mi na to jednoznacznie odpowiedzieć.

 

pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ducati to nie auto i zaden elektryk od puszek nic nie zdziala.

 

Wracajac do tematu, to na 100% zegary zapamietuja komputer. Masz 3 warianty wyjscia z tej sytuacji:

1. Kupic nowe zegary (dziewice)

2. Kupic uzywane zegary i uzywany komputer od kompletu

3. Jezeli masz komputer Ducati Performance to wspolpracuje on z dowolnymi zegarami (nowe jak i uzywane)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo kiedyś widziałem ałkcje jakiejś firmy która naprawia komputery do całej grupy na sterownikach Magneti Marelli ,na zdjęciach były identyczne z wyglondu centralki silnika jakie stosowane są od kilku lat w motocyklach Ducati,poszukaj może ich znajdziesz może ci coś pomogą.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...