Skocz do zawartości

Google na okulary


Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie to chcialbym sie dowiedziec czy naprawde takie google nie paruja,pomagaja w tym zeby same okulary nie parowaly-czy to nie jest poprostu jakis bajer reklamowy! Mam nadzieje ze ktos mial z takimy googlami do czynienia !

 

Konkretnie chodzi mi o tą aukcje

 

http://www.allegro.pl/item521064791_gogle_...duro_cross.html

 

Pozdrawiam!

 

PS:czytalem mniej wiecej forum o googlach i o tym temacie sie nie spotkalem! Jak cos to krzyczec i wysylac linki..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mocnych żeby okulary nie zaparowały jeżeli same nie są czymś posmarowane a i to tylko do pewnego stopnia pomaga. Najlepszym zabezpieczeniem przed parowaniem okularów są szkła kontaktowe. Ja się przestawiłem z okularów na szkła i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniłem okulary na soczewki - zniknęło parowanie, brudzenie się szkieł, krzywe oprawki itp. Wbrew pozorom - mi wychodzi o wiele taniej - 470 za 12 par soczewek PureVision*, a w ciągu roku potrafiłem zniszczyć 2 pary okularów, czyli okulary na rok to ponad 1000 zł, a soczewki 470. Komfort zwykłego użytkowania jest o wiele większy, co dopiero przy użytkowaniu kasku.

 

* na dzień i na noc - nie lubią dymu tytoniowego i nie spania przez kilka nocy pod rząd, ale bez przesady, poza tym są świetne - prze miesiąc ich nie zdejmuję, co sprawia, że pamiętam o wadzie wzroku tylko 12 razy przez rok.

 

Google to popularna wyszukiwarka ;)

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam scotta otg i rzadko kiedy parują, zazwyczaj przy dłuuuugim wyciąganiu moto z błota czy innej przeszkody ale to wystarczy przejechać i para znika.

na moto mam drugą parę z mniejszymi szkłami, już 5 lata męczę oprawki i się nie rozpadły :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma probelmu z parującymi goglami i okularami, pod warunkiem, że gogle zdemuje sie z oczu gdy sie zatrzymujemy. Nie ma sensu wyciagac moto z błota w zalożonych goglach bo nie sa wtedy do niczego potrzebne. Zakładam gogle tuż przed ponownym ruszeniem po uruchomieniu silnika. Jeżeli wtedy na chwilkę zaparują to wszystkie gogle w po chwili jazdy odparowują.

35 lat w okularach i 10 w goglach.

PS. Używam najtańszych narciarskich gogli, które nie przeszkadzają mi w założeniu okularów (UVEX speed 501) na wysprzedażach w makretach po 30-50 PLN do żółtego koloru można się przyzwyczaić

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rockymountainatv.com/images/orp...9xi_tur_blk.jpg

 

 

jest to model na skuter śnieżny, podwójna szybka, dodatkowe wloty powietrza u góry, oraz nasadka ochronna na nos, dodatkowo grubsza pianka tak, żeby gogle przylegały lepiej do twarzy.

 

na razie nie testowałem w kasku, bo w starym NOLANie się nie mieszczą, a nowy przyjdzie dopiero za 3tyg z USA,

ale na snowbordzie się spisały dobrze.

 

Jeśli jest zimno, a zatrzymujesz się i nie ściągasz gogli to raczej zaparują nawet jak są z podwójną szybką, ponieważ nie ma cyrkulacji powietrza, a w kasku kumuluje się ciepłe powietrze.

Wystarczy kawałek przejechać i jest okey. Nie radze wycierać zaparowanej szybki wewnątrz gogli bo ją zniszczymy.

Edytowane przez Wazzabii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to chcialbym sie dowiedziec czy naprawde takie google nie paruja,pomagaja w tym zeby same okulary nie parowaly-czy to nie jest poprostu jakis bajer reklamowy! Mam nadzieje ze ktos mial z takimy googlami do czynienia !

 

Wg mnie bajer reklamowy. Testowaliśmy z kumplem kilka podobnych wynalazków (scott i progrip) i powiem tak że takie gogle (OTG) to wygoda jeśli chodzi zmieszczenie oprawek ale jeśli chodzi o nieparowanie to nie ma cudów. Jak nie ma przepływu powietrza (czyli na postoju) to parowanie masz murowane w każdych goglach nieważne czy nosisz okulary czy nie. Różnice mogą być w czasie po jakim zaparują a to zależy od tego czy mają podwójną czy pojedynczą szybkę (różnica znikoma), od wilgotności powietrza i od tego jak bardzo się "zgrzałeś". Dobra zasada - zatrzymujesz się - ściągasz gogle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj w swoim życiu zajechałem kilka gogli tanich drogich i powiem ci ze wszystkie po kilku wypadach parowały niektóre podczas pierwszego wyjazdu!!!nie ma co wydawać dużo kasy na gogle kup sobie najtańsze do tego kilka szybek na zapas i problem z głowy ja kupuję najtańsze pro gripy są bardzo dobre kosztują nie całą 100 szybka 30 zrywki 20 najlepiej wejdz na stronkę olek motocykle maja duży wybór fajną sprawą sa zrywki polecam!!!

:crossy: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...