Jump to content

Aprilia Pegaso 125.. problem z zaworem wydechowym Pomocy!!!


sledz_ss
 Share

Recommended Posts

Witam...

mam pewien problem... Otóż ostatnio moja apka zaczeła się dziwnie zachowywać... sinik zaczął bardziej hałasować i mulić się, ale tylko do pewnego zakresu obrotów, do 6-7 tys marnie się kręci a gdy wskazówka zawędruje powyżej tego zakresu moto dostaje doładowania. Wyczytałem gdzieś w necie że to moze być wina zaworu wydechowego i wedle instrukcji dobrałem się do niego i oczyściłem z wszelkiego syfu, problem jednak nie zginął. Teraz podejrzewam elektromagnes, który pociąga za linkę zaworu bo chyba pracuje nie tak jak powinien... z tego co mi wiadomo to powinien on ciągnąć tę linkę dopiero od około 5-6 tyś obr... a u mnie ciągnie od samego momentu przełączenia stacyjki i piszczy... czy tak powinno być?? A może jest jakaś inna przyczyna?? Prosze pomozcie! :banghead:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zimmeringi sa ok... pali bez problemu i nie rzyga olejem... co do gaźnika i powietrza tez wszystko jest ko sprawdziłem 2 razy...

Nom... co do tego bzyku to sie zgadzam... tak tez jest w tdr. Tylko że owy zawor u mnie jak przekrece kluczyk to słysze to piszczenie i zawor ciagnie linke na maxa otwierając w ten sposob okno wydechowe do konca zakresu i trzyma tak aż do momentu gdy go odepne albo wyłacze prąd...

 

Link to comment
Share on other sites

Na obrotach biegu jałowego RAVE jest otwarty (proces samoczyszczenia). Na średnich jest zamykany. Po przekroczeniu pewnego zakresu obrotów jest otwierany.

Czy zawór jest prawidłowo zamontowany (nie odwrotnie)? Może jest on zużyty?

http://aprilia.mysteria.cz/rave/14n.jpg

Artykuł o zaworze RAVE: http://aprilia.mysteria.cz/rave.htm

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Wiesz...dałes mi do myslenia :bigrazz: Sprawdziłem to i wydaje mi sie że jest ok... zawor jest dobrze założony a przy przebiegu niecałych 11 tys chyba jeszcze nie zdażył sie wyrobic...

Czy jest możliwe że to może byc elektromagnes??

Link to comment
Share on other sites

Gdyby elektromagnes byłby uszkodzony to wcale by się nie ruszał. Sprawdź czy podczas pracy silnika w zakresie średnich obrotów zawór (elektromagnes) jest zamykany. Jeśli jest cały czas otwarty, może to wskazywać na uszkodzenie sterownika.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Link to comment
Share on other sites

Gdyby elektromagnes byłby uszkodzony to wcale by się nie ruszał. Sprawdź czy podczas pracy silnika w zakresie średnich obrotów zawór (elektromagnes) jest zamykany. Jeśli jest cały czas otwarty, może to wskazywać na uszkodzenie sterownika.

 

Sprawdziłem to... chyba masz racje co do tego sterownika bo elektromagnes po uruchomieniu silnika bez wzgledu na obroty trzyma zawór cały czas w pozycji otwartej....

Gdzie znajduje sie ow sterownik??

Link to comment
Share on other sites

Sprawdziłem to... chyba masz racje co do tego sterownika bo elektromagnes po uruchomieniu silnika bez wzgledu na obroty trzyma zawór cały czas w pozycji otwartej....

Gdzie znajduje sie ow sterownik??

 

 

streownik masz pod siedzieniem pasazera pewnie masz streownik ducatti

Link to comment
Share on other sites

streownik masz pod siedzieniem pasazera pewnie masz streownik ducatti

 

No i mam...nie mam juz pomyslow... chyba to bedzie to... wiesz może jak zdiagnozować usterke tego elementu... i w ostateczności ile moze kosztować nowy albo uzywany??

Link to comment
Share on other sites

Padl modol sterujacy.Tylko od czego.Steruje nim cewka na pradnicy.Daje odpowiednio wzrastajacy prad ktory akurat wyczuwa modol przy 5-6 tys obrotow i puscza na elektrozawor.spotkalem sie ze padla cewka i robila sporo wiekszy prad tzn modol byl dobry ale przy malych obrotach cewka dawala juz tyle pradu ze modol go otwieral sprawdz to. niepamietma jakie tam powinno isc napiecie na ok 1000-1500 obrotow. hmm jezeli nieznajdziesz tu to 125.pl pzdr

Link to comment
Share on other sites

Padl modol sterujacy.Tylko od czego.Steruje nim cewka na pradnicy.Daje odpowiednio wzrastajacy prad ktory akurat wyczuwa modol przy 5-6 tys obrotow i puscza na elektrozawor.spotkalem sie ze padla cewka i robila sporo wiekszy prad tzn modol byl dobry ale przy malych obrotach cewka dawala juz tyle pradu ze modol go otwieral sprawdz to. niepamietma jakie tam powinno isc napiecie na ok 1000-1500 obrotow. hmm jezeli nieznajdziesz tu to 125.pl pzdr

 

Aha... czyli chcesz powiedziec że to raczej nie jest modol tylko cewka, bo to ona daje napiecię?? Jak można to ustalić??

Link to comment
Share on other sites

a moze masz znajomego ktory ma taki sam moto? podlacz jego modem i sprawdzisz czy

to wina modemu czy cewki

 

pozdro

 

Niestety nie mam takiego luksusu... hehe chyba ze podlacze cewke od wski:P

Jak to sperawdzic??

Link to comment
Share on other sites

Jaki modem? Przecież on służy do połączenia komputera z internetem!

 

Obejrzałem serwisówkę Aprili RS 125, moduł RAVE jest sterowany napięciem a dokładnie częstotliwościa napięcia z fazy alternatora. Niewłaściwe napięcie na jednej z faz alternatora oznacza uszkodzenie uzwojenia (zwarcia międzyzwojowe). Należałoby sprawdzić napięcie ładowania oraz regulator napięcia. Wszystkie najważniejsze informacje skopiowałem z serwisówki:

http://img301.imageshack.us/img301/2816/ravers125tg3.jpg

Edited by BANANvanDYK
lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...