Skocz do zawartości

zawory regularcja klx 250


cudak017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie znam zupełnie tego motocykla ale na zębatkach wałków powinieneś mieć znaki - nacięcia powinny one być skierowane ku sobie kiedy tłok znajduje się w GMP.

Jak powiedziałem nie widziałem tego konkretnego rozrządu wiec jeśli się mylę to przepraszam...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawiales rozrzad? Na magnecie bedziesz mial znak T albo inny, mierzysz luz i jak nie pasuja to szlifujesz, mieszasz albo kupujesz plytki i w taki sposob regulujesz. A czemu sie w ogole pytasz o to jesli masz serwisowke?

Edytowane przez pikus91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co masz napisane w temacie? ustawienie zaworow czyli odbebralem to jako regulacja luzow zaworowych, Jesli chodzi o ustawienie rozrzadu to tez masz to w serwisowce, w klxie nie mialem okazji zmieniac rozrzadu to Ci nie powiem. Ale ja wszystko biore z serwisowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce a nie chcem to jest raz :)

 

Dwa, miałem KLR i robiłem wg serwisówki to było cacy lala. Mogę Ci powiedzieć jak to wyglądało ale jak w KLX wydumali inaczej to może Ci tłok strzelić w zawory.

 

No więc tak, gdy patrzysz na koła zębate to są na nich dwie kropki, na lewym kole zębatym powinna być równiutko w poziomie z krawędzią obudowy po lewej stronie koła zębatego, a na prawym kole zębatym odchylona o 3 stopnie do góry i po prawej stronie koła zębatego (3 stopnie to jest przesunięcie o jeden ząbek łańcucha). Przeczytaj to ze trzy razy i na pewno zrozumiesz o co mi chodzi. ALE UPRZEDZAM ! Jeśli w tym modelu jest inaczej niż w KLR to rozwalisz cały silnik ! Robisz na własną odpowiedzialność !

 

Pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w klx 650 , kreski na kolach zebatych byly ustawione tak: prawe kolo do kreska rowno do prawej strony plaszczyzny glowicy , lewe kolo kreska po lewej stronie na rowno z lewa czescia plaszczyzny glowicy. Czyli patrzac na glowice wygladalo to tak _ _

TO BYLA 650 - jak ma 250 tego nie wiem.

 

skoro masz manual to poco pytasz ? a jak nie masz pojecia, co od czego to daj komus do zrobienia bo pozegnasz glowice.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie wiem co do czego ;] A walki rozrzadu mniej wiecej wiem jak byly ustawione prawy popychac wybrzuszenie bylo z prawej strony w poziomie a lewy z lewej strony tez w poziomie ale chcialem sie dowiedziec jak to sie prawidlowo ustawia zeby byc pewnym ze bedzie dobrze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie wiem co do czego ;] A walki rozrzadu mniej wiecej wiem jak byly ustawione prawy popychac wybrzuszenie bylo z prawej strony w poziomie a lewy z lewej strony tez w poziomie ale chcialem sie dowiedziec jak to sie prawidlowo ustawia zeby byc pewnym ze bedzie dobrze ;]

 

To wybrzuszenie to się nazywa Krzywka wałku rozrządu :P I nie ustawiaj tak bo łatwo się pomylić, kropka nabita na koło zębate zawsze będzie dobrze i wyraźnie widoczna i nie będzie czegoś na zasadzie "no to CHYBA już siedzi jak trzeba". Przesuniesz sobie faze rozrządu i będziesz płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz tam bezsposrednio z walkow, czy za pomoca dzwigienek sterowanie zaworami ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na kazdej z 2 zerbatek przy kazdej dziurce na srube jest in albo ex, na walek od wydechu na ktora dziure mam wkrecic srube ??

 

 

 

Wiece 1 rozbieralem silnik 4t i wogle zapomnialem o tym szczegule

Edytowane przez cudak017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...