Skocz do zawartości

"MoToPoDrÓżE małe i duuuże..."


PrzemekB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długo szukałem i w końcu znalazłem film, który zawsze mi się podobał. Super jakość, montaż i widoczki :buttrock: Jest to wyprawa z 2006 roku 5 ludków z Hiszpanii do Szwajcarii. Można dużo zobaczyć i wyłapać coś dla siebie. Polecam

 

Suiza En Moto 2006 - część 1

Suiza En Moto 2006 - część 2

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że zdecydowałeś się to znowu wrzucić! Wspaniały montaż, a wyprawy jak zawsze super i inspirujące!

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek... duże uznanie. I za podróże, i za filmy. Zaczynam się dopiero bawić w turystyke motyocyklową i są dla mnie niezłą inspiracją, i źródłem informacji. Dzięki!! :notworthy:

Jak byś jeszcze mógł napisać jaką kamerą filmujecie i co byś ewentualnie polecał na takie wyjazdy jak Twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek... duże uznanie. I za podróże, i za filmy. Zaczynam się dopiero bawić w turystyke motyocyklową i są dla mnie niezłą inspiracją, i źródłem informacji. Dzięki!! :notworthy:

Cieszę się bo temat ma na celu pomoc w zaplanowaniu podróży. Wiele osób nie jeździ za granicę na moto bo "boi się" nieznanego. Jak znajdziesz jakieś filmy w necie to dorzucaj linki. :buttrock:

Jak byś jeszcze mógł napisać jaką kamerą filmujecie i co byś ewentualnie polecał na takie wyjazdy jak Twoje.

No właśnie- to czego mi brakuje to dobra kamera... . Mam jedną z pierwszych kamer z serii Handycam na zwykłe analogowe kasety 8mm. Waży sporo i wcale nie jest mała, patrząc na dzisiejsze kamery. Mam ją od 96r :cool: i służy po dziś więc Sony to chyba dobry wybór ;) Jej największą wadą jest słaba jakość nagrywanego materiału, która dodatkowo się pogarsza przy zgrywaniu na komputer i dalszemu konwertowaniu. Nie wspomnę o braku wyświetlacza LCD i czarno-białym wizjerze... Podsumowując - padlina.

Moim marzeniem jest TA KAMERA ale schodząc na ziemię po drodze może kupiłbym choćby TĄ MINIATURKĘ która lepiej nadaje się na zabranie ze sobą w podróż motocyklową.

Atuty to 3 przetworniki, dysk twardy, dobry obiektyw, stabilizacja, gorąca stopka, wyświetlacz LCD (tyle, że teraz to już standard :biggrin: )

 

Poza tym na podróż nadaje się wszystko co ma kompaktowe rozmiary i pozwoli Ci utrwalić to co przeżyjesz podczas niej. Nawet taka słabej jakości pamiątka jak nasza przynosi dużo radości w zimowe wieczory. Lepszy rydz niż nic.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctic Clutch - Wyprawa pod koło podbiegunowe północne kolesia z Kanady. Ponad 80 minut, które łyknąłem jednym tchem. Krajobrazy Kanady i Alaski są niesamowite. Dzika przyroda, zwierzęta i ... brak ludzi :icon_eek: Bardzo fajnie skręcony film z którego można dużo się dowiedzieć - choćby o tym co przydaje się w podróży, jak się spakować itd.

P.S.

Fajne zakończenie :biggrin: Koleś pozytywnie zakręcony :lalag:

 

Polecam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można tyle razy wykładać moto na postoju? :-).

Świetny był widok polskiej flagi wśród tych wszystkich majtek.

Widoki piękne, ale tak opisana samotna wyprawa wygląda na mordęgę, a chyba taka nie była. Ujęcia w namiocie tylko to wrażenie potęgowały. Przypominały mi scenę z Borata (z karaluchami :-))

 

Wolę podziwiać wojaże w pigułce, jak twoje Przemku, albo wstęp do "Suiza en Moto". Dzięki za te linki!

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można tyle razy wykładać moto na postoju? :-).

Świetny był widok polskiej flagi wśród tych wszystkich majtek.

Widoki piękne, ale tak opisana samotna wyprawa wygląda na mordęgę, a chyba taka nie była. Ujęcia w namiocie tylko to wrażenie potęgowały. Przypominały mi scenę z Borata (z karaluchami :-))

 

Wolę podziwiać wojaże w pigułce, jak twoje Przemku, albo wstęp do "Suiza en Moto". Dzięki za te linki!

A on czasem nie wspominał w filmie, że od 3 miesięcy ma motocykl?

Flaga rzuca się w oczy :buttrock: Najlepsze są te majtki i staniki w strzępach :biggrin: Amerykanie to mają pomysły hehe

Jazda w pojedynkę też mi nie pasuje- nie ma to jak ktoś, z kim się można podzielić emocjami i potem wspominać. Tak czy owak film mi się bardzo podoba.

 

P.S.

Zacząłem składać kolejny filmik ale to potrwa...

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem składać kolejny filmik ale to potrwa...

 

Czekamy, czekamy!

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik kolegi z "forum miłośników yamaha virago”

Ja kąbinóje z mocowaniem kamery do kierownicy i planuje objazd Chorwacji, ale to dopiero latem. Obiecuje oczywiście wstawić po powrocie mój własny filmik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MoToChOrWaCjA 2007 - Nasza 2-ga wyprawa motocyklowa, tym razem do Chorwacji. W filmie znajdziecie najciekawsze miejsca na naszej trasie min:

- Grossglockner (od drugiej strony, której nie ma w filmie MoToHiSzPaNiA bo lało :) )

- Wodospady Krimml - najwyższe w Europie, 9-te na świecie.

- Jaskinia Postojna

- Koloseum Pula

- Dubrovnik

i jeszcze kilka innych atrakcji na które zapraszam :)

Film może się komuś przydać przy planowaniu nadchodzącego sezonu albo na wiczorek do browara ;).

 

P.S.

Podam Wam jeszcze mapę z zaznaczoną trasą. Miejsca A B C D E F... to miejsca noclegów (z małymi wyjątkami ale o tym w trakcie)

 

MAPA 1 - to 3 dni naszej jazdy do punktu D. Potem zaczyna się 4 dzień jazdy i kończy się on w punkcie B drugiej mapy. Musiałem ten dzień podzielić na 2 z tego względu, że Google Map nie pozwala wyznaczyć kawałka trasy Grossglockner (Między punktem E na 1 mapie a punktem A na 2 mapie. Dzieję się tak pewnie dlatego, że ta trasa teraz jest zamknięta...)

 

MAPA 2 - to 5 dni jazdy

 

MAPA 3 - kolejne 5 dni jazdy. Tu nocowaliśmy kilka dni w punkcie C. Punkt E jest tylko orientacyjny bo nie da rady wyznaczyć dojazdu do Medugorje, którego nie ma na mapie. Dla Google ono nie istnieje ;) W punkcie D nie nocowaliśmy.

 

MAPA 4 - 3 dni jazdy. Pomiędzy A i B od miejscowości Crikvenica do Jezerane trasa jest wyznaczona tylko orientacyjnie bo błądziliśmy tam po lasach kilka godzin. Kawałek tego jest na filmie. Nie polecam tam jechać jeśli nie macie czasu na "zwiedzanie". Pomiędzy C a D zaliczyliśmy jeszcze Maltastrasse i Nockalmstrasse. Nie zaznaczyłem ich na mapie bo znowu Google ma z tym problemy. Są ona bardzo blisko punktu C więc każdy to znajdzie.

 

MAPA 5 - 2 dni długodystansowe. W okolicach punktu B jest Heide Park.

 

Na mapach nie zaznaczyłem kręcenia się po okolicach w których nocowaliśmy.

Może się komuś to przyda.

 

Pozdro

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...